Άρθρο-Ύβρις για το retromaniax και τον κάθε retromaniac

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

gremlinakos

RetroActive
Joined
28 Οκτ 2007
Μηνύματα
523
Αντιδράσεις
163
Εγώ προσωπικά έτσι το πήρα! Και στο κάτω κάτω κανένας δεν μπορεί να υποτιμάει την νοημοσύνη κάποιου, μόνο και μόνο επειδή αυτός ο κάποιος είναι ρομαντικός, είναι νοσταλγός μιας αγνής και όμορφης εποχής! Ρετρό Α.Ε! Αυτό τον τίτλο έβαλε στο άρθρο του ο γράφων! Θέλοντας να βάλει στο ίδιο καζάνι τον κάθε "αγύρτη" που θα μου μοσχοπουλήσει ακόμα και μια χαρτοσακούλα, με μένα το "αρρωστάκι" που θα πάω να την αγοράσω! Τα πυρά φυσικά δεν τα γλύτωσαν άτομα όπως ο Ντούζος ή όπως ο σημερινός μας επίτιμος καλεσμένος στην βιντεοπροβολή!

Το άρθρο είναι από το 2010, συγχωρέστε με αν έχει ήδη αναφερθεί! Για όσους δεν γνωρίζουν τι να πω, διαβάστε και τα συμπεράσματα δικά σας:

Ρετρο ΑΕ

Υ.Γ: Από τις περισπωμένες και τις δασείες, προτιμώ 100000 φορές Locomotive Basic ρε αδερφέ!!!!
 
Ο μπαξες και ειδικα ο Ιντερνετικος εχει οτι γουσταρεις!

Αν καθεσαι να ασχολεισαι με τον καθε - μην πω - που γραφει οτι του κατεβει στο κεφαλι

τοτε χαλας την ζαχαρενια σου και μονο!!!!!

Δεν ασχολεισαι καθολου,συνεχισεις να κανεις αυτο που γουσταρεις και αγαπας και τον γραφεις στα παλια σου τα παπουτσια!!!
 
Φυσικά και δεν θα ασχοληθώ, απλά θώρησα σωστό να το αναφέρω! Άσε που ο γράφων ήταν μέλος του φόρουμ ("Συμμετέσχον μέχρι πρόσφατα σέ ένα τέτοιο πού ή ονομασία του ξεκαθαρίζει τό ποιόν του. Ρετρομάνιαξ.γρ.")

Και πραγματικά αναρωτιέμαι για πιο λόγο έγινε μέλος!
 
Πολύ ισοπεδωτικοί οι τύποι. Άλλωστε κανείς δεν μίλησε για αριστουργήματα ή για ιδανική εποχή ( αυτό έχει αναλυθεί πολλές φορές και στο φόρουμ μας). Απλά θυμάσαι κάποια πράγματα από την παιδική σου ηλικία, που λογικό είναι να τα φέρνεις στο μυαλό, σου με γλυκιά νοσταλγία. Για τις ταινίες και εγώ δεν τρελαίνομαι με όλες τις 80ς ελληνικές, αλλά σέβομαι πως υπάρχουν άτομα που διασκεδάζουν με τον χαβαλέ της εποχής, τα ντυσίματα, τις μουσικές κλπ που υπάρχουν σε αυτές τις ταινίες. και εγώ όταν νοίκιαζα παλιές ταινίες τρόμου , αντιμετώπιζα το " κράξιμο " των γνωστών μου, που δεν καταλάβαιναν τι το ενδιαφέρον έβρισκα σε αυτές. Όπως είπε παραπάνω και ο Σταύρος, κάνε αυτό που σου αρέσει και αγνόησε όλα τα άλλα...

Υ.Γ

Πιθανόν τρία πράγματα συμβαίνουν...

1. Ο τύπος ήταν μέλος, μπαναρίστηκε και απλά βγάζει απωθημένα.

2 Είναι οπαδός ταινιών Φασμπίντερ και Μπέργκμαν και δεν αντέχει οτιδήποτε παρακατιανό...

3. Απλά είπε να κάνει εντύπωση υποστηρίζοντας την αντίθετη άποψη ( αυτή των πολλών που βλέπει με συμπάθεια τα 80ς )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αφού λοιπόν εγώ ο ταπεινός, προσπάθησα, είναι η αλήθεια να παρακολουθήσω τα γραφόμενά του (στάνταρ έχω χαμηλότερο IQ από αυτόν), κατέληξα στο παρακάτω συμπέρασμα:

Look to see...

Στη δουλειά που κάνω, υπάρχουν κάποιοι κομπλεξικοί τύποι, οι οποίοι ξυπνάνε το πρωι και λένε:

"Αααχχχ!!! Τι να κάνω σήμερα για να νιώσω σημαντικός;... Δεν πάω μέχρι το "τάδε κατάστημα" να κάνω φασαρία;"

Και έρχονται λοιπόν και μας κάνουν τα "φρύδια" από κανα πεντόκιλο το καθένα, για λόγους που μόνο εκείνοι δημιουργούν...

Έτσι λοιπόν, καλή ώρα, έχουμε μπροστά μας μια τέτοια περίπτωση....

Βέβαια, από την άλλη μπορεί κάποιος να πει οτι μας κάνει διαφήμιση, αλλά δυστυχώς, σε αυτή την περίπτωση, δεν θα τη δούνε και πολλοί...

Υστερόγραφο 1: Διέκρινα και μια ψύχωση με τα ονόματα των κ.κ. Φλωρεντή, Ντούζου και Προύσαλη...

Γιατί άραγε;

Υστερόγραφο 2: Ας του κάνουμε κι αυτουνού μια συνέντευξη μωρε...

Θα διασκεδάσουμε πολύ περισσότερο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παίδες δε νομίζω ότι αξίζει να ασχολούμαστε με το συγκεκριμένο άρθρο και πρώην μέλος.

Από τη στιγμή που εμείς κάνουμε αυτό που γουστάρουμε ας λένε οι άλλοι ότι "κακίες" θέλουν.

To θέμα θα κλειδώσει :) . Μπορούμε να σχολιάσουμε ένα σορό άλλα θέματα ;)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα