Άνω κάτω το Σαββάτο

snakeyes08

RetroActive
Joined
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
339
Αντιδράσεις
119
Θυμάται κανείς αυτή τη μουσική εκπομπή με παρουσιαστή τον Αντώνη Καφετζόπουλο στο MEGA;
 
Ναι ναι.. ειχε κανει πρεμιερα τα Χριστουγεννα του 92.. νομιζω επαιζε και ο Βουρος και ενας αλλος τυπος που δεν εχει ξαναπαιξει σε πολλα.. ειχαν και γκεστ σταρ μια η δυο γυναικες ηθοποιους (ενιοτε Βλαβιανου, Φαιη Κοκκινοπουλου, Τσομπανακη κλπ)
 
Θυμάμαι έντονα το επεισόδιο που είχε καλεσμένο το συνθέτη Άκη Πάνου
 
Παιζόταν για μεγάλο χρονικό διάστημα? γιατί μόνο τον τίτλο θυμάμαι εγώ.
 
Μια σεζόν επέζησε η εκπομπή, δεν έκανε και τα τρελά νούμερα τηλεθέασης
 
Σαν τίτλος κάτι μου λέει!Η Κοκκινοπούλου θα είναι μεγάλη τώρα!
 
Είχε όμως πολύ ωραίο τραγούδι αρχής, με τον Νίκο Παπάζογλου: "Όλα γίνοντ' άνω κάτω, όταν έρθει το Σαββάτο....". Αρκετά καλή σειρά, παρά τα χαμηλά της νούμερα. Προσωπικά μου είχε αρέσει πάρα πολύ.

-> thebest20: Και όσο για τη Φαίη Κοκκινοπούλου, φυσικά είναι μεγάλη τώρα, αλλά αν είχες δει τους πρόσφατους "Ατρόμητους" στον Alpha, δεν είναι και τόοοοσο πια....
 
stam1370 είπε:
Είχε όμως πολύ ωραίο τραγούδι αρχής, με τον Νίκο Παπάζογλου: "Όλα γίνοντ' άνω κάτω, όταν έρθει το Σαββάτο....". Αρκετά καλή σειρά, παρά τα χαμηλά της νούμερα. Προσωπικά μου είχε αρέσει πάρα πολύ.
-> thebest20: Και όσο για τη Φαίη Κοκκινοπούλου, φυσικά είναι μεγάλη τώρα, αλλά αν είχες δει τους πρόσφατους "Ατρόμητους" στον Alpha, δεν είναι και τόοοοσο πια....
Κατάλαβα,είναι η γυναίκα του Καφετζόπουλου στους Ατρόμητους (η σειρά κόπηκε).Είναι 45+
 
Rakeesh είπε:
Ναι ναι.. ειχε κανει πρεμιερα τα Χριστουγεννα του 92.. νομιζω επαιζε και ο Βουρος και ενας αλλος τυπος που δεν εχει ξαναπαιξει σε πολλα.. ειχαν και γκεστ σταρ μια η δυο γυναικες ηθοποιους (ενιοτε Βλαβιανου, Φαιη Κοκκινοπουλου, Τσομπανακη κλπ)
Μαρία Μπακοδήμου ήταν στο γυναικείο cast, χωρίς τον Φώτη
 
Θυμάμαι, το επεισόδιο που έκανε εμφάνιση και ο παπάζογλου υποδηόμενος έναν πειρατή!!!
 
Rakeesh είπε:
Ναι ναι.. ειχε κανει πρεμιερα τα Χριστουγεννα του 92.. νομιζω επαιζε και ο Βουρος και ενας αλλος τυπος που δεν εχει ξαναπαιξει σε πολλα.. ειχαν και γκεστ σταρ μια η δυο γυναικες ηθοποιους (ενιοτε Βλαβιανου, Φαιη Κοκκινοπουλου, Τσομπανακη κλπ)
Η Θεϊκή ατάκα:

"Πόσο; Δεν βγαίνω ρε μάνα μου!!!"

Από τότε μου έχει κολήσει:Ρ

[ame=

[MEDIA=youtube]TV1uSh9vY3o[/MEDIA]]http://www.youtube.com/watch?v=TV1uSh9vY3o
"Στο Περλ Χάρμπορ μπήκανε ρε γυναίκα οι Γιαπονέζοι ή στην Δραπετσώνα;"

:D :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ομορφυνε πολυ η Βλαβιανου, αυτο εχω να πω
 
Βάλτε την σκηνή με την παρωδία της Λάμψης με Καφετζόπουλο ως Βίρνα και Καπετάνιο ως Σπυρόπουλο. Το είχα δει στο Mega Friday All Nighters Σάτιρα, η με τον Σαμαρά και την κόρη του τεχνικού την π____
 
Τρειλερ για την μουσικη εκπομπη ((Ανω Κατω Το Σαββατο)) του mega με παρουσιαστη τον Αντωνη Καφετζοπουλο που μεταδοθηκε το 1993

http://www.youtube.com/watch?v=H6W_svNvaF8
 
Τρέιλερ για την μουσική εκπομπή ((Άνω Κάτω Το Σαββάτο)) του mega


με παρουσιαστή τον Αντώνη Καφετζόπουλο που μεταδόθηκε το 1993


http://www.youtube.com/watch?v=p0MLigp55bs
 
Αν θυμάμαι καλά το πρώτο επεισόδιο ήταν παρωδία της χριστουγεννιάτικης ιστορίας του Ντίκενς και υπήρχε και ένα επεισόδιο παρωδία του Άμλετ.
 
Η εκπομπή μεταφέρθηκε στον ALPHA γύρω στο 1997-1998?Γιατί έχω την εντύπωση ότι υπήρχε μια τέτοια εκπομπή,εκτός και αν λέγεται μόνο "Άνω κάτω".
 
Ένα βίντεο που βρήκα στο yutube από την εκμπομπη Άνω κάτω με τον Αντώνη Καφετζόπουλο και τον Άκη Πάνου. Ευχαριστώ όποιον το ανέβασε

 
Πίσω
Μπλουζα