Άλμπουμ STAR WARS - RETURN OF THE JEDI / TRILOGY (Panini) / EPISODE 1 (Merlin)

Panayiotis

Retro Member
Joined
31 Δεκ 2009
Μηνύματα
164
Αντιδράσεις
12
Το άλμουμ του πολέμου των άστρων - Επιστροφή των Τζεντάϊ ! Μου το έστειλαν δώρο μαζί με μερικά βιβλία Star Wars που αγόρασα πρόσφατα (γι'αυτό και η κακή κατάσταση μαλλον ...αλλά who cares δώρο ήταν :p )

Panini Star Wars Panayiotis.jpg

Star Wars Trilogy ! Από τα καλύτερα και πιο όμορφα album που έχω δει (και είχα) ποτέ!

Panini Star Wars Trilogy Panayiotis.jpg

Η μεγάλη αφίσα στο κέντρο :

Panini Star Wars Trilogy poster  Panayiotis.jpg

Και το πρώτο επεισόδιο από την νέα τριλογία ! Αξιέπαινη προσπάθεια από την Merlin!

Merlin Star Wars Episode 1 Panayiotis.jpg

Ελπίζω να σας αρέσουν ! Εγώ πάντως ξετρελάθηκα ! Μιας και έχασα την παλία μου συλλογή πήρα πάλι μερικά έτσι για να "απαλύνω" τον πόνο :p

[edit]Λόγω πνευματικών δικαιωμάτων κρατήθηκαν κάποιες ενδεικτικές φωτογραφίες από το σκανάρισμα του άλμπουμ [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
To STAR WARS trilogy και το Episode I τα ξεκίνησα, αλλά τα άφησα στη μέση. Το 1983-84, όμως, θυμάμαι μια άλλη συλλογή για το επεισόδιο 6, που το άλμπουμ ήταν μικρών διαστάσεων και τα αυτοκόλλητα ,και αυτά μικρών διαστάσεων, δίνονταν ως συνοδευτικό... τσιχλών! Υπήρχαν και κουπόνια δώρων, κυρίως αφισών. Δε θυμάμαι την εκδοτική εταιρεία. Οι εικόνες, όμως, που είχε ήταν αυτές που βλέπω στο άλμπουμ σου, της ΡΑΝΙΝΙ. Το είχα σχεδόν συμπληρωμένο, αλλά κάποια στιγμή το έχασα.
 
theforce είπε:
To STAR WARS trilogy και το Episode I τα ξεκίνησα, αλλά τα άφησα στη μέση. Το 1983-84, όμως, θυμάμαι μια άλλη συλλογή για το επεισόδιο 6, που το άλμπουμ ήταν μικρών διαστάσεων και τα αυτοκόλλητα ,και αυτά μικρών διαστάσεων, δίνονταν ως συνοδευτικό... τσιχλών! Υπήρχαν και κουπόνια δώρων, κυρίως αφισών. Δε θυμάμαι την εκδοτική εταιρεία. Οι εικόνες, όμως, που είχε ήταν αυτές που βλέπω στο άλμπουμ σου, της ΡΑΝΙΝΙ. Το είχα σχεδόν συμπληρωμένο, αλλά κάποια στιγμή το έχασα.
Τα θυμάμαι τα συνοδευτικά τσιχλών αλλά έχω την εντύπωση οτι ήταν απλές καρτούλες και όχι αυτοκόλλητα...κάπου πρέπει να έχω 2-3 ! Αν τις βρώ θα τις βάλω :)
 
Δεν τα είχα τα άλμπουμ, αυτό με την επιστροφή των Τζεντάι νομίζω ότι δεν το έχω ξαναδεί!

Cool... :)

Οι κάρτες που λέτε, μήπως είναι αυτές που έχω βάλει εδώ;

Τράπουλα STAR WARS
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πάρα πολύ ωραίο, ακόμα κι έτσι! :)

Καθόλου δε θυμάμαι το ελληνικό αντίστοιχο, που ήταν περίπου ίδιο!

Βέβαια αν βγήκε το '83-'84, ήμουν 3-4 χρονών, οπότε μάλλον λογικό! :p

Αν το βρει κάποιος, ας ανεβάσει καμιά φωτό! (τρελή φαν των starwars εδώ! :cheers: )
 
Ξανανεβάζω το σχόλιό μου μαζί με τις φωτογραφίες, γιατί κάτι δεν πήγε καλά και αναγκάστηκα να το διαγράψω.

Τα κουτάκια με τις τσίχλες και τα αυτοκόλλητα από την Επιστροφή των Τζεντάι:

Star Wars stickers 1 theforce.jpgStar Wars stickers 2 theforce.jpgStar Wars stickers 3 theforce.jpgStar Wars stickers 4 theforce.jpg

Star Wars stickers 5 theforce.jpgStar Wars stickers 6 theforce.jpg

Τα κουτάκια έβγαιναν σε 4 διαφορετικά χρώματα. Κάθε κουτάκι είχε 2 εικόνες, μια σκηνή από την ταινία και μια ζωγραφιά εμπνευσμένη από την ταινία και τους χαρακτήρες, σταθερά οι ίδιες ανα χρώμα κουτιού. Το κόκκινο είχε από την άλλη πλευρά το Νταρθ Βέηντερ στην κλασσική φωτό Darth "Uncle Sam" Vader wants YOU! :D

Περιείχαν 3 τσίχλες και 3 αυτοκόλλητα, αν θυμάμαι καλά. Αναγκαζόμασταν και τρώγαμε του κόσμου τις τσίχλες για να αγοράσουμε τα κουτάκια.

Star Wars stickers 7 theforce.jpgStar Wars stickers 8 theforce.jpg

Ανέβασα και 3 αυτοκόλλητα, μαζί με ένα από τη συλλογή του 1996, για να γίνει σύγκριση μεγεθών.

Πολύ μικρά αυτοκόλλητα, για ένα μικρών διαστάσεων άλμπουμ. Δίνονταν και δωράκια.

Τα αυτοκόλλητα ήταν 2 ειδών: Σκηνές από την ταινία και ζωγραφιές με στιγμιότυπα από τη ζωή των Ewoks.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απομεινάρια από το Άλμπουμ - χαρτάκια με τα θεόγλυκα Ewolks
 

Συνημμένα

  • IMG_2554.jpeg
    IMG_2554.jpeg
    1,3 MB · Προβολές: 1
Πίσω
Μπλουζα