Wii U Peripheral For Playing DS and 3DS Games

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.879
Αντιδράσεις
3.849
Ελα Νιντυ μπορεις,μας αφησες χωρις με το Wii ,καντα τα μαγικα σου με το U.

GameBoy Player για Gamecube

wii-u-ds-expansion-super-game-boy-style-dave-delisle-davesgeekyideas.jpg


wii-u-ds-expansion-super-game-boy-style-dave-delisle-2012-davesgeekyideas.jpg


http://davesgeekyideas.com/2012/11/29/wii-u-peripheral-for-playing-ds-and-3ds-games/
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το ειδα και εγω αλλα το βλεπω δυσκολο γιατι χανεις το 3D , αρα χανεις απο την εμπειρια του παιχνιδιου. Επισης θα "κοψει" τις πωλησεις του 3ds δεν το βλεπω να γινεται αμεσα εστω (σε 2-3 χρονια ποιος ξερει;; )
 
Well ας το κανουν για τα Ds παιχνιδια,ουτε 3D εχουν και αρκετα χρονια εχουν περασει!
 
Δεν υπαρχει περιπτωση να φτιαξει η NINTENDO κατι τετοιο πρωτον γιατι το 3DS πουλαει σαν τρελο και δεν υπαρχει περιπτωση να το φρεναρει και δευτερων ακομα και τωρα πουλαει και το DS και μαλιστα εχει περασει στην πρωτη θεση των κονσολων με της μεγαλητερες πωλησεις παγκοσμιως.Οταν αποσυρουν το DS θεωρω δεδομενο οτι θα δουμε παιχνιδια του στην VC του Wii U.
 
Ετσι μαλιστα,ριξαμε λιγο φως στην κατασταση,γιατι στο Gamecube και οχι στα Wii..


Γιατι στα χρονια του Cube δεν υπηρχε digital διανομη και δημιουργηθηκε εξαναγκαστικα hardware για αυτην την δουλεια...οποτε το παραπανω αποκλειεται να το δουμε και υπαρχει καλη περιπτωση να τα παιξουμε στο VC.
 
Αμα περασουν και πολλα χρονια θα ειναι δυσκολο να βρεις τα παιχνιδια σε κανονικη μορφη αρα η Vc λυση αν λειτουργει σωστα ειναι καλη περιπτωση. Παντως αυτο που βλεπω σχεδον σιγουρο ειναι οτι δυσκολα θα δουμε τελικα τα Gamecube παιχνιδια στην Vc του Wii U. Αφου σιγα σιγα βλεπω να ξεκινανε τα remakes με αρχη το Wind Waker. Εδω δεν ειπαν τιποτα ακομα για N64 στην Vc του Wii U!!
 
Kαλη λυση η VC αλλα ευκαιρια και για την νιντυ να τα ξαναπληρωσουμε τα παιχνιδια, απο την αλλη γλυτωνουμε τα λεφτα που θα διναμε για το περιφερειακο.

Ιδανικο θα ηταν παντως να χρησιμοποιουσε την ηδη sd θυρα που εχει μπροστα στο U να παιρνει τα ds μας cartridges.
 
Δεν εχω ds ουτε παιχνιδια του , αρα δεν με νοιαζει χαχαχα!!! Εγω μια φορα θα τα πληρωσω!! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kαι εγω δυο εχω τα Resident Evil 1 και το Tomb Raider legend και ενα demo του Metroid που'ρθε με την συσκευη.;P
 
Η VC ειναι κατι το εξαιρετικο και σε συνδιασμο με την τεραστια ιστορια της NINTENDO και τα εκατονταδες κορυφαια παιχνιδια που εχει δημιουργητε ενας τελειος συνδιασμος και μπορει να βγαλει τρελα λεφτα.συν ολες της αλλες κονσολες που εχει η VC.Μια δυο διορθωσεις αρκουν και ολα θα ειναι τελεια .Τα μονα που χρειαζεται να διορθωσουν ειναι το θεμα με τα 50hz στα pal παιχνιδια και επιτελους να βαλουν και καποια options στα παιχνιδια και να ενσωματωσουν καποια φιλτρα γιατι οι πληοψηφια των παιχνιδιων απο NES,SNES κλπ για να φαινονται πιο καθαρα και κρυσταλινα στης συγχρονες τηλεορασης στην ουσια φαινονται σαν πιξελιασμενα λογο της απουσιας του Bilinear Filtering.Δηλαδη τοσο δυσκολο ειναι να προσθεσουν καποια φιλτρα οπως ακριβως ειναι οι emulators των κονσολων αυτων για το Wii και χαιρεσαι να παιζεις τα παιχνιδια μαυτους;φυσικα και οχι και οφηλουν να το κανουν.Παιχνιδια του N64 φυσικα και θα μπουν απλα ολες οι κονσολες που θα υπαρχουν στην VC θα ανακοινωνονται σιγα σιγα και οχι ολες μαζι γιατι δεν ειναι κατι το τοσο απλο αυτο το πραμα επειδη υπαρχουν και αλλοι στη μεση που πρεπει να δωσουν τα δικαιωματα τους για παιχνιδια αλλων κονσολων.Game Cube παιχνιδια στην VC να ειστε σιγουρη οτι θα δουμε απλα καποιους στρατηγικους τιτλους οπως το Wind Waker η το super mario sunshine η το Eternal Darkness κλπ θα τους κρατησει καβα για να φτιαξει HD Remakes που σιγουρα θα κανουν καλες πωλησεις συμφωνα με τον ενθουσιασμο του 90% των gamers με την ανακοινωση του Wind Waker HD.Λιγο να κινηγηση παραπανω το θεμα VC και να διορθωσει καποια πραγματα και θα ειναι ολοι ενθουσιασμενη και θατα κονομηση κιολας.
 
Πίσω
Μπλουζα