Wii U Virtual Console

Day 1 αγορα ασχετα που το εχω βγαλει την ψυχη τοσα χρονια.

Σημερα κυκλοφορει στην VC του Wii U το Street Fighter Alpha 2 μονο στην αμερικη.Για ευρωπη πρεπει να περιμενουμε λιγο ακομα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελικα ερχεται 29 Μαιου!

minish cap.JPG
 
Καλό το παιχνίδι δεν λέω. Αλλα σε πόσες διαφορετικές κονσόλες πρέπει να το αγοράσουμε. Το έχω ήδη για το GBA και σε 3DS. Τώρα να μου πεις, άλλο να το βλέπεις σε 32" inches TV και άλλο στην φορητή κονσολίτσα.
 
Μπαα 32",θα ειναι Cropped λογικα.
 
Με το minish cup ειχα ασχοληθει ελαχιστα στο gba .Αρκετα καλο
 
To πρωτο DS game εκανε launch στην Ιαπωνια για το VC και παροτι δεν λεει κατι σαν τιτλος ηθελα να δω πως θα καταφερνανε την διπλη οθονη του DS στην ταμπλετα.


Στο πλαϊ τελικα οπως και οι pc emus.


 


jpg.jpg


 
Στην VC του Wii U και του 3DS γεινεται πανικος και ηρθε η σειρα της Capcom να κυκλοφορησει μαζικα παιχνιδαρες του παρελθοντως για απειρες ωρες gaming.Παρακατω ειναι αυτα που θα ερθουν το επομενο διαστημα απο την capcom στην ευρωπη.

  • Breath of Fire (Wii U)
  • Demonʼs Crest (Wii U)
  • Gargoyleʼs Quest II (Wii U)
  • Mega Man 5 (Wii U)
  • Mega Man 6 (Wii U)
  • Mega Man 7 (Wii U)
  • Mega Man II (3DS)
  • Mega Man III (3DS)
  • Mega Man IV (3DS)
  • Mega Man V (3DS)
  • Mega Man Xtreme (3DS)
  • Mega Man Xtreme 2 (3DS)
  • Mega Man X3 (Wii U)
  • Mega Man Zero (Wii U)
  • Mega Man Battle Network (Wii U)
  • Mega Man Battle Chip Challenge (Wii U)
  • Mighty Final Fight (Wii U)
  • Street Fighter 2010 (Wii U)
 
Κανα Mega Man δεν βαζανε,χα χα χα.
 
Μας επειξαν στο Mega man!! Αλλα δεν πειραζει καλο ειναι να εμπλουτιζεται η VC!
 
Συντομα θα υπαρχει η προσθηκη παιχνιδιων του N64 στη VC του Wii U συμφωνα με το tip που εμφανιστηκε στην επισημη σελιδα της NINTENDO για την VC.

Tip: Check back regularly for the latest releases, including the future addition of titles from the Game Boy Advance and Nintendo 64 systems.

http://www.nintendo.com/wiiu/eshop/virtual-console/
 
Αν και οι ελπιδες του κοσμο αναζωπυρωθηκαν μετα την κυκλοφορια του περιφεριακου για το Wii U ωστε να μπορουμε να συνδεουμε τα Game Cube Gamepads εγω προσψπικα δεν εχω πολλες ελπιδες η καλητερα εχω ελαχιστες.Απο ολες της κονσολες θα δουμε παιχνιδια αλλα απο Game Cube πιστευω πως θα βλεπουμε HD επανεκδοσεις οπως εγειναι με το Zelda the wind waker και πιστευω οτι θα δουμε σιγουρα HD remake του Super mario sunshine.
 
Ωραια νεα για το Ν64.
 
Πολυ καλη κινηση απο την NINTENDO γιατι νεες προσθηκες ερχονται στην VC του Wii U και αυτες ειναι τα Donkey kong country,Donkey kong country 3 και Donkey kong country 3 και θα κυκλοφορησουνς στην ευρωπη στην 16,23 και 30/10/2014.Επισης οποιος αγορασει καποιο απο αυτα τα παιχνιδια μεχρι της 6 νοεμβριου θα εχει 33% εκπτωση αν θελει να αγορασει το Donkey kong tropical freeze.

Bz0BQMaIMAAeqHL.jpg
 
Πιστευα οτι δεν θα βλεπαμε τα Donkey Kong Country του Snes στην VC του Wii U... Πολυ ευχαριστα νεα!
 
Πίσω
Μπλουζα