Ένα κουτί παπουτσιών ...γεμάτο χαρτάκια :)

πωωωω ρε φιλε!ολα μας τα παιδικα χρονια σε ενα θρεντ!νασαι καλα!ΑΠΑΙΧΤΟ ΘΡΕΝΤ!
 
Θα πω κακια. Μεγάλη κακια. Πολυ μεγαλη κακια. Κακιαρα!!!!! Στο κουτι με τα χαρτακια απο το Μπλεκ και μαλιστα σε αυτο με τα ελληνικα νησια, συγνωμη δηλαδης και να πουμε αλλα....εχει Μυτιληνη, εχει Ικαρια, εχει Χιο, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΑΜΟ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ΟΚ καλα να παθει ο Ανεμοδουρας κι εκλεισε, ας προσεχε, ακους εκει!!!!!!!!!!!!!!!!!(κλεινει η μεγαλη κακια, σκαω....) :)
 
gallos_11 είπε:
:bow:
Respect για τα φουσκωτά αυτοκόλλητα Transformers, ήταν τα πιο αγαπημένα μου αυτοκόλλητα! Είχα 4 σφραγισμένες καρτέλες (glossy paper) με τη γνωστή διάφανη ζελατίνα (έτσι πουλιώντουσαν!) και δεν τις άνοιξα ποτέ! Δεν ήθελα να τα χαλάσω... :D Μόνο τα πίεζα λιγάκι έξω από την ζελατίνα και τα θαύμαζα! Από εκεί και πέρα, άγνωστο το μέλλον τους... Πάνε!

Επίσης respect για τα αυτοκόλλητα Χελωνονιτζάκια, είχα τεράστια συλλογή, πολλές εκατοντάδες και συμπληρωμένο άλμπουμ! Για τα Χελωνονιτζάκια έχω ιδιαίτερη αγάπη γιατί ήταν οι πιο αγαπημένοι μου ήρωες... Όταν μάλιστα η θεία μου έφερε από Αμερική σεντόνια, ποτήρι και άλλα είδη με Χελωνονιτζάκια, δεν περιγράφεται το τι έγινε από χαρά!!! Αλλά και όλα αυτά πάνε...

Τέλος μια ερώτηση, για αυτή τη φωτογραφία:

Προσπαθώ να θυμηθώ που έχω ξαναδεί αυτά τα μπούτια αλλά δεν μπορώ... :D

Θυμάμαι αυτά τα αυτοκόλλητα που μερικά ήταν γυαλιστερά όπως αυτό και κάποια δεν ήταν... Νομίζω είχαν περισσότερο εικόνες με νεκροκεφαλές και άλλα τέτοια αλάνικα... Δεν είχα πολλά... Θυμάται κανείς πως λέγονταν? Νομίζω δεν είχαν και άλμπουμ - αρίθμηση, απλά τα μάζευες... Ή κάνω λάθος? Ας βοηθήσει κάποιος γιατί έχω σκάσει να θυμηθώ!

Γενικά πάντως respect για όλα τα εικονιζόμενα πράγματα, είσαι πολύ τυχερός που τα κράτησες! Μην τα αποχωρηστείς ποτέ!

Σ'ευχαρστώ για τις μνήμες μου μου έφερες στο μυαλό μέσα από τις φωτογραφίες... ;)
Να σαι καλά φίλε μου !

Τα γυαλιστερά αυτοκόλλητα ούτε και γω θυμάμαι πως λέγονταν αλλά νομίζω πως ήτανε panini. Είχα και άλλα πολλά αλλά μόνο αυτά μάλλον έμειναν...δες και εδώ μερικά : http://www.retromaniax.gr/vb/album.php?albumid=79&pictureid=1110

Φίλε Zed_Ryder [edit] Χρησιμοποιείστε τα πμ [edit]

Φίλε mhmerotategiatipino όντως μεγάλη παράληψη της Σάμου αν δεν συμπεριλήφθηκε ...

Σύντομα θα σηκώσω και μερικά ακόμη καλούδια (εκτός κουτιού) τα οποία φυλλάσονταν όχι στο υπόγειο αλλά στο παιδικό μου δωμάτιο στο πατρικό μου :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απλά φανταστικό ! Ειχα παρά πολλά απο αυτά και εγώ.

Εχω σίγουρα αυτο το παιχνιδι με τα αμαξια,τα φορτηγα, ΤΟ ΥΠΕΡ-ΑΤΟΥ.

Καμια 15αριά σίγουρα.

Στην φωτογραφία με τα TRANSFORMERS - PANINI του Panayioti είναι ένα ΡΟΜΠΟΤ πυροσβεστικό.

Εδώ το γνήσιο λοιπόν της HASBRO πάρεα με τον OPTIMUS.

ry%3D480


ry%3D480


ry%3D480


P.S. Σορυ για την σκόνη αλλά είμαι υπό μετακόμιση απο το σπίτι και δεν καθαρίζω συχνα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Με το που είδα τα αυτοκόλλητα με τα νιντζάκια παραλίγο να βάλω τα κλάματα! Έχω να τα δω από την Τρίτη Δημοτικού!!!

Θυμάμαι τους φίλους μου πού ήταν τρελαμένοι με αυτό το άλμπουμ και κάναν ότι μπορούσαν για να το συμπληρώσουν. Ένας από αυτούς έφτανε στο σημείο να μην ξοδεύει τα λεφτά που του έδινε η μητέρα του για φαγητό, για να πάει στο κοντινό ψιλικατζίδικο μετά το μάθημα και να πάρει μερικά φακελάκια!
 
Panayiotis είπε:
Φίλε Zed_Ryder θα κοιτάξω πως να την αντιγράψω και να σου την στείλω. Ελπίζω να βρισκόμαστε κοντά :)

:)
Take your time,ευχαριστώ για την βοήθεια, από την Καβάλα είμαι...
 
Αυτή είναι συλλογή!!!! :D

Πολλά από αυτά τα έχω και σκοπεύω να τα παρουσιάσω αναλυτικότερα όταν βρω χρόνο να σκανάρω...

Τις κάρτες Ντίσνευ τις έχω σχεδόν όλες, ήταν από τις αγαπημένες μου.

Εχεις βλέπω και τα "Ελληνικά νησιά" από Μπλεκ που τα θυμάμαι αλλά δεν τα έχω βρει μαζί με τα υπόλοιπα που κράτησα. ::)

ΕΥΓΕ!!!! ;)
 
theoritikos είπε:
Με το που είδα τα αυτοκόλλητα με τα νιντζάκια παραλίγο να βάλω τα κλάματα! Έχω να τα δω από την Τρίτη Δημοτικού!!!Θυμάμαι τους φίλους μου πού ήταν τρελαμένοι με αυτό το άλμπουμ και κάναν ότι μπορούσαν για να το συμπληρώσουν. Ένας από αυτούς έφτανε στο σημείο να μην ξοδεύει τα λεφτά που του έδινε η μητέρα του για φαγητό, για να πάει στο κοντινό ψιλικατζίδικο μετά το μάθημα και να πάρει μερικά φακελάκια!
Φοβερά τα Νιντζάκια ε ? :D Τα έβλεπα και γω μικρός με τους φίλους μου. Φοβερή ανάμνηση τα αυτοκόλλητα της Καρουζέλ ! Και τι δεν θα έδινα να ξαναδώ τα άλμπουμ !!!

Lord_Makro είπε:
Αυτή είναι συλλογή!!!! :D
Πολλά από αυτά τα έχω και σκοπεύω να τα παρουσιάσω αναλυτικότερα όταν βρω χρόνο να σκανάρω...

Τις κάρτες Ντίσνευ τις έχω σχεδόν όλες, ήταν από τις αγαπημένες μου.

Εχεις βλέπω και τα "Ελληνικά νησιά" από Μπλεκ που τα θυμάμαι αλλά δεν τα έχω βρει μαζί με τα υπόλοιπα που κράτησα. ::)

ΕΥΓΕ!!!! ;)
Αναμένουμε και τις δικές σου φωτό φίλε Lord Makro και ειδικά τις κάρτες Ντίσνευ :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αμάν!! Είσαι φοβερός φίλε μου! Τι έχεις κρατήσει εδώ πέρα; Ε ρε κάτι τέτοια βλέπω και τρελαίνομαι που πέταξα κι εγώ τόσο υλικό... :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" /> Μπράβο και πάλι!!
 
Πάρα πολύ ΔΥΝΑΤΗ συλλογή ... άν είχες και Χαρτάκια Β΄Παγκόσμιος Πόλεμος (Τσιχλόφουσκα μέλο), θα άγγιζες το Τέλειο.

η Συλλογήν με τα Χαρτάκια ΜΠΛΕΚ είναι η Καλύτερη ... ΜΑΚΡΑΝ !

... άξιος
 
Τα ειχα ΟΛΑ οσα εχεις εδω! Αχ ρε μητερα....
 
εχω αρκετα απο τα χαρτακια που αναφερονται πιο πισω που εθναι χωρις αριθμηση.λεγονται top stickers και ηταν συνολο 208 χαρτακια.εχω και στο αλμπουμ μου καποια διπλα για ανταλλαγη [edit].δε νομιζω και εγω πως ειχε βγει καποιο αλμπουμ για αυτην την συλλογη.δεν θυμαμαι ομως σε τι σακουλακι ηταν :wait2:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εντάξει, μιλάμε για πραγματικό θησαυρό... Εγώ πάντως εάν (λέμε τώρα) έβρισκα κάποτε ένα παρόμοιο ξεχασμένο κουτί από τα παιδικά μου χρόνια σίγουρα θα το πάθαινα το έμφραγμα :eek:

Ένα τεράστιο RESPECT στον Panayioti!!!!! :award:
 
μεγαλε τι εγινε? εσκαψες και βρηκες πετρελαιο? [edit] εκτός κανονισμών [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
!!!! Απιστευτη συλλογη.

Προτεινω να τα βγαλεις απο το κουτι και να τα βαλεις σε φακελους με διαφανειες...

Θα γινουν τελεια ρετρο-αλμπουμ!
 
τι να πω.... !!! τα λογια εινα περιτα ! αχ να ειχα και τα δικα μου ... λιγα γλιτώσαν !
 
Απιστευτο!

Δεν εμεινε ουτε ενα... και ειχα παρα πολα και εγω, οπως και ολοι σας...

Φυλαξε τα!
 
Παρά τρίχα γλύτωσα το εγκεφαλικό! Πόσες αναμνήσεις τελικά μπορεί να κρύβονται μέσα σε ένα κουτί; Τρελάθηκα με τα χαρτάκια των ποδοσφαιριστών 1992,1993. Τα μάζευμα μανιωδώς τότε για να συμπληρώσω το άλμπουμ. Αυτόν τον Ταβουξή της Δόξας Δράμας πόσες φορές τον είχα... :) .
 
Καταρχας τα συχγαρητηρια μου στον Παναγιωτη για τον απιστευτο θησαυρο!!!!!!! :bow: :bow: :bow:

Εχω μεινει.......παγωτο/κλαρινο/αγαλμα/καγκελο/κολωνα..... με τα παρακατω........... :eek: o_O
smiley-shocked008.gif
smiley-shocked016.gif


Αλιθωρισα ο ανθρωπος.....:animeek::burn::animeek::burn::animeek::burn:

Panayiotis είπε:
Thundercats από μαστίχες !! (από τις αγαπημένες μoυ συλλογές)
picture.php


picture.php

Kambia είπε:
εμένα μου έφυγε το σαγόνι!!!
Αν εσενα σου εφυγε το σαγονι....εγω θελω τα χαπια μου......
smiley-shocked017.gif
....και φορειο επειγοντως....
stretcher.gif
 
Πίσω
Μπλουζα