Wii και δελτία ειδήσεων.

telonio

Immense Cult RetroFigure
Joined
19 Ιουλ 2006
Μηνύματα
4.507
Αντιδράσεις
2.349
Γυρνώντας σήμερα στα κανάλια της τηλεώρασης έπεσα στις ειδήσεις του αντ1 και είδα τον ευγγελάτο να παρουσιάζει θέμα για το wii. Με τον πανηλίθιο τίτλο εικονική πραγματικότητα αυτός και ένας ρεπόρτερ του χαμηλότερου προφανώς level, έλεγαν πως η καινούργια κονσόλα είναι επικίνδυνη λόγο του προτοποριακού joypad και έχουν γίνει εκατοντάδες ατυχήματα. Ο ρεπόρτερ είχε πάει σε κάποιο mediamarkt και έπαιζε τέννις στο wii και έδειχνε πόσο επικίνδυνο είναι με τις απότομες κινήσεις. Προσθέστε και σε αυτά το βλακώδες-σοβαρό (και καλά) ύφος των παρουσιαστών. Δεν ξέρω αν είναι για κλάμματα ή για γέλια. Αμα βγάλουν το wii και σατανικό καμιά μέρα δεν θα είναι καθόλου παράξενο.
 
κοίτα τι χάνω που δε βλέπω tv...

καλά οι γύφτοι τσιγκουνεύτηκαν τα 250 να πάρουν ένα να κάνουν ζωντανή επίδειξη στο studio?!?!?!
 
Nαι καλά... οι ειδήσεις.

Εάν θυμάμαι καλά και το PS2 το αγόραζαν τρομοκράτες για να εκτοξεύουν πυραύλους.

Εάν ξεκίνησε ένα κανάλι, σε λίγο θα το δείχνουν όλα και θα έχουμε και απευθείας μεταδόσεις

από τα Νοσοκομεία, όλους τους αναξιο-παθούντες που φάγαν τα μούτρα τους με το wii.
 
xalia είπε:
καλά οι γύφτοι τσιγκουνεύτηκαν τα 250 να πάρουν ένα να κάνουν ζωντανή επίδειξη στο studio?!?!?!
Μπα, μάλλον τρομοκρατήθηκαν τόσο απο τα "νέα" που φοβήθηκαν οτι θα σπάσουν και το studio με το "σατανικό" Wiimote :biglaugh: :biglaugh:

Τι βλάκες .... ήμαρτον!
 
Εδώ ρε παιδιά το Internet = παιδεραστία για τις ειδήσεις, το Wii θα άφηναν; Λες και ο κάθε βρωμιάρης "δημοσιογράφος" του κ**ου ξέρει τι του γίνεται.

Προσωπικά χαίρομαι ιδιαίτερα που άφησα πίσω μου το κεφάλαιο δημοσιογραφία, μια και ακόμα και ένα απλό συγκριτικό τεστ σε περιοδικά πληροφορικής ποτέ δεν ήταν τόσο απλό όσο φάνταζε. Ή μάλλον ήταν περισσότερο απλό.

Είχες καμία 10αρία μηχανάκια και πρώτο πάντοτρ έβγαινε αυτό που ο αποστολέας του είχε σκάσει τα περισσότερα για διαφημήσεις. Απλά και ξεκάθαρα. Όσοι διαβάζατε ΡΑΜ θα το έχετε καταλάβει . Πάντοτε τα μηχανήματα της " Big City " έβγαιναν πρώτα.... και πάντοτε η συγκεκριμένη εταιρεία είχε κατά σατανική τύχη κλείσει τα οπισθόφυλλα για να διαφημιστεί.

Φανταστείτε τι μούχλα και τι σαπίλα επικρατεί στα κωλοκάναλα και στα χαζοδελτία ειδήσεων...... Αν υπήρχε κράτος το πρώτο που θα έπρεπε να κάνει είναι να κλείσει επιτόπου τους σταθμούς αυτούς. Γιατί αυτοί ευθύνονται σε μεγάλο βαθμό για την κατάντια του τόπου μας. Αυτοί που το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι τα νουμεράκια της κάθε εταιρείας δημοσκοπήσεων που αφορά τα ποσοστά τηλεθέασης των σκουπιδιών τους. Οι ίδιοι καρούμπαλοι κάγκουρες που θέλουν σώνει και καλά να το παίξουν και οι προστάτες της ηθικής, ενώ ξεχαρβαλώνουν στο βωμό της υπερβολής και του κέρδους του κάθε κα(υ)λανάρχη τα πάντα.

ΟΥΣΤ ΡΕ!

Καλά κάνω που το έκλεισα το χαζοκούτι..... ΧΕ ΧΕ!!!!!!!
 
pooky(1) είπε:
Όσοι διαβάζατε ΡΑΜ θα το έχετε καταλάβει . Πάντοτε τα μηχανήματα της " Big City " έβγαιναν πρώτα.... και πάντοτε η συγκεκριμένη εταιρεία είχε κατά σατανική τύχη κλείσει τα οπισθόφυλλα για να διαφημιστεί.
Το RAM όντως ήταν τραγικό. Απορώ πως το διάβαζα ένα φεγγάρι.....
 
Παιδες το χτεσινο ρεπορταζ για το WIIII στον ΑΝΤ1 επειδη το ειδα και εγω εδωσε περισσοτερο εμφαση στα θετικα δηλ. εξελιξη τεχνολογιας και το τι αλλο θα δουν τα ματια μας παρα στα ατυχηματα που αναφερε μια φορα και εκεινη την στιγμη περιμενα να δειξει φωτο απο μαυρισμενα ματια και σπασμενες τηλεορασεις αλλα δεν.
 
Θα έλεγα το ρεπορτάζ ήταν κάπου στη μέση. Θέλω να πω, απο τη μία ααα φοβερή παιχνιδομηχανή αυτή και μοναδική εμπειρία να παίξεις. Απο την άλλη όμως έχουν γίνει εκατοντάδες ατυχήματα! Βάλε και το ειρωνικό βλέμμα και στύλ των δημοσιαγράφων επιπλέον. Ακόμα και απο κονσόλα να βγάλουν θέμα οι ξεφτίλες.
 
Εδώ βγάζουν κάθε μέρα θέμα με τον καιρό!!!!!!!

Θα πέσει η θερμοκρασία, θα βρέξει, πω πω καταστροφή, κλειστείτε στα σπίτια σας, έρχεται ο Αρμαγεδών....... Λες και καλός καιρός είναι μόνο η λιακάδα και η ζέστη...... Μονόχνωτοι, σαν τους τηλεθεατές τους...... Ου ρε!!!!!!!!!!!!
 
Εγώ κοιτάω πλέον μόνο την οθόνη του PC-τουλάχιστον εκεί καθορίζω εγώ τι θα συμβεί και δεν με σέρνουν από την μύτη διάφοροι καλοθελητές, όπως συμβαίνει συνήθως στο Ελλαδιστάν.
 
Πίσω
Μπλουζα