ZERO Magazine & Retro Press

Amigovios

RetroActive
Joined
26 Αύγ 2008
Μηνύματα
324
Αντιδράσεις
133
Ισως κάποιοι από εμάς μπορεί να τους είχε πέσει στην αντίληψη τους το ZERO ένα Αγγλικό περιοδικό για 16-bit συστήματα που κυκλοφόρησε τέλη δεκαετίας 80 με αρχές δεκαετίας 90... ήταν ένα από τα αγαπημένα μου περιοδικά το οποίο το έβρισκα σε ξένο τύπο (και στην συγκεκριμένη περίπτωση το έβρισκα στο MEGA AB (ναι στο super market στο Ελληνικό)..'όταν πηγάιναμε με τον συγχωρεμένο τον πατέρα μου για ψώνια τότε εγώ εξαφανιζόμουνα στα περιοδικά και μετά στα καπάκια στον πάνω όροφο που έιχε κονσόλες (Mega Drive) και έπαιζα είτε το Green Dog είτε το Evander Holyfield's Real Deal Boxing είτε το Chakan: The Forever man....επειδή λοιπόν ήθελαν α βρω και τα υπόλοιπα τευχη του zero έψαξα και βρήκα αυτό το διαμαντένιο link που μου θύμησε το δικό μας ARK. ..ρίξτε του μια ματιά αξίζει τον κόπο πιστεύω....(εκεί βρήκα και το zero magazine !!) είναι καλό όσοι μπορούν να κατεβάσουν τους ψηφιοποιημένους θησαυρούς που έχει....
 
Το ZERO ήταν εξαιρετικά δημοφιλές multi-platform περιοδικό.

Φυσικά, και αυτό, δε θα μπορούσε να μείνει στην "απέξω" αφού τότε προσπαθούσα να αγοράσω ότι κυκλοφορούσε...

Από κάτω η μικρή μου συλλογούλα:

attachment.php


Ευχαριστούμε για το link! :thumbup:
 
Όταν κυκλοφόρησε το τελευταίο τεύχος (δεν ήξερα οτι ήταν το τελευταίο) περίμενα πως και πως για το επόμενο...αλλά έμεινα με την χαρά.....όπως και να έχει....το λάτρεψα !
 
Πίσω
Μπλουζα