Άλμπουμ Power Rangers και Street Fighter

BETTY BOOP

Official *GOD* of RetRo
Joined
25 Απρ 2010
Μηνύματα
9.240
Αντιδράσεις
5.958
Στη δεκαετία του 90 (1994-1995 περίπου) κυκλοφόρησαν τα αλμπουμ με αυτοκόλλητα power rangers και street fighter. Tα αυτοκόλλητα κυκλοφορούσαν σε φακελάκια, το καθένα περιείχε 5 αυτοκόλλητα και κόστιζε 100 δρχ...Μάλιστα είχα συμπληρώσει κάποιο και είχα κερδίσει φιγούρες skate board mania...(ωραίο θέμα για κορίτσι!)

Θυμάστε αυτά τα άλμπουμ?
 
θυμαμαι το αλμπουμ για την ταινια τον power rangers που το ειχα και εγω και το συμπληρωνα γενικα κυκλοφορουσαν πολλα τετοια τοτε θυμαμαι οταν ειχαν βγει κουκουρουκου power rangers ειχαν ερθει σχολειο μας κατι τυποι ντυμενοι που της μοιραζαν μαζι με το αλμπυμ
 
Τα είχα και τα δυο, του Street Fighter ήταν πράγματι φοβερό, ήταν του Super Street Fighter II συγκεκριμένα. Των Power Rangers νόμιζω έλεγε τον Billy "παιδί καθυστερημένο" (κακή μετάφραση του nerdy boy)... fail!
 
Τα θυμάμαι, ήταν σχετικά πρόσφατα.
 
Πάνε 17+ χρόνια, δε τα λες πρόσφατα...
 
Δεν έχεις άδικο, αλλά έχω μια περίεργη αίσθηση του χρόνου σε τέτοια θέματα. Και αφού το έχω ζήσει και πιτσιρικάς, το θεωρώ πρόσφατο...!
 
Να διορθώσω,τα φακελάκια για Power Rangers κόστιζαν 50 δρχ το καθένα...θυμάμαι με 1000 δρχ έπαιρνα 20 φακελάκια.Είχα 2 albums της ταινίας,και μου έλειπαν 10-15 φωτογραφίες για να το συμπληρώσω
 
BRAVESTARR & STREET FIGHTER ALBUMS.jpg

Καλησπερα.Ειδα την συζητηση που ειχατε σχετικα με τα 2 αλμπουμ και ειπα να βοηθησω λιγο την κατασταση.Ξεψαχνιζοντας προχθες (Σαββατο) καποια πραγματα στο παταρι βρηκα διαφορα...αναμεσα τους και μερικα αλμπουμ το οποιο το ενα ειναι το STREET FIGHTER. Βεβαια θελει λιγο συμμαζεμα γιατι τα αυτοκολητα του με το περασμα του χρονου εχουν ξεκολλησει.Θα το φτιαξω και θα postαρω συντομα 2-3 σελιδες του. Ελπιζω να βοηθησα... :) .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγω ειχα μονο των Power Rangers καθως ημουν φανατισμενος με τη σειρα! Θυμαμαι δεν ειχα διαβασει ποτε την εισαγωγη γιατι μου φαινοταν μεγαλη για παιδι 7 χρονων... Αλλα μαρεσε πολυ αν και ειχα πολυ δρομο μεχρι να το συμπληρωσω.
 
Την ίδια χρονιά πρέπει να είχε κυκλοφορήσει και άλμπουμ με Ρόμποκοπ και εξολοθρευτή...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
RIO είπε:
Την ίδια χρονιά πρέπει να είχε κυκλοφορήσει και άλμπουμ με Ρόμποκοπ και εξολοθρευτή...
ναι,στο ιδιο αλμπουμ μαζι

δεν ηταν πανινι αλλα ελληνικης εκδοσης.Δεν θυμαμαι ποια ομως
 
θανος είπε:
θυμαμαι το αλμπουμ για την ταινια τον power rangers που το ειχα και εγω και το συμπληρωνα γενικα κυκλοφορουσαν πολλα τετοια τοτε θυμαμαι οταν ειχαν βγει κουκουρουκου power rangers ειχαν ερθει σχολειο μας κατι τυποι ντυμενοι που της μοιραζαν μαζι με το αλμπυμ
το αλμπουμ απ την κουκουρουκου το θυμαμαι,συγκεκριμενα στο ''σαλονι'' του αλμπουμ ειχε 3d αυτοκολλητα.
 
απο το αλμπουμ της κουκουρουκου power rangers εχω κατι κολλημενα χαρτακια

καποια στιγμη θα τα βγαλω φωτο να τα ποσταρω
 
DSCN6431.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
το άλμπουμ power rangers κυκλοφόρησε την περίοδο 1993-1994 και το άλμπουμ street fighter την περίοδο 1994-1995 αν θυμάμαι καλά...
 
Power rangers ούτως ή άλλως δεν έβλεπα οπότε δεν έψαξα καν για τέτοιο άλμπουμ. Το Super Street Fighter όμως το είχε ένας συμμαθητής μου και μια φορά αίφνης με ρώτησε αν ήθελα να μου το χαρίσει όπως κι έγινε. Έτσι ένα απόγευμα στο φροντιστήριο των αγγλικών με πετυχαίνει και τσουπ από το πουθενά το απέκτησα. Είχε συμπληρώσει αρκετά από τα αυτοκόλλητα. Δε θυμάμαι να ασχοληθώ παραπέρα να αγοράσω από μόνος μου άλλα.
 
Ψαχνω απο αυτα τα δυο αλμπουμ αυτοκολλητα..εχω διπλα για ανταλαγη απο street fighter οποιος ενδιαφερεται
 
Το είχα αλλά η μάνα μου το πέταξε μαζί με ένα σωρό άλλα... :cry:
 
Πίσω
Μπλουζα