Άραγε τα έχει ο filfil1 αυτά;

Omenforever

RetroMasteR
Joined
26 Mαϊ 2006
Μηνύματα
1.934
Αντιδράσεις
1.177
Καλά, μου έχει φύγει το "καφάσι"/"κλαπέτο" με όλα αυτά που έχει αναρτήσει ο φίλτατος φιλφιλ1... :animeek:

Μπαίνω λίγο "σφήνα" με δικό μου ρετρό υλικό, κυρίως για να "πικάρω" -και καλά- τον φιλ :D Αν υπάρχει το παραμικρό θέμα, παρακαλώ κάντε την ανάρτηση μου ξεχωριστό νήμα, με τον τίτλο "Άραγε τα έχει ο filfil1 αυτά;" :biglaugh: [edit] Ζητήθηκε και έγινε αυτόνομο θέμα [edit]











 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το Warhammer και γενικά αυτού του είδους, με φιγούρες fantasy κτλ.τα καλύτερα!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
To F117 το είχα και εγώ ακριβώς το ίδιο. Θυμάμαι το είχε βάψει μαύρο με πινέλο και το είχα κάνει μαντάρα. Θα ήθελα να πάρω ξανά ένα τέτοιο ή κατά προτίμηση κανένα άρμα μάχης, αλλά που χώρος πλέον στο σπίτι.
 
Αγαπητέ φιλε δεν με έχεις πικαρη καθολου,μπορεις να δεις τις τελευταίες φωτογραφιες,και θέλω να πιστεύω ότι εν μέρη σε εχω καληψει.Να σαι πάντα καλα.....
 
Τις είδα φίλε, με "έσβησες" :D
 
telonio είπε:
To F117 το είχα και εγώ ακριβώς το ίδιο. Θυμάμαι το είχε βάψει μαύρο με πινέλο και το είχα κάνει μαντάρα. Θα ήθελα να πάρω ξανά ένα τέτοιο ή κατά προτίμηση κανένα άρμα μάχης, αλλά που χώρος πλέον στο σπίτι.
Ακριβώς το ΊΔΙΟ είχα κι εγώ. Κατά την κατασκευή κατέστρεψα από λάθος το σύστημα προσγείωσης και όταν το τελείωσα, τοποθετούσα το μοντέλο στο ράφι στηρίζοντάς το στις ανοικτές θύρες που είχε η άτρακτός του :)

Διορθ: Υπάρχει περίπτωση το δικό μου να ήταν κλίμακας 1:72.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αμάν τι μου έκανες τώρα....Είχα τα :

Commandos (Matchbox)

Βρετανούς της ερήμου (AirFix)

...και...

Gun Emplacement (AirFix)

Αν θυμάμαι καλά, το κανονάκι είχε και ελατήριο για πραγματικές βολές;;;
 
Όχι δεν είχε ελατήριο, η Airfix παραείναι "αυστηρή" σε αυτά.
 
Ωραίο θέμα ανοίξατε, μια και οι συλλογές του φίλτατου filfil1 είναι σημείο αναφοράς!!!

Ένα τα σπάνια στατικά μοντέλα που έχω είναι και το Nostromo της Halcyon από την πρώτη ταινία Alien. Έχει πολλά κομμάτια και είναι από βινύλιο και όχι από σκληρό πλαστικό, κάτι που κάνει τη συναρμολόγηση και το βάψιμο δύσκολο. Κρύφτηκα πίσω από αυτή την αιτία για να μην το έχω φτιάξει ακόμα, αν και το έχω εδώ και πολλά χρόνια.

Παραθέτω μερικές φωτογραφίες, χωρίς πολλές ελπίδες ότι δεν θα το έχει ΚΑΙ αυτό ο αγαπητός filfil1........

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg
 
Είδα τα σχέδια συναρμολόγησης και κουράστηκα ήδη, χαχα!!
 
Πίσω
Μπλουζα