Άκρως τρελό & απόρρητο! - Top Secret! (1984)

πολύ καλή ταινία, όπως και η πρώτη τρελή πτήση και οι δύο πρώτες τρελές σφαίρες. Πρέπει να έχω δει καμιά 10ρια φορές την κάθε μια τους :)
 
και μην ξεχνάμε και τις κομμένες σκηνές!!

[edit] O λογαριασμός YouTube με τον οποίον σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπράβο ρε Γκαντεμάκο! :D

Τι γέλιο ρίχνω με αυτήν την ταινία, δεν περιγράφεται!...

Πρέπει να τη βρω οπωσδήποτε σε dvd / bluray / smg! :D :D
 
Ξέρει κάποιος τι ακριβώς παίχτηκε, με την σκηνή στο βιβλιοπωλείο και τον Peter Cushing ; Θέλω να πω πως έκαναν αυτό το μπρος-πίσω...
 
Χαχαχα! Δεν ήξερα ότι υπήρχαν κομμένες σκηνές!

Μπράβο gademosaure!
 
Υποθετω οτι απλα επαιξαν ολη τη σκηνη αναποδα, και μετα παιχτηκε πισω.
 
Deathshadow είπε:
Εμενα μου φερνουν γελιο οι σκηνες οπου ο μαυρος απο την ομαδα των αντιστασιακων καταπινει και μασαει το αναμενο πουρο του για να δειξει την σκληραδα του και η αλλη με το αλογο που τραγουδαει και καποια στιγμη ξεροβηχει απο το κρυολογημα που ειχε αρπαξει.
Χε-χε, έχεις προσέξει τι τραγουδάει το άλογο; "It's been a hard day's night, and I've been working like a dog" (Beatles)
 
Είχα γελάσει απίστευτα με τον γέρο που σπάει την κιθάρα του στη δεξίωση που τους δίνει ο Κίλμερ τις παρτιτούρες του ροκ-εντ-ρολ αλλά και στη σκηνή με την γιαγιά που πάει με το Πι να πιάσει το τηλέφωνο για να ακυρωθεί η εκτέλεση. Και τώρα που το σκέφτομαι γελάω. :D :D Έχω καιρό να δω την ταινία.
 
Το πρώτο που περνάει απο το μυαλό μου είναι οι χαραχτήρες που μεταμφιέστηκαν σε αγελάδα με μπότες και το 'φορμάρισμά' της απο τον ταύρο και το δεύτερο είναι το τούνελ της απόδρασης που έσκαψε ο φυλακισμένος...
 
poster.jpg
 
  • Like
Reactions: RIO
Πίσω
Μπλουζα