Wave 3

Gryzor

Human RetroDatabase
Joined
8 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.759
Αντιδράσεις
70
Οκ, δεν παρακολουθώ τις εξελίξεις ιδιαίτερα, αλλά τί στο καλό είναι το wave 3????
 
Εδω και 3 μηνες τα νεα παιχνιδια εχουν αλλαγες στο Video partition του DVD (ουσιαστικα προστεθηκε το Fall update) με αποτελεσμα να μην τρεχουν στα αμεσως προηγουμενα "fw".

To "προβλημα" παρεκαμθει με το 1.51 και απο τη Παρασκευη που μας περασε με το 1.60.

Yπηρξε και λυση patching του DVD που μαλλον ομως ισοδυναμει με μελλοντικο Ban.
 
Kάτι τέτοιο φαντάστηκα κι εγώ αλλά δεν καταλαβαίνω: το μηχάνημά μου το 'έφτιαξα' πολλούς μήνες τώρα (δεν ξέρω καν τί firmware φοράει), αλλά παίζω μια χαρά όλα τα τελευταία releases... χάνω κάτι;
 
Εχεις πολυ παλιο fw που δεν τσεκαρει τιποτα. Σε αυτα τρεχουν μεχρι και φρυγανιες Βοσινακη αλλα δεν εχεις τα features ban προστασιας των xtreme
 
Gryzor είπε:
Kάτι τέτοιο φαντάστηκα κι εγώ αλλά δεν καταλαβαίνω: το μηχάνημά μου το 'έφτιαξα' πολλούς μήνες τώρα (δεν ξέρω καν τί firmware φοράει), αλλά παίζω μια χαρά όλα τα τελευταία releases... χάνω κάτι;
Βρε αφού δεν παίζεις online...

ουσιαστικά για το online είναι όλο το θέμα.. :p
 
Wally είπε:
Εχεις πολυ παλιο fw που δεν τσεκαρει τιποτα. Σε αυτα τρεχουν μεχρι και φρυγανιες Βοσινακη αλλα δεν εχεις τα features ban προστασιας των xtreme
Aααα μάλιστα, κατάλαβα. Όπως λέει ο Πλινκς πιο κάτω, online δεν παίζω, οπότε δεν μπαίνω στο άθλημα... Χάνω τίποτε άλλο;

Plink είπε:
Βρε αφού δεν παίζεις online...ουσιαστικά για το online είναι όλο το θέμα.. :p
Ε, ναι, αλλά όταν διαβάζω "requires 1.51 to run" και εμένα μου τρέχει κανονικά, μου δημιουργεί μία σύγχιση :D

Αλήθεια, υπάρχει τρόπος να δει κανείς τί έκδοση έχει χωρίς να το ξηλώσει;
 
Gryzor είπε:
Αλήθεια, υπάρχει τρόπος να δει κανείς τί έκδοση έχει χωρίς να το ξηλώσει;
Ναι....να κατέβεις στο υπόγειο απέναντι από το σπίτι σου και να ρωτήσεις μουαχαχαχαχαχαχα :p :p:p
 
Α, γιατί θα θυμάται; Αν είναι να τον ρωτήσω και τί έκδοση είναι ο Maxam που έχω σε ROM :D
 
Αν του πεις περίπου πότε το φτιάξαμε θα θυμηθεί ;)
 
Oύτε που θυμάμαι... Καλά, άστο, πάω για Battlestations Pacific. Ακολουθεί Bionic Commando, γεύμα και μετά Terminator:Salvation. Όλα θέλουν 1.51 :D
 
Περίεργο αυτό που λες.. κι εγώ έχω πολύ παλιό firmware του dvdrom αλλά κανένα wave 3 παιχνίδι δεν μου τρέχει χωρίς το patch. Είσαι σίγουρος ότι τα παιχνίδια που παίζεις είναι wave 3 κι όχι πατσαρισμένα; Το λέω γιατί τα νέα παιχνίδια έχουν ενσωμετωμένο το νέο firmware του xbox που αν δεν κάνεις upgrade, ΔΕΝ παίζουν! Φυσικά όταν κάνεις upgrade, κάνει check για το wave 3 αλλά τα παλιά dvdrom firmware δεν μπορούν να το διαβάσουν σωστά και δεν τρέχει το παιχνίδι..

Μιχάλης
 
Τι να σου πω... σίγουρος δεν είμαι γιατί δεν πολυπροσέχω, αλλά είμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι τουλάχιστον σε κάποια διάβαζα ότι "requires 1.51" κτλ κτλ. Μυστηριο...
 
Πίσω
Μπλουζα