Άγγελος κατά λάθος (1990 ANT1)

Dominion

RetroMasteR
Joined
17 Μάρ 2006
Μηνύματα
1.463
Αντιδράσεις
526
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συνολικά 45 επεισόδια είχε αυτή η όχι και τόσο επιτυχημένη σειρά του Γιώργου Κωσταντίνου, στην οποία ένας καλόκαρδος διάβολος (Βούλης) τιμωρείται από το συμβούλιο της κόλασης γιατί είχε φιλίες με έναν άγγελο (Γαβριήλ) και η τιμωρία του είναι να κατέβει στον πλανήτη γη.

Δεν θυμάμαι επίσης η σειρά να προβλήθηκε και πολλές φορές σε επανάληψη. Πάντως ήταν ένα πρωτότυπο θέμα για τηλεοπτική σειρά.
 
Σε ευχαριστώ συμπεθερούλη!Το μόνο που θυμάμαι χαρακτηριστικά είναι η κουβέντα του Κωνσταντίνου με τον άγγελο...
 
εδω tsalk καλό θα ήταν να αναφέρουμε ότι το Αγγελος κατά Λάθος (η σειρά δηλαδή) βασίζεται στην βιντεοταινία του 1988 με τον Μπονάτσο και τον Κωνσταντίνου (σε σκηνοθ. δική του) Ο Διάβολος και το Κέρατό του.

Το ίδιο συναίβει και με Βιντεοταινία του Βέγγου η οποία έγινε η σειρά Αστυνόμος Θανάσης Παπαθανάσης
 
μπορεί το σενάριο του "Ο Άγγελός Μου,Ο Διάβολός Μου" να είναι παρμένο από αυτή την παλιά σειρά
 
Οταν το εβλεπα με τρομαζε η εισαγωγη σε καθε επεισοδιο.Λιγο η φωνη του Τακη Βουλαλα λιγο η υποθεση...Κριμα που δεν το δειχνει ο αντ1 ουτε καν στο site.Τελευταια φορα που το πετυχα ηταν στο tv μακεδονια.
 
Ρε παιδιά, έχω φάει τον κόσμο να την βρω αυτήν την σειρά, έχω να την δω από πιτσιρικάς, ξέρει κανένας κανένα link ?
 
imolatos είπε:
Ρε παιδιά, έχω φάει τον κόσμο να την βρω αυτήν την σειρά, έχω να την δω από πιτσιρικάς, ξέρει κανένας κανένα link ?
Link, αν υπάρχει, μόνο για νόμιμη αγορά της σειράς. Για κατέβασμα και λοιπά δεν επιτρέπεται. Είναι copyrighted.
 
Kambia είπε:
Link, αν υπάρχει, μόνο για νόμιμη αγορά της σειράς. Για κατέβασμα και λοιπά δεν επιτρέπεται. Είναι copyrighted.
[edited] Tότε να ψάξεις αλλού! [edited]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το έβαζε σε επανάληψη στο tv Μακεδονία ( όπως και πολλές άλλες σειρές του Αντ1). Εντάξει βλεπόταν , αλλά δεν ήταν και κάτι το ξεχωριστό.
 
Το θυμάμαι, το έβλεπα πιτσιρικάς και θυμάμαι ότι μου άρεσε. Πρωτότυπο θέμα για ελληνική τηλεόραση που δυστυχώς δε το ξανάδαμε ποτέ. Πολύ θα ήθελα να έβλεπα έστω αποσπάσματα για να κάνω μια καλύτερη εκτίμηση με το πέρασμα του χρόνου. Πάντως εκείνη την εποχή ο Κωνσταντίνου γυρνούσε την μια σειρά μετά την άλλη.
 
Πίσω
Μπλουζα