Έκθεση Ρετρό Παιχνιδιών σε Δημοτικό Σχολείο - Ημερολόγιο

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

didie

RetroWannaBe
Joined
11 Φεβ 2009
Μηνύματα
44
Αντιδράσεις
3
Καλησπέρα σε όλους.

Εδώ και μερικούς μήνες υπάρχει μία σκέψη να πραγματοποιηθεί πιθανόν στο τέλος του έτους ώστε να συνδυαστεί με την σχολική γιορτή μία έκθεση ρετρό παιχνιδιών στο Δημοτικό σχολείο του γιου μου.

Αυτή την στιγμή έχω την τύχη μαζί με μένα να υπάρχουν στο σχολείο δυο-τρεις ακόμα γονείς που διατηρούν μία αξιοπρεπείς συλλογή από παιχνίδια.

Επίσης αποφασίστηκε έπειτα από δική μου πρόταση από το Δ.Σ του συλλόγου το ημερολόγιο του συλλόγου να έχει θέμα το Ελληνικό παιχνίδι και οι εταιρείες καθώς και η πορεία τους στο χρόνο.

Θεωρώ πως το θέμα τόσο της έκθεσης,όσο και του ημερολογίου θα γίνει αγαπητό από τα παιδιά αλλά και από τους γονείς που βλέποντας το θα γυρίσουν στις δικές τους παιδικές αναμνήσεις.

Το προηγούμενο θέμα του ημερολογίου του συλλόγου όπου και επιμελήθηκα ήταν "Κόμικς και οι πορεία τους στο χρόνο αλλά και ένα δισέλιδο αφιέρωμα στο Ελληνικό κόμικ.

Προβολή συνημμένου 133447 Προβολή συνημμένου 133448Προβολή συνημμένου 133449Προβολή συνημμένου 133450Προβολή συνημμένου 133451

Ελπίζω ότι το συγκεκριμένο θέμα θα γίνει εξίσου αγαπητό.

Είναι πολύ νωρίς ακόμα φίλοι μου αλλά θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας αυτή την σκέψη και την πρωτοβουλία.

Ελπίζω ότι η όποια βοήθεια,συμβουλή χρειαστώ για το συγκεκριμένο εγχείρημα να μπορεί να μου δωθεί και από τους φίλους του forum μας.
 
Το ημερολόγιο μας ετοιμάζεται και λογικά μέσα στις επόμενες μέρες θα το έχουμε στα χέρια μας.

Σαν γραμματέας του συλλόγου αποφασίσαμε όπως και στο περσινό ημερολόγιο τα έσοδα να διατεθούν για ένα σκοπό μέσα στο σχολείο μας.

Την προηγούμενη χρονιά τα 'έσοδα διατέθηκαν στην ανακατασκευή του γηπέδου μπάσκετ του σχολείου μας και φέτος αποφασίσαμε τα έσοδα να διατεθούν στην ανακατασκευή των τουαλετών του σχολείου.

Η ιδέα όπως είχα αναφέρει και στο προηγούμενο post για την έκθεση παλαιών παιχνιδιών την ημέρα της γιορτής των παιδιών 20/12 παίρνει σάρκα και οστά.

Όποιος φίλος θα ήθελε να βοηθήσει και να τοποθετηθεί στην έκθεση κάποιο από τα παιχνίδια του ας επικοινωνήσει μαζί μου.

12241556_10208013881043907_4432428277477517652_n.jpg

Ελπίζω να σας αρέσει η συγκεκριμένη προσπάθεια και βέβαια όσοι φίλοι θελήσουν είσαστε προσκεκλημένοι την ημέρα της γιορτής 20/12 και της έκθεσης.

12239272_10208010557600823_6705874110199188626_o.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θερμά συγχαρητήρια didie!!
 
Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

Συνεχίζουμε με κάποιους μήνες ακόμα για να καλύψουμε και τα κοριτσίστικα γούστα με τα δύο πρώτα και τα αγαπημένα μας playmobil στον μήνα Μάρτιο.

Mikro moy pony Τελικο.jpg

Φωτεινουλης Πιτσι.jpg

backup_of_playmobil.jpg

attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ καλή ιδέα, συγχαρητήρια. Αλλά, βάλτε και κανένα παλιό ηλεκτρονικό παιχνίδι αν γίνεται :p
 
didie είπε:

Μα ειπα κι εγω....καπου εχω ξαναδει το κειμενο.... :xm: ....Βρε,που το εχω ξαναδει?...... :wait2: ......τελικα

το θυμηθηκα....
t9205.gif
"]
t9205.gif
[/url] ......ΕΔΩ!!!

stayros είπε:
Κατα την δεκαετια του 1970, η Ελληνικη εταιρεια "Λουιζος" με εδρα την Θεσσαλονικη,
κυκλοφορησε μια ποικιλια διασκεδαστικων παιχνιδιων,οπως καρτες Υπερατου,στρατιωτακια κλπ...

...... :eek:

Ευτυχως δηλαδη που μπηκαν οι τονοι και ρετουσαριστικαν οι φωτο....

αλλιως θα νομιζα οτι το εχω φτιαξει εγω ο ιδιος το ημερολογιο!!!! :sealed: :zip: :eek:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ελπίζω Stayros να μην έχεις κάποιο πρόβλημα,μέσα από το forum εννοείτε πως χρησιμοποίησα και κείμενα ανθρώπων όπως εσύ που γνωρίζουν σίγουρα περισσότερα πράγματα από μένα.

Αν έχεις πρόβλημα πάντως σε αυτό εννοείτε πως το αλλάζω.
 
didie είπε:
Ελπίζω Stayros να μην έχεις κάποιο πρόβλημα,μέσα από το forum εννοείτε πως χρησιμοποίησα και κείμενα ανθρώπων όπως εσύ που γνωρίζουν σίγουρα περισσότερα πράγματα από μένα.Αν έχεις πρόβλημα πάντως σε αυτό εννοείτε πως το αλλάζω.
Στις φώτος αυτές ναι δε τίθεται θέμα πνευματικών δικαιωμάτων, τώρα όσον αφορά το κείμενο, αν πάρεις τις πληροφορίες αυτές και τις εκφράσεις με το δικό σου τρόπο, θα λύσει και εκεί το θέμα.
 
didie είπε:
Ελπίζω Stayros να μην έχεις κάποιο πρόβλημα,μέσα από το forum εννοείτε πως χρησιμοποίησα και κείμενα ανθρώπων όπως εσύ που γνωρίζουν σίγουρα περισσότερα πράγματα από μένα.Αν έχεις πρόβλημα πάντως σε αυτό εννοείτε πως το αλλάζω.

Ξερεις τι με ενοχλησε περισσοτερο? Το παρακατω που εγραφες στο αρχικο σου post......

didie είπε:
Ελπίζω ότι η όποια βοήθεια,συμβουλή χρειαστώ για το συγκεκριμένο εγχείρημα να μπορεί να μου δωθεί και από τους φίλους του forum μας.

Και ουτε καν μπηκες στον κοπο να στειλεις ενα pm σε μενα Η' σε καποιον admin για να ενημερωσεις Η' να ζητησεις την βοηθεια μας!!!!!!!

Και το να μου στελνεις κατοπιν εορτης pm και να με ενημερωνεις για το αν με ενοχλει....το θεωρω,το λιγοτερο,κοροϊδια!!!!

Συγνωμη,αλλα το παρων κλειδωνεται!!!!!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα