Wii is Now 'Legacy Platform'

Τι εγινε, επεσαν οι πωλησεις των ΕΑ τιτλων στο Wii και αρχισαν οι διευθυντες της να πουλανε φυκια ?

Legacy θα ειναι και οι 3 σημερινες κονσολες οταν θα βγαλουν διαδοχους στην επομενη γενια. Προς το παρον ας βγαλει η ΕΑ κανα τιτλο της προκοπης για το Wii και η ατελειωτη βαση χρηστων του θα φροντισει να της φερει κερδη - αλλιως θα καταντησει βαρετο να καθομαστε να διαβαζουμε τις σοφιστιες των στελεχων της...
 
Συμφωνώ και εγώ. Δεν νομίζω, ότι θα τελειώσει το Wii για κάνα χρόνο ακόμα. Βέβαια, ποτέ δεν ξέρεις πότε θα κάνει την έκπληξη η Nintendo. Προσωπικά, βλέπω το Wii 2 να παρουσιάζεται στη μεθεπόμενη E3.
 
Κατσε να μην ειχε βγαλει το 3DS και θα σου ελεγα εγω αν δεν αναγκαζοταν να βγαλει νεο Wii τα Χριστουγεννα. Η πορεια του Wii ειναι φθινουσα αλλα το νεο DS θα γεμισει τα ταμεια...

Αμερικανικες Πωλησεις Φλεβαρη

Xbox 360 535kWii 454k

PS3 403k
 
(Γραψε ρε αθεοφοβε και τις Ιαπωνικες αν σου βασταει)
 
Τις πήρε το τσουνάμι :)
 
η EA δυστυχώς "ζει" στον κόσμο του καλού παγωτού. Ήταν μια φορά και ένα καιρό...και αυτή η μεγαλομανία της που έχει...την καταντά βαρετή (στους τίτλους που φτιάχνει με μερικές εξαιρέσεις) όλο τα ίδια και τα ίδια...δεν υπάρχει gameplay...το Wii αυτό που το έκανε τόσο επιτυχημένο είναι ότι έχει απίστευτο gameplay (και δεν έχει κάν HD!)...και έρχονται τα ρεζίλια της ΕΑ να το πουν και legacy console;;;; άντε ρε τραβήξτε να μάθετε τι σημαίνει Texture Compression πρώτα, που με κάθε σας παιχνίδι ο χρήστης πρέπει να αγοράζει και νέο PC και μετά πείτε μας ότι το Wii είναι legacy console !!!!!....όλες οι κονσόλες τελευταίας γενιάς είναι αξιοπρεπέστατες ! μέχρι να βγούν οι επόμενες αυτές είναι οι state of the art!
 
Αρχίσαμμεεεε.

Να πώ την αμαρτία μου, δεν πολύ λυπάμαι που δεν θα βγάλει η EA το Madden 2011 με σουπερ ντούπερ εξωμοίωση της τυχαίας αναπήδησης της κολοκύθας. Ήδη εχω κανει #$%!# το σαλόνι, δέν χρειάζεται να κανω και βουτιές στο δάπεδο για να την πιάσω.
 
Πέρα από τη πλάκα προφανώς η ΕΑ βλέπει τα πράγματα πιο ρεαλιστικά. Από που έρχονται τα φράγκα? Ποια ομάδα ανάπτυξης να σπρώξω περισσότερο και να μου φέρει περισσότερα χρήματα? Που με συμφέρει να επενδύσω σήμερα?

Να σας πω μόνο ότι η εταιρία που έχει το Farmville (Zynga) αξίζει περισσότερο από την ΕΑ από ένα και μόνο παιχνίδι που έφτιαξε σε μια hot πλατφόρμα.

Παρόμοιο παράδειγμα η Rovio με τα Angry Birds, που ήταν στα πρόθυρα χρεωκοπίας και έχει τρελά έσοδα σήμερα.

Τέτοια βλέπει σήμερα η ΕΑ και προφανώς θέλει να μπει στο κλίμα της εποχής.

Προφανώς και δεν εννοεί στο Hardware όπου εκεί πραγματικά όπως και να το κάνουμε, από όποια πλευρά και να το δούμε, από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του το Wii ήταν Legacy και δεν ήταν κρυφό, το ξέραμε.

Αυτό δε μας ενοχλεί βέβαια όταν βγαίνουν καλά παιχνίδια και το ευχαριστόμαστε.
 
Shock είπε:
Πέρα από τη πλάκα προφανώς η ΕΑ βλέπει τα πράγματα πιο ρεαλιστικά. Από που έρχονται τα φράγκα? Ποια ομάδα ανάπτυξης να σπρώξω περισσότερο και να μου φέρει περισσότερα χρήματα? Που με συμφέρει να επενδύσω σήμερα?Να σας πω μόνο ότι η εταιρία που έχει το Farmville (Zynga) αξίζει περισσότερο από την ΕΑ από ένα και μόνο παιχνίδι που έφτιαξε σε μια hot πλατφόρμα.

Παρόμοιο παράδειγμα η Rovio με τα Angry Birds, που ήταν στα πρόθυρα χρεωκοπίας και έχει τρελά έσοδα σήμερα.

Τέτοια βλέπει σήμερα η ΕΑ και προφανώς θέλει να μπει στο κλίμα της εποχής.

Προφανώς και δεν εννοεί στο Hardware όπου εκεί πραγματικά όπως και να το κάνουμε, από όποια πλευρά και να το δούμε, από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του το Wii ήταν Legacy και δεν ήταν κρυφό, το ξέραμε.

Αυτό δε μας ενοχλεί βέβαια όταν βγαίνουν καλά παιχνίδια και το ευχαριστόμαστε.

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
 
Πίσω
Μπλουζα