Έλληνες ηθοποιοί - Τι απέγιναν;

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Bambinella
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Ανατριχιαστικο, κάποιοι ήταν μεγάλης ηλικίας άλλοι πολύ νεοι. Είχε πολλούς γκεστ όμως να τα λέμε και αυτά.
GUCqXBbW0AA8Haa.jpeg
 
Κάποιοι ήταν πολύ νεοι
 
Έμεινα της είχε κάνει πρόταση γάμου ο βοσκόπουλος το ξέρατε;
 
Κρατάω τη φράση "άλλωστε δεν είχε βιοποριστικό πρόβλημα":)! Αξιοζήλευτοι και τυχεροί οι άνθρωποι που μπορούν να εργάζονται για το κέφι τους και όποτε "τους καπνίσει". Υποψιάζομαι σε αυτή την κατηγορία ανήκει και ο κος Βουλγαρίδης! Ο Βουλγαρίδης ως ζεν πρεμιέ στα 60s δεν μου άρεσε ποτέ, αλλά νομίζω οτι ήταν πολύ γοητευτικός εκεί γύρω στα 40-50 του!
 
Έμεινα της είχε κάνει πρόταση γάμου ο βοσκόπουλος το ξέρατε;
Δεν το γνώριζα, αλλά δεν μου κάνει καμία εντύπωση. Γλυκύτατη αλλά και μεστή ταυτόχρονα στις απαντήσεις της η κα Παππά
 
Και σε μενα εκανε ο Τολης, αλλα του ειπα οχι και ξεπεσε στην Αντζελα.
Αν τα λογαριάζω σωστά την εποχή που της έκανε πρόταση ήταν παντρεμένος με τη Στρατηγού. Γι αυτό άλλωστε σε κάποιους σταρ της εποχής είναι αδύνατον να βάλεις σε σειρά τους δεσμούς τους. Ο Βοσκόπουλος, ο Χατζηχρήστος κι ο Μπάρκουλης είναι τα πιο χαρακτηριστικά παραδείγματα. Και μιλάμε για τους γνωστούς δεσμούς. Δε θα υπήρχαν κι άγνωστοι;
 
Αν τα λογαριάζω σωστά την εποχή που της έκανε πρόταση ήταν παντρεμένος με τη Στρατηγού. Γι αυτό άλλωστε σε κάποιους σταρ της εποχής είναι αδύνατον να βάλεις σε σειρά τους δεσμούς τους. Ο Βοσκόπουλος, ο Χατζηχρήστος κι ο Μπάρκουλης είναι τα πιο χαρακτηριστικά παραδείγματα. Και μιλάμε για τους γνωστούς δεσμούς. Δε θα υπήρχαν κι άγνωστοι;
Ο μπαρκουλης ήταν σίγουρα γυναικοκατακτητης
 
Αν τα λογαριάζω σωστά την εποχή που της έκανε πρόταση ήταν παντρεμένος με τη Στρατηγού. Γι αυτό άλλωστε σε κάποιους σταρ της εποχής είναι αδύνατον να βάλεις σε σειρά τους δεσμούς τους. Ο Βοσκόπουλος, ο Χατζηχρήστος κι ο Μπάρκουλης είναι τα πιο χαρακτηριστικά παραδείγματα. Και μιλάμε για τους γνωστούς δεσμούς. Δε θα υπήρχαν κι άγνωστοι;

Συγγνωμη, κι αν η αλλη του' λεγε ναι, αυτος τι θα' κανε;
Θα πηγαινε την αλλη μερα με τις βερες και θα φορουσε μια βερα στο ενα χερι και μια στο αλλο;
 
Συγγνωμη, κι αν η αλλη του' λεγε ναι, αυτος τι θα' κανε;
Όπως το καταλαβαίνω μάλλον για αστείο επρόκειτο κι όχι για κανονική πρόταση. Νομίζω δηλαδή, γιατί όλα τα έχουμε δει... Αμ ο Χατζηχρήστος που δεν τον πιάνει και το μάτι σου; Δεν ήταν παντρεμένος με τη Ντιριντάουα όταν τα είχε με την Καραγιάννη; Όταν τα είχε με την Τριάντη; με πολλές, πολλές άλλες;
 
Όπως το καταλαβαίνω μάλλον για αστείο επρόκειτο και όχι για κανονική πρόταση. Νομίζω δηλαδή, γιατί όλα τα έχουμε δει... Αμ ο Χατζηχρήστος που δεν τον πιάνει και το μάτι σου; Δεν ήταν παντρεμένος με τη Ντιριντάουα όταν τα είχε με την Καραγιάννη; Όταν τα είχε με την Τριάντη; με πολλές, πολλές άλλες;
Και με Καραγιάννη και με Τριαντη και με άλλες κοίτα να δεις δεν του το χα
 
Όπως το καταλαβαίνω μάλλον για αστείο επρόκειτο κι όχι για κανονική πρόταση. Νομίζω δηλαδή, γιατί όλα τα έχουμε δει... Αμ ο Χατζηχρήστος που δεν τον πιάνει και το μάτι σου; Δεν ήταν παντρεμένος με τη Ντιριντάουα όταν τα είχε με την Καραγιάννη; Όταν τα είχε με την Τριάντη; με πολλές, πολλές άλλες;

Το κακο ειναι ομως πως η Νελλη Παπα δεν το ανεφερε για αστειο, οποτε τωρα ολοι νομιζουμε πως ο Βοσκοπουλος ηθελε πραγματι να την παντρευτει. Ετσι δημιουργουνται οι εσφαλμενες εντυπωσεις που υστερα κατακλυζουν ολο το διαδικτυο.
Και τελος παντων, αν οντως επροκειτο για αστειο, ηταν ακομψο απο παντρεμενο ανθρωπο.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Aυτο με τους καλλιτεχνες που εβγαζαν ενα σωρο λεφτα και τελικα βρεθηκαν υπερχρεωμενοι, ποτε μου δεν το καταλαβα.
Επαιρναν χρημα με ουρα σε σχεση με τον εργατη και τον δημοσιο υπαλληλο του '60 και ομως οι περισσοτεροι καλλιτεχνες εμειναν τελικα στον ασσο. Πολυ λιγοι ηταν οι εξυπνοι, οπως η Βουγιουκλακη ας πουμε, που καταφεραν να δημιουργησουν περιουσια ατρανταχτη.
Ολοι οι αλλοι ειχαν τα μυαλα πανω απ' το κεφαλι τους.
 
Πίσω
Μπλουζα