Ένα αγρίμι στο σπίτι μου!

@Leon τα τελευταια χρονια ειχα την απορια ποιο ηταν αυτο το παιχνιδι μπασκετ με τα τεραστια κεφαλια.

Καπου το ειχα πετυχει ειτε σε arcade ειτε σε περιοδικο,ηξερα οτι ηταν το Nba Jam αλλα δεν ημουν σιγουρος,μεχρι που χτες τυχαια το διαβασα στο history του mame και σημερα μπαπ το μαθαινω και απο σενα. :D

@everyone

Οσο για το controller του Iaγουαρου οχι πολλα πολλα ,για μια φορα ακομα η Αταρι ηταν miles ahead.

Kaι για μια φορα ακομη η M$ πρωτοτυπησε. :tsktsk:

Το ps3 το'χει αποπανω. :D
pse-wireless-keypad-group-20081218-600.jpg
 
Όχι εγώ, ο Olorin ανέφερε το NBA Jam TE.

Μια και πιάσαμε τα φοβερά χειριστήρια μην ξεχνάμε το "τηλέφωνο" του Intellivision.

[edit] dead imageshack.us img [edit] 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν αλλάζετε τον τίτλο σε 'γατούλα' καλλίτερα? :D :D

Μόνο για το avp αξίζει να το έχει κάποιος! :tease: :tease:
 
@Olorin

Σε ευχαριστώ για τις πολύτιμες πληροφορίες! :)

Olorin είπε:
Cybermorph: Το packaged παιχνίδι του μηχανήματος, θα το δοκιμάσεις κι εσύ φαντάζομαι... Δεν ήταν κακό, αλλά μεταξύ μας, ακόμα και το (παρόμοιο οπτικά) StarFox του SNES, έμοιαζε έτη φωτός μπροστά του... Βγήκε πάντως και sequel (Battlemorph), αλλά για το Jaguar CD... Κάνε μου μια χάρη μόνο... Αν τρακάρεις σε κανένα βουνό και αρχίσει αυτή η πρασινομούρα η φαλακρή τα "Where did YOU learn to fly?", πέτα μια παντόφλα στην τηλεόραση και εκ μέρους μου, γιατί βαριέμαι να το βγάλω από την αποθήκη...
ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!! :biglaugh:

pitsunami είπε:
Δεν αλλάζετε τον τίτλο σε 'γατούλα' καλλίτερα? :D :DΜόνο για το avp αξίζει να το έχει κάποιος! :tease: :tease:
Λυπάμαι που θα το πω, αλλά έχεις δίκιο...

Τουλάχιστον για το AVP και το Gyruss εεεεεε Tempest, αξίζει...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Περασε και απο εμενα ο Αι Βασιλης και μου εφερε το χειριστηριο, το μετασχηματιστη και....ενα χαρακακι.

Τωρα λειπει-αναμενεται μονο το cartridge connector για να γινει πληρως λειτουργικο.

Χρονια πολλα.

10048.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
santosp είπε:
Περασε και απο εμενα ο Αι Βασιλης και μου εφερε το χειριστηριο, το μετασχηματιστη και....ενα χαρακακι.

Τωρα λειπει-αναμενεται μονο το cartridge connector για να γινει πληρως λειτουργικο.

Χρονια πολλα.


Γνώση: Το Jagpad κατασκευάστηκε έτσι ώστε να είναι πλήρως συμβατό με το αντίστοιχο Joypad του Atari STE (δηλαδή είναι το ίδιο με άλλο χρώμα). Αντίθετα τώρα με το jaguar, που δεν έχει καλά παιχνίδια, στον STE μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε με το Zero 5 και το Dynablasters+ μεταξύ άλλων.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συνεχεια μας εκπλησεις. :thanx2: Και ελεγα οτι θα πρεπει να παραγγειλω και χειριστηριο καποια στιγμη. Δεν ειναι τυχαιο που μου εκατσαν jaguar και ste μαζι.
 
Καλησπέρα παιδιά...

Έχω κι εγώ τον Ιαγουάρο, τον οποίο απέκτησα εν έτει 1997 από περιέργεια και μόνο... το καλύτερο game που έχω είναι το AvP.

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ ένα Jaguar CD; 'Εχετε να προτείνετε κάποιον αξιόπιστο πωλητή στο eBay;
 
Ειναι λιγο ψυλλος στα αχυρα....

Παντως αν τα καταφερεις και βρεις,περιμενουμε φωτο!
 
Παιζοντας το καταπληκτικο απο αποψη γραφικων "Soldner X" στο PS3 θυμηθηκα αλλο ενα διαμαντι του Jag το "Crescent Galaxy".

200380.jpeg


[ame=http://www.youtube.com/watch?v=RmmSU0SrFqk]YouTube - Trevor McFur in the Crescent Galaxy - Atari Jaguar

Kαι ενα bonus βιντεακι.


 Sega CD vs. Atari Jaguar CD
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
DINO πιστεύω να το έχεις ακόμη το αγρίμι σου :) . Δεν έχω εμπειρία από το μηχάνημα καθώς δεν ήρθε για να μείνει. Το θυμάμαι να το δίνει με κουπόνια μια εφημερίδα εκείνη την περίοδο. Και μόνο που έχει το NBA JAM θα ήθελα να του ρίξω μια ματιά.
 
Και βέβαια το έχω ακόμα johnny19818, όμως δεν έχω πάρει άλλο παιχνίδι πέρα του Cybermorph που ερχόταν πακέτο...
 
Πίσω
Μπλουζα