Willo the Wisp (1981)

Dominion

RetroMasteR
Joined
17 Μάρ 2006
Μηνύματα
1.463
Αντιδράσεις
526
Περίεργη αγγλική παιδική σειρά με ένα φαντασματάκι του δάσους που αφηγήται ιστορίες. Σήμα κατατεθέν της εκπομπής ένα φωτεινός κύκλος που χωροπηδά μέσα στο δάσος. Κλασσική κακιά της σειράς μια φιγούρα στρίγγλας ανθρωπομορφικής τηλεορασης. Παιζότανε από ερτ-2 γύρω στα 1987

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ χαρακτηριστική η εισαγωγή.Μπράβο και πάλι Dominion :thumbup:
 
Σάββατο είναι,είπα να παρακολουθήσω και εγώ τις παιδικές μου σειρές.:yoyo:Να ένα ενδιαφέρον [edit] This video is no longer available [edit]επεισόδιο. Αυτή η Edna πια... :D

ednaasbq.jpeg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φίλε Dominion,δεν θα το πιστέψεις αλλά έχω ένα Αγγλικο DVD το οποίο έχει τα 24 επεισόδια του Willo the Wisp. Τόσα ήτανε όλα. Η ΕΡΤ το έδιχνε με μεταγλώτιση. Θεάρα είναι η κακιά τηλεόραση η Έτνα.

Πιστεύω είναι από τα καλύτερα καρτοούν που έχουνε βγεί ποτέ.
 
Φοβερο παιδικο με ολη την σημασια της λεξεως γιατι σιγουρα η Εdna η σατανικη τηλεοραση σιγουρα θα τρομαζε πολλα παιδακια εκεινα τα χρονια.Η σειρα αποτελειται απο 26 και οχι απο 24 επεισοδια που γραφεται στο απο πανω post και αυτα ηταν του πρωτου κυκλου το 1981.Το 2005 εβγαλαν τον δευτερο κυκλο με αλλα 26 επεισοδια αλλα η μαγεια ειχε πια χαθει.Μονο που εκαναν την Edna συγχρονη τηλεοραση φτανει και περισευει να ξενερωσει ο οποιοσδηποτε λατρευε αυτη την σειρα κινουμενων σχεδιων (οπως εγω πχ).
 
Πίσω
Μπλουζα