Άγνωστα cartridges (για μένα).

vangel

Banned
Joined
26 Ιαν 2009
Μηνύματα
168
Αντιδράσεις
5
Έπεσαν στα χέρια μου τα παρακάτω 5 pc-50x cartridges:

picture.php


Ξέρει κανείς τι είναι; Μπορείτε να μου στείλετε ένα link να δω σε ποια κονσόλα μπαίνουν; Δεν τα είχα προλάβει αυτά..Λίγο έψαξα και βρήκα κάτι για pong??? :xm: Μετά όμως είδα καμμιά δεκαριά τέτοιες pong και ζαλίστηκα. Κάπου διάβασα ότι έχουν βγει μόνο 8 τέτοια cartridges.

Αν ξέρει κάποιος ας μου πει γιατί μάλλον θα πάνε για σκότωμα, καθώς είδα ότι αυτές που μου λείπουν είναι οι σπάνιες..

Anyway ένα link με φωτό της κονσόλας θα με ενδιέφερε.
 
Δες ΕΔΩ για περιγραφη των carts και ΕΔΩ για τις συμβατες κονσολες...
 
Χα! Τι μου θύμησες! Τα είχα αυτά! Λοιπόν ήταν Ευρωπαϊκά Pong Cartridges που έμπαιναν σε κονσόλες Pong.

Θα τα βρεις ΕΔΩ και οι συμβατές κονσόλες SD 050 και SD 070/090.

Edit: Με πρόλαβε ο Wally!
 
Ευχαριστώ παιδιά. Όποιος έχει κ τις υπόλοιπες και του λείπουν ας μου στείλει pm να του τις δώσω να ολοκληρώσει. Έχω στείλει κ pm στον geoanas που είδα ότι μαζεύει οπότε αν είναι να χαριστούν ας πάνε κάπου να έχουν "καλή παρέα". ;)
 
Βρήκαν καλό σπίτι με εξαιρετική παρέα την υπόλοιπη συλλογή του geoanas. :p
 
Μπραβο ρε συ Vangel! Δεν μπορουσα να σκεφτω καλυτερο προορισμο
 
Έχω μια τεράστια επιθυμία να ευχαριστήσω δημόσια τον πανμέγιστο φίλο vangel, για την τόσο ευγενική προσφορά του !!

Το όνομα του θα καταχωρηθεί ανάμεσα στους μεγάλους ευεργέτες της συλλογής μου !!

THANK YOU VANGEL !!!
 
Νο prob φίλε Γιώργο. Έφυγαν σήμερα. Είπα αυτά να μην τα κάνω εμπορεύσιμα μιας κ είναι κουκλάκια. Εξάλλου "amstrad" είναι η μόνη λέξη που μου θυμίζει τα παιδικά χρόνια. ;)
 
Πίσω
Μπλουζα