Άγνωστα Cartridges

Fred Madison

RetroMaNiaC
Joined
24 Mαϊ 2010
Μηνύματα
654
Αντιδράσεις
107
Καλησπέρα. Ανάμεσα σε άλλα παιχνίδια που έπεσαν πρόσφατα στα χέρια μου ήρθαν και τα παρακάτω cartridges. Επειδή δεν μπορώ να καταλάβω για ποιό μηχάνημα είναι θα μπορούσε κάποιος να με διαφωτίσει; Σίγουρα κάποιοι θα το γνωρίζουν. Αυτό που μπόρεσα να βρω κάνωντας αναζήτηση με βάση των τίτλων είναι πως μοιάζουν με κασέτες του Famicom, αλλά και πάλι αυτές είναι λίγο διαφορετικές. Μήπως είναι κάποια φτηνά αντίγραφα για κλώνους της εποχής;
 
Συγνώμη για το διπλό ποστ αλλά την πρώτη φορά για καποιο λόγο δε μου επισύναψε μαζί τη φωτογραφία.
 
Famiclone carts, τίποτα το ιδιαίτερο!! Παίζουν και σε Famicom αλλά και σε NES με adapter.
 
Και ναι είναι για τους κλώνους του Famicom αλλά λογικά θα παίζουν κανονικά σε Famicom.
 
Ναι και γω δε θεώρησα πως είναι τίποτα άξιο λόγου πρώτα πρώτα από την ποιότητα κατασκευής τους. Ευχαριστώ πολύ παιδιά για την άμεση απάντηση.
 
Συνηθως παιζουν σε διαφορους τυπους "αντιγραφων-κλονων" ακομα

και σε κονσολες αντιγραφες sega.
 
Απομιμίσεις Famicom/NES δεν είχε κανείς σας παιδιά?Υπέροχα χρόνια,κοροιδεύαμε θυμάμαι όσους έπαιρναν original NES.Θυμάμαι μικρός είχα αγοράσει από ένα παιχνιδάδικο το Altered Beast για το Family(7.000δρχ)και είχαμε τρελάθει γιατί παίζαμε παιχνίδι Sega σε μηχάνημα Nintendo(έστω και πειρατικό)
 
oyama82 είπε:
Απομιμίσεις Famicom/NES δεν είχε κανείς σας παιδιά?Υπέροχα χρόνια,κοροιδεύαμε θυμάμαι όσους έπαιρναν original NES.Θυμάμαι μικρός είχα αγοράσει από ένα παιχνιδάδικο το Altered Beast για το Family(7.000δρχ)και είχαμε τρελάθει γιατί παίζαμε παιχνίδι Sega σε μηχάνημα Nintendo(έστω και πειρατικό)
1? Τρία έχω!

Αφού τα πουλάνε σε κάτι τιμές ξεφτίλα.. :)

Το πρώτο φάμικομ το πληρώσαμε με τον ξάδελφο μου χρυσάφι (είχε και το λουκ του Snes το άτιμο).

Το 2ο το ήθελε η πρώην μου και καθόταν κ έπαιζε Duck Hunt..

Το 3ο δε θυμάμαι πως έφτασε στα χέρια μου..

Πάντως κατά καιρούς έχουν βγει κάτι ωραία παιχνιδάκια (κλώνοι φυσικά)(βλέπε Terminator 2) αλλά και κάτι πατάτες άλλο πράγμα (βλέπε mortal kombat, street fighter II)..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα