Άγριες Πλάκες στα Θρανία Νο 2

demis

RetroActive
Joined
26 Απρ 2009
Μηνύματα
466
Αντιδράσεις
59
image.php


Πού μπορεί κανείς να βρει την ταινία "Άγριες Πλάκες στα Θρανία Νο 2"; Μήπως κάποιο μέλος της μεγάλης μας παρέας την έχει κάπου κρατημένη; Είχα κάποτε γραμμένα σε βιντεοκασέτα κάποια αποσπάσματα, αλλά δυστυχώς χάθηκε. :( Στο ιντερνετ υπάρχουν μόνο δυο μικρά αποσπάσματα:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=_IudRC3ppBE]YouTube - teta ntouzou Ξ±Ξ³ΟΞΉΞ΅Ο ΟΞ»Ξ±ΞΊΞ΅Ο ΟΟΞ± ΞΈΟΞ±Ξ½ΞΉΞ± ΟΞ΅ΟΞ± Ξ½ΟΞΏΟΞΆΞΏΟ greek movies 80s vhs rip

και

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=gFJlnCnMK7w]YouTube - Ξ±Ξ³ΟΞΉΞ΅Ο ΟΞ»Ξ±ΞΊΞ΅Ο ΟΟΞ± ΞΈΟΞ±Ξ½ΞΉΞ± ΞΊΞ±Οολινα ΟΟΟΟΞ±ΞΉΞΏΟ ΟΟΞ·Ξ² Ξ½ΟΞΏΟΞΆΞΏΟ greek movies 80s vhs rip

Είναι μια από τις πιο cult ταινίες της εποχής και ο Προύσαλης, πραγματικά, δίνει ρέστα στον αυτοσχεδιασμό. Αγαπημένη μου σκηνή, που δυστυχώς κρατώ μόνο στο βίντεο του μυαλού μου, εκεί που παίζουν τάβλι με τον Ντούζο, έχοντας πια τριανταρίσει, και ακούγεται από το ραδιόφωνο το κομμάτι-ύμνος "Shuttered Dreams"!!!
 
Η ταινία αυτη εχει πεχτεί απειρες φορες απο το Αλτερ πριν απο 5-6 χρονια.

Anyway δεν την έχω ουτε εγώ ,αλλα την έχω μάθει απ έξω.

Για οποιον ενδιαφέρετε να την αποκτήσει την έχει το γνωστο video-club στον Πειραια (το PG-COSMOS )χωρίς να θεωρηθει αυτο διαφίμιση.

Και θέλω να πω κατι επι τι ευκερία ,εδο και αρκετα χρόνια ''σνομπάρετε'' το ελληνικό video απο τα κανάλια.Γιατί το κάνουν αυτό ? Δεν ξερουν οτι το ελληνικό video έχει σταθερο και πολλύ κοινο?
 
video80 είπε:
Η ταινία αυτη εχει πεχτεί απειρες φορες απο το Αλτερ πριν απο 5-6 χρονια.Anyway δεν την έχω ουτε εγώ ,αλλα την έχω μάθει απ έξω.

Για οποιον ενδιαφέρετε να την αποκτήσει την έχει το γνωστο video-club στον Πειραια (το PG-COSMOS )χωρίς να θεωρηθει αυτο διαφίμιση.

Και θέλω να πω κατι επι τι ευκερία ,εδο και αρκετα χρόνια ''σνομπάρετε'' το ελληνικό video απο τα κανάλια.Γιατί το κάνουν αυτό ? Δεν ξερουν οτι το ελληνικό video έχει σταθερο και πολλύ κοινο?
Σε ευχαριστώ για την πληροφορία. Είμαι λίγο μακριά (Θεσ/νίκη) αλλά μπορεί να κατέβω και να το ψάξω. Εδώ, δυστυχώς, όλα τα παλιά-καλά βίντεοκλάμπ έχουν κλείσει από καιρό. Όπως και η μοναδική πραγματική ντίσκο (Bluesky, στην περιοχή του Σέδες) που είχε μείνει. Συμφωνώ ότι είναι λάθος το σνομπάρισμα των βιντεοταινιών. Είναι απείρως καλύτερες από πολλές τηλεοπτικές σειρές που γυρίζονται σήμερα με το κιλό, με πανάκριβους προυπολογισμούς.
 
Σχετικά με το άν το Ελληνικό video ειναι απείρος προτιμότερο απο τα χαζο-σηριαλ που γιρίζονται στην ιδιοτική τηλεώραση ,εδω ταυτιζόμαστε απολυτα. Διοτι έχει χαθει (εδό και πολλα χρονια) ο αυθορμιτισμός!

Εχω πολλους τίτλους (είχα και αυτην ,αλλα καπου στιν πορεία την έχασα).

Η συγκεκριμένη ταινια εμπεριέχει τις περισσοτερες ατάκες που έχει πει ποτε Προυσαλης.

Είμαι λάτρης του Ελληνικου video και θιασώτης του VHS ,όσο μπορο.

Μπορο να ρωτισο τι ιλικια έχεις ?
 
video80 είπε:
Σχετικά με το άν το Ελληνικό video ειναι απείρος προτιμότερο απο τα χαζο-σηριαλ που γιρίζονται στην ιδιοτική τηλεώραση ,εδω ταυτιζόμαστε απολυτα. Διοτι έχει χαθει (εδό και πολλα χρονια) ο αυθορμιτισμός!Εχω πολλους τίτλους (είχα και αυτην ,αλλα καπου στιν πορεία την έχασα).

Η συγκεκριμένη ταινια εμπεριέχει τις περισσοτερες ατάκες που έχει πει ποτε Προυσαλης.

Είμαι λάτρης του Ελληνικου video και θιασώτης του VHS ,όσο μπορο.

Μπορο να ρωτισο τι ιλικια έχεις ?
33, επομένως έχω φάει βιντεοκασέτα με το κουτάλι. Ο αυθορμητισμός λείπει πραγματικά. Επίσης, δεν υπάρχει εκείνο το παρείστικο, αφελές, αλλά και ξέγνοιαστο στυλ που αποπνέουν πολλές από αυτές τις ταινίες. Και νομίζω ότι το πράγμα όσο πάει χειροτερεύει. Ευτυχώς που υπάρχουν προσπάθειες, όπως η retro data base, που προσπαθούν να διασώσουν ένα κομμάτι του σύγχρονου πολιτισμού μας.
 
Εχεις φαει τη βιντεοκασσέτα με το κουταλι ,οποτε να ιποθέσω οτι σου αρέσει.

Κ όμως τα περισσότερα ατομα της ηλικιας μας τη snobαρουν.

Οσον αφορά το retro data base δεν γνωρίζω τιποτα για αυτο.

Θα είθελα να μου το εξιγείσεις σινοπτικα τι είναι.
 
video80 είπε:
Εχεις φαει τη βιντεοκασσέτα με το κουταλι ,οποτε να ιποθέσω οτι σου αρέσει.Κ όμως τα περισσότερα ατομα της ηλικιας μας τη snobαρουν.

Οσον αφορά το retro data base δεν γνωρίζω τιποτα για αυτο.

Θα είθελα να μου το εξιγείσεις σινοπτικα τι είναι.
Retro Data Base/Κατηγορία: Ταινίες, του Retromaniax:

http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B1:%CE%A4%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%AF%CE%B5%CF%82
 
Δυστυχώς το 2 το ψάχνω κι εγώ αρκετό καιρό και δεν μπορώ να το βρώ. Το 1 μπορεί εύκολα να βρεθεί αλλά το 2 δεν το έχω πετύχει πουθενά...

Στην ταινία αυτή όντως ο Προύσαλης δίνει ρεσιταλ!

"έλα ρε Μπιιιιίλιααα! Το οφθαλμόλουτρό μου θα κάνω! Θα κάθομαι στη γωνία και δεν θα ενοχλώ!"
 
Εφαγα τον τοπο, τωρα μενει ενα βιντεοκλαμπ στον Πειραια που μπορει να το εχει γιατι εχει κρατησει παλια VHS
 
Μπορεί να είμαι λιγο εκτός θέματος αλλα πρίν λίγες μέρες ανακάλυψα τον Γιώργο το Φλώρο ,ειναι στις εκπομπές του Γεωργίου στο ΤυλεΑστυ (το καφενειο των φιλάθλων)οχι σε όλες αλλα σε πολλές είναι.Τον έχετε δεί ?Κανει σχολιασμο των ομαδων του Μουντιαλ μαζι με τον Γεωργίου.

Να θυμίσω λίγο ποιος ειναι ο Γ. Φλώρος , έχει πεξει σε πολλές βιντεοτενίες, χαρακτιριστική φισιογνομία ,απο τις πιο γνωστες του βιντεοτενιες ειναι το ''καυτα θρανια'' με τον Κωνσταντινου, εκει που κανει τον μαθητη και του λέει η Χρ.Παππά (για τα δαχτιλα του) παρε τα...λουκάνικα σου απο δω!
 
EDIT: [Aπαγορευεται η διαθεση copyrighted υλικου!]
 
Θα βγω και γω λίγο εκτός θέματος και θα κάνω την γνωστή internetοερώτηση: ποιο είναι το πρώτο κομμάτι που ακούγεται στο 2ο κλιπ?

Καταλαβαίνω ότι η παραμόρφωση του ήχου είναι μεγάλη και ο τόπος που ρωτάω άσχετος αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

(Μήπως να κάνω ένα νέο thread?)
 
Την ξαναείδα μετά από χρόνια. Πραγματικά, μιλάμε για ορισμό του cult και της αναρχίας, αλλά και για άκρως αυθεντική φάση. Δεν ξέρω, αλλά πολύ θα ήθελα να βρισκόμουν τότε στα γυρίσματα μιας τέτοιας ταινίας (έστω ως κομπάρσος..). Φαντάζομαι το τρελό γέλιο που θα έπεφτε, μιας και σπανίως υπήρχε σενάριο, παρά μόνο μια "κεντρική ιδέα", όπως λέγαμε κάποτε και στα φιλολογικά.


[edit]

Φίλε vrekman32, και εγώ δεν ξέρω ποιό είναι το κομμάτι, αλλά μου κίνησε και εμένα την προσοχή, καθότι κομματάρα! Αν ξέρει κάποιος άλλος φίλος, ας μας δώσει τα φώτα του.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για ποιο κομματι λετε παιδια?

Για εκεινο που ακουγεται οταν χορευουν?Η εκεινο το πιανακι που παιζει στο σημειο με την καθηγητρια και τον μαθητη?με αλλα λογια,στο πρωτο βιντεο που εχει ποσταριστει η στο δευτερο?
 
Pharcyde είπε:
Για ποιο κομματι λετε παιδια?Για εκεινο που ακουγεται οταν χορευουν?Η εκεινο το πιανακι που παιζει στο σημειο με την καθηγητρια και τον μαθητη?με αλλα λογια,στο πρωτο βιντεο που εχει ποσταριστει η στο δευτερο?
Εγώ τουλάχιστον, μιλώ για το πρώτο βίντεο, και για το κομμάτι που ακούγεται όταν μιλά ο Προύσαλης με την Τέτα Ντούζου, και οι άλλοι χορεύουν ;)
 
demis είπε:
Εγώ τουλάχιστον, μιλώ για το πρώτο βίντεο, και για το κομμάτι που ακούγεται όταν μιλά ο Προύσαλης με την Τέτα Ντούζου, και οι άλλοι χορεύουν ;)
eukolo.epeidi exw faei ti zwi mou psaxnontas tracks apo ellinikes tainies

einai to

My Favourite Toys - Life Of a toy

kai ama exete brei kai alla apospasmata apo tainies me songs,panta kalodexoumena!
 
Πίσω
Μπλουζα