Έλληνες ηθοποιοί - Τι απέγιναν;

Συνέντευξη του Ερρικου Μπριόλα στην Espresso:http://www.espressonews.gr/showbiz/2016/08/152032/eho-kanei-treis-gamoys-alla-simera-eimai-monos
 
Καλά τα νέα για τον Ανδρέα Μπάρκουλη. Νοσηλεύεται πλέον σε θάλαμο στο Αγία Όλγα. Και μιαν ακόμα είδηση. Έφυγε σήμερα από ανακοπή η ηθοποιός και τραγουδίστρια Κάσση Τζάνετ (Κασσιανή Τζανετάκου), η αδερφή του Αλέκου Τζανετάκου. http://www.gossip-tv.gr/showbiz/stor...-tragoydistria
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
να μου επιτραπει εδω μια μικρη παρεμβαση,δεν ξερω αν την γραφω στο σωστο σημειο,

οταν προκειται για θανατο ενος καλλιτεχνη η γνωμη ειναι να ανοιγεται ανεξαρτητο ποστ,οι καλλιτεχνς ειμαστε περιεργα οντα και θελουμε την προσοχη ακομη και μετα τον θανατο μας (αν και ενας καλλιτεχνης παντα ζει)
 
elsint17 είπε:
να μου επιτραπει εδω μια μικρη παρεμβαση,δεν ξερω αν την γραφω στο σωστο σημειο,οταν προκειται για θανατο ενος καλλιτεχνη η γνωμη ειναι να ανοιγεται ανεξαρτητο ποστ,οι καλλιτεχνς ειμαστε περιεργα οντα και θελουμε την προσοχη ακομη και μετα τον θανατο μας (αν και ενας καλλιτεχνης παντα ζει)
Δε χρειάζεται elsint17. Εκτός και αν είναι να ακολουθείτε η δυσάρεστη είδηση με κάποιο ωραίο αφιέρωμα στον καλλιτέχνη. Εκεί να γίνει ανεξάρτητο. Αλλιώς θα γεμίσουμε κηδειόποστ της μια σειράς και από κάτω τα γνωστά RIP.
 
Θεόδωρος Δημήτριεφ. Μήπως γνωρίζει κανείς πού βρίσκεται; Κάποια στιγμή είχε αναφέρει κάποιος εδώ πως τον βλέπει στο Παγκράτι σε ένα καφενείο. Επίσης αναφέρεται στην Βικιπαίδεια πως ψάλλει στον Ι.Ν. Αγ. Διονυσίου επί της οδού Σκουφά. Ευχαριστώ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
BETTY BOOP είπε:
Μια παράκληση να γράφετε και 2 λογάκια όσον αφορά το link που ποστάρετε. Ένα ξερό link με ένα ξερό όνομα δε λέει τίποτα σε κανέναν. :(
 
retron είπε:
Θεόδωρος Δημήτριεφ. Μήπως γνωρίζει κανείς πού βρίσκεται; Κάποια στιγμή είχε αναφέρει κάποιος εδώ πως τον βλέπει στο Παγκράτι σε ένα καφενείο. Επίσης αναφέρεται στην Βικιπαίδεια πως ψάλλει στον Ι.Ν. Αγ. Διονυσίου επί της οδού Σκουφά. Ευχαριστώ.
εμενε στην κυψελη,μεχρι προσφατα αποσο ξερω

εγω προσωπικα τον ειδα πριν απο καποιους μηνες να κατεβαινει απο τον ηλεκτρικο στο μαρουσι

επειδη ο καιρος περνα ,δεν μπορω να προσδιορισω πριν απο ποσο τον ειδα

φαινοταν μια χαρα και επιβλητικος.δεν προλαβα να του μιλησω
 
θανος είπε:
οπως εγινε γνωστο εφυγε στις 8 αυγουστου η ντορα σιμοπουλου και οπως γινεται με αυτους τους ηθοποιους τους οχι τοσο γνωστους δεν αναφερθηκε φυσικα πουθενα.... http://iraklioblog.blogspot.gr/2016/09/blog-post.html
Φίλε Θάνο δεν ήξερα τίποτα γι' αυτό. Δεν μπαίνω και συχνά στο φόρουμ αν και το παρακολουθώ. Από τη στιγμή δε, που δεν γράφτηκε και κάτι, επόμενο ήταν να μην το μάθουμε. Την είχα συναντήσει μια φορά που ήμουν Αθήνα, στην Ιπποκράτους που είναι ένα σινεμά. Την αναγνώρισα αμέσως. Ήταν πολύ κοντούλα. Ο θηλυκός Ρίζος θα έλεγε κανείς. Εγώ είμαι 1,60 και αυτή θα ήταν τουλάχιστον 1,45-1,50μ. Το πραγματικό της όνομα ήταν Ισιδώρα και είχε γεννηθεί στην Αθήνα το 1941 σύμφωνα με την εγκυκλοπαίδεια του Θόδωρου Έξαρχου. Αισθάνομαι ντροπή που δεν της μιλήσα τότε που τη συνάντησα. Να προσθέσω επίσης, ότι έχω συναντήσει στην Ομόνοια την Τιτίκα Σαριγκούλη, η οποία επίσης είναι πολύ κοντή (πέρασε από δίπλα μου και κακώς που δεν της μίλησα), ενώ είχα πετύχει την ίδια μέρα πάλι στην Ομόνοια τον παπα-Τριαντάφυλλο του Χάρη Ρώμα, τον ηθοποιό Στέλιο Γούτη. Εκεί που περπατάς στο δρόμο, συναντάς προσωπικότητες εκεί που δεν το περιμένεις. Είχα δει και στο μετρό στον Άγιο Δημήτριο το Δημήτρη Μπάση (Μπίμπασης ή Μπιμπάσης το πραγματικό του όνομα). Δεν είναι και λίγοι οι καλλιτέχνες που φεύγουν στην αφάνεια και δεν το μαθαίνεις, παρά καιρό μετά ή από το φέισμπουκ που το γράφουν άλλοι ηθοποιοί που το μαθαίνουν.
 
Ψαχνοντας στο google για τη Μαριαννα Κουρακου βρηκα ενα λινκ που λεει οτι το 2015 μιλησε σε μια εκδηλωση στο Μπενακειο παιδικο σταθμο στην Κηφισια αλλα δεν βρηκα φωτογραφιες απο την εκδηλωση εδω το λινκ http://www.benakeiopaidiko.gr/event/%CE%B7-%CE%B7%CE%B8%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CF%8C%CF%82-%CE%BC%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%AC%CE%BD%CE%BD%CE%B1-%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%AC%CE%BA%CE%BF%CF%85-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%BC%CF%80%CE%B5%CE%BD/
 
Γεια σας παιδιά. Ήμουν για λίγο Αθήνα την περασμένη εβδομάδα και το Σάββατο το μεσημέρι που πήγα για φαγητό στο Κεντρικόν πίσω από την Παλαιά Βουλή, μπήκε κι έκατσε για φαγητό, ο Κωνσταντίνος Τζούμας. Ψηλός, χαρακτηριστική φυσιογνωμία και παρά τα 72 του χρόνια, είναι ακμαιότατος.
 
vanessa είπε:
Ψαχνοντας στο google για τη Μαριαννα Κουρακου βρηκα ενα λινκ που λεει οτι το 2015 μιλησε σε μια εκδηλωση στο Μπενακειο παιδικο σταθμο στην Κηφισια αλλα δεν βρηκα φωτογραφιες απο την εκδηλωση εδω το λινκ http://www.benakeiopaidiko.gr/event/%CE%B7-%CE%B7%CE%B8%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CF%8C%CF%82-%CE%BC%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%AC%CE%BD%CE%BD%CE%B1-%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%AC%CE%BA%CE%BF%CF%85-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%BC%CF%80%CE%B5%CE%BD/
ειναι πολυ καλα στην υγεια της απλα φωτογραφια της δεν θα βρειτε εχει αποσυρθει χρονια και δεν θελει να εμφανιστει καπου εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων οπως η συγκεκριμενη εκδηλωση ουτε δινει συνεντευξεις την γνωριζω προσωπικα και μου εχει εκμυστηρευθει καποια πραγματα που δεν χρειαζεται να αναφερω για τους λογους που αποσυρθηκε....
 
θανος είπε:
ειναι πολυ καλα στην υγεια της απλα φωτογραφια της δεν θα βρειτε εχει αποσυρθει χρονια και δεν θελει να εμφανιστει καπου εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων οπως η συγκεκριμενη εκδηλωση ουτε δινει συνεντευξεις την γνωριζω προσωπικα και μου εχει εκμυστηρευθει καποια πραγματα που δεν χρειαζεται να αναφερω για τους λογους που αποσυρθηκε....
Σε ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες,χαιρομαι πολυ που ειναι καλα και κριμα που σταματησε την καριερα της τοσο νωρις.
 
γνωριζει κανεις με τι ασχολειται πλεον η Φρεζυ Μαχαίρα ή σταμάτησε απο την τηλεόραση?
 
imperium είπε:
γνωριζει κανεις με τι ασχολειται πλεον η Φρεζυ Μαχαίρα ή σταμάτησε απο την τηλεόραση?
οπως ειναι γνωστο ανηκε στους ηθοποιους που προτιμουσε ο γιωργος κωνσταντινου

ειναι ηθοποιος ,απλα δεν παιζει εδω και χρονια

πριν απο καποια χρονια επαιζε σε μια παρασταση οφ μπροντγουει να το πω ετσι
 
Πίσω
Μπλουζα