VirtuSphere VR Gaming

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Aardvark
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
15.032
Αντιδράσεις
4.249
Παρουσιαστηκε στην GDC πριν λιγες ωρες.

Χαθηκε να εβγαζαν τετοια περιφερειακα αντι για τα sticks.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ουαου...Απιστευτο ειναι!!!
 
Aardvark είπε:

Χαθηκε να εβγαζαν τετοια περιφερειακα αντι για τα sticks.
 


... και πως δηλαδή; Θα είχαμε τεράστιες μπάλες στο σαλόνι μας;
:P
 
Haros είπε:
... και πως δηλαδή; Θα είχαμε τεράστιες μπάλες στο σαλόνι μας; :P
Όχι... αλλά κάτι σαν διαδρόμους ίσως.

Γιατί όμως όλο αυτό μου βγάζει 90ίλα; ;)
 
Εδω κανουμε αγωνα να βαλουμε καμια δεκαρια κονσολακια στο σαλονι...

Φανταζεστε τα μουτρα των εταιρων ημισυ αν σκασεις με την μπαλουρα αυτη στο λιβινγκ ρουμ? Priceless
 
Eδω αντεξανε να χοροπηδας στο σαλονι κρατωντας μια μαγκουρα,σε λιγο ολοι στο σαλονι θα φορανε γυαλια (3D) το κρανος θα τις ενοχλησει.

Σκεψου τωρα συσκευασια στα καταστηματα HALO VR με το κρανος του MasterChief να εχει ενσωματωμενο το VR.

Το παιρνεις και χωριζεις η οχι;
 
Wally είπε:
Εδω κανουμε αγωνα να βαλουμε καμια δεκαρια κονσολακια στο σαλονι...Φανταζεστε τα μουτρα των εταιρων ημισυ αν σκασεις με την μπαλουρα αυτη στο λιβινγκ ρουμ? Priceless
Όλα τα λεφτά το σχόλιο σου! :D

@Aardvark "Χαθηκε να εβγαζαν τετοια περιφερειακα αντι για τα sticks"

Επίσης φαντάζομαι την έκφραση της γυναίκας μου με ένα τέτοιο πράγμα στο σαλόνι :confused: .... Να γυρίζω μέσα στην μπάλα εδώ και κει μαζί με την γυναικα μου ενώ με κυνηγάει :frypan: :takethat: με κανένα τηγάνι και καμία παντόφλα να με εξολοθρεύσει και την μπεμπα μου :baby2: να χειροκροταει ολο χαρα!!!

Τι VR Gaming και βλακειες μου λετε...

Εδω μιλαμε για VRωμοξυλο gaming μεχρι Θανατου!!

αχχ... Τρυφερές στιγμές οικογενειακής αγάπης!!

Μια χαρά είναι οι δεκάδες κονσολακια.... Δεν θέλουμε παραπάνω!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
OMFG! Πάω να φτιάξω το υπόγειο να μετακομίσω εκεί παρέα με την μπάλα.
 
...σαν χαμστεράκι μέσα στην μπάλα... ΛΟΛ fail
 
Χμμ... κατι τετοιο ειχα σκεφτει και εγω οταν ειχα παιξει ενα VR game στο παλιο Village center, πολλα χρονια πριν. Ειχα σκεφτει και ενα απλο συστημα στηριξης με ροδακια, ωστε να κινειται μαζι σου και να μπορεις να τρεχεις, να πηδας και να κανεις αποτομες κινησεις χωρις να χανεις την ισσοροποια σου και να τρως τα μουτρα σου.
 
Aυτο δεν ηταν στο Game 2.0;
 
Ναι. Εύστοχο το σχόλιο για το χαμστεράκι αφού έτσι ακριβώς ένιωθα. Να πω την μαύρη μου αλήθεια, εκτός από μια μόνιμη ανησυχία μήπως φάω τα μούτρα μου και γίνω το επόμενο hit στο Youtube και έναν ελαφρύ ίλιγγο μετά δεν ένιωσα να μου προσφέρει κάτι ιδιαίτερο. Κατά τη γνώμη μου η σφαίρα είναι υπερβολικά ελαφριά, λίγο να επιταχύνεις το βήμα σου πάει σαν τρελή και αναγκάζεσαι να σταματήσεις για να βρεις την ισορροπία σου. Θα έπρεπε να έχει περισσότερο βάρος.
 
Εγώ πάντως δεν ξαναμπαίνω που να με πληρώσουν... Πολύ άγχος για να μην πέσω και όχι τόσο για μην φάω τα μούτρα μου (ήμουν προετοιμασμένος για αυτό), όσο γιατί φοβόμουν μην το σπάσω και το ξεχρεώνω για μια ζωή.

Το να φοράω το κράνος και να στρέφω το κεφάλι δεξιά-αριστερά για να στοχεύω μου αρκούσε ως VR-εμπειρία (άλλωστε κάπως έτσι πιστεύω πως πρέπει να λειτουργήσει και το Kinect), δεν ήταν ανάγκη να φοβάμαι να κάνω έστω και μισό βήμα...

Τελικά, βέβαια το έσωσα, γιατί πολύ απλά μετά τα πρώτα βήματα, το πήρα απόφαση και απλώς καθόμουν ακίνητος μέσα στη σφαίρα και γύριζα το κεφάλι και τον κορμό (άντε και τα πόδια, αλλά χωρίς να προχωρήσω)

Βέβαια, ίσως παίζει και ρόλο το ότι η αίσθηση της ισορροπίας μου είναι τόσο μεγάλη που ούτε ποδήλατο δεν κατάφερα ποτέ μου να μάθω να κάνω και ότι σε καμία περίπτωση δεν βοηθούσαν το ύψος και τα κιλά μου (αναγκάστηκα να πω ψέματα στο παιδί που ήταν υπεύθυνο, για να με αφήσει να μπω).
 
Και εγώ το δοκίμασα το ρημάδι και κόντεψα να πέσω κάνα-δύο φορές. Ίσως για άτομα με μεγαλύτερη αίσθηση ισσοροπίας να είναι καλύτερα.

Γενικά, ούτε εμένα εντυπωσίασε!!
 
Πίσω
Μπλουζα