Άσχημα νεα για τα καινούργια cart cases

geoanas

Commodore Vampire
Διαχειριστές
Joined
14 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.225
Αντιδράσεις
281
Σήμερα μετά από ένα γρήγορο ψάξιμο στα news groups το μάτι μου έπεσε σε αυτό :

http://groups.google.com/group/rec.games.vectrex/browse_thread/thread/3fb7e8716a403837#

Από τα λεγόμενα λοιπόν διαπιστώνω ότι θα είναι πολύ δύσκολο να ξαναδούμε καινούργια cart cases για το αγαπημένο μας μηχάνημα...για να δούμε...το μέλλον θα δείξει. :cry:
 
geoanas είπε:
Σήμερα μετά από ένα γρήγορο ψάξιμο στα news groups το μάτι μου έπεσε σε αυτό :
http://groups.google.com/group/rec.games.vectrex/browse_thread/thread/3fb7e8716a403837#

Από τα λεγόμενα λοιπόν διαπιστώνω ότι θα είναι πολύ δύσκολο να ξαναδούμε καινούργια cart cases για το αγαπημένο μας μηχάνημα...για να δούμε...το μέλλον θα δείξει. :cry:
Δυστυχώς το έχω δει από χθες... :cry: :cry: :cry: :cry:

έχω στείλει ήδη μήνυμα στον Richard ελπίζοντας ότι θα βρει κάποια άλλη λύση..διαφορετικά ούτε vecFlash δεν βλέπω να παίρνουμε ξανά....
 
[ΟΤ]Καλά τώρα, ήταν απάντηση αυτή του Richard Hutchinson? [/ΟΤ]

Ό,τι πήραμε, πήραμε :( Μόνο σε multicarts πλέον...
 
Gryzor είπε:
[ΟΤ]Καλά τώρα, ήταν απάντηση αυτή του Richard Hutchinson? [/ΟΤ]
Ό,τι πήραμε, πήραμε :( Μόνο σε multicarts πλέον...
Μια χαρά απάντησε ο Richard >..περιμένει εδώ και 1-2 μήνες τα carts που και καλά ήταν έτοιμα.....και ξαφνικά έμαθε από ποστ στο γκρουπ..ότι δεν υπάρχει καν καλούπι...

Πάλι καλά που δεν τον διαλόστειλε κι'όλας να λες...
 
Eεεε νομίζω όταν ο άλλος σου λέει ότι έχασε 3 μέλη της οικογένειάς του απανωτά, κάνεις μόκο... υπάρχουν και σοβαρότερα πράγματα από τα cartridges του Vectrex!
 
Gryzor είπε:
Eεεε νομίζω όταν ο άλλος σου λέει ότι έχασε 3 μέλη της οικογένειάς του απανωτά, κάνεις μόκο... υπάρχουν και σοβαρότερα πράγματα από τα cartridges του Vectrex!
Οκ, τότε όμως μπορούσε απλώς να μην υπόσχεται πράγματα ή να μην έλεγε ότι τα είχε ήδη έτοιμα...όλοι θα έκαναν μόκο τότε..

Το ότι κάποιος περνάει δύσκολα δεν του δίνει το άλοθι να υπόσχεται πράγματα που δεν μπορεί να ικανοποιήσει ή να ισχυρίζεται ότι έχει πράγματα που τελικά αποδεικνύεται πως δεν έχει ;)
 
Μπορεί να έχεις δίκιο - εξαρτάται από το πότε το είχε υποσχεθεί αυτό :)
 
Όπως και να έχει το θέμα...

τα νέα δεν είναι πολύ ευχάριστα για μας...

ελπίζω απλώς ότι κάποιος άλλος θα αναλάβει το project και θα φτιάξει το απαραίτητο καλούπι...αλλιώς δεν μας βλέπω καλά.... :cry: :cry:
 
Πολύ, πολύ χλωμό, Όπως συζητάγαμε και για τα Pacman: στη διαδικασία παραγωγής ενός προϊόντος τα καλούπια είναι πολύ δύσκολα και πολύ ακριβά να σχεδιαστούν και να παραχθούν...
 
Gryzor είπε:
Πολύ, πολύ χλωμό, Όπως συζητάγαμε και για τα Pacman: στη διαδικασία παραγωγής ενός προϊόντος τα καλούπια είναι πολύ δύσκολα και πολύ ακριβά να σχεδιαστούν και να παραχθούν...
Θα δούμε...ελπίζω να μην έχεις δίκιο...

Μόλις μου απαντήσει ο Richard θα σας πω...εκείνος σίγουρα θα ξέρει κάτι περισσότερο...
 
Μόλις μου απάντησε ο Richard...

μου είπε ότι εκείνος κανόνισε να πάρει κάποια cartridges από κάποιον Mark Shaker...

Δεν μου διευκρίνισε εάν αυτός ο τύπος κάνει παραγωγή από καινούργια carts ή αν απλώς είχε κάποια κομμάτια σε στοκ, αλλά ο Richard δεν φάνηκε ιδιαίτερα προβληματισμένος.,..οπότε μάλλον όλα καλά..
 
Πίσω
Μπλουζα