Ένα σπίτι μια ιστορία...

tonytony

retron00b (sick admin's joke!)
Joined
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
28.447
Αντιδράσεις
49.724
Πιστεύω οι περισσότεροι να καταλαβαίνετε ποιο είναι το σπίτι αυτό , στη σημερινή του κατάσταση!!! Αφήνω εσάς να το πείτε... ;)

318948_2271013262265_4144990_n.jpg
Προβολή συνημμένου 75880
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ σωστά!!! Το σπίτι στην Κωπαίδα όπου γυρίστηκε η "Υπολοχαγός Νατάσσα" , "Η Κόρη του ήλιου" , "Αγάπη και αίμα" και άλλες...Φυσικά φοβάσαι να το πλησιάσεις και πάρα πολύ γιατί νομίζεις πως θα σωριαστεί!!! Τόσο ετοιμόρροπο φαίνεται...Η φωτογραφία τραβήχτηκε από μένα χτες Κυριακή 28 Αυγούστου 2011...
 
tonytony είπε:
Πολύ σωστά!!! Το σπίτι στην Κωπαίδα όπου γυρίστηκε η "Υπολοχαγός Νατάσσα" , "Η Κόρη του ήλιου" , "Αγάπη και αίμα" και άλλες...Φυσικά φοβάσαι να το πλησιάσεις και πάρα πολύ γιατί νομίζεις πως θα σωριαστεί!!! Τόσο ετοιμόρροπο φαίνεται...Η φωτογραφία τραβήχτηκε από μένα χτες Κυριακή 28 Αυγούστου 2011...
παντως δεν το περιμενα με τιποτα να υπαρχει ακομα!!! μπορεις να ανοιξεις ενα θεμα με τετοιου ειδους φωτογραφιες με σπιτια που εχουν γυριστει ταινιες και ο καθενας να βαζει οτι εχει..(αν δεν υπαρχει ηδη φυσικα).
 
Πολύ δύσκολο να βρεθούν...Πάντως ειλικρινά αισθάνομαι ευτυχισμένος που πάτησα το πόδι μου εκεί!!!
 
Γερνεί ή εμένα μου φαίνεται?

Πάντως μου αρέσει σαν ιδέα αυτό που είπε κάποιος να βάζουμε ότι έχουμε βρει και ότι υπάρχει ακόμα βεβαίως από γυρίσματα αγαπημένων ταινιών!
 
Μπραβο σου που το ανακαλυψες!
 
Με μια καλή μελέτη το κάνω παλατάκι...
 
Τώρα έχω μπερδευτεί. Διαβάζω σε δημοσίευμα του Βήματος ότι η "Υπολοχαγός Νατάσα" γυρίστηκε στη Βίλα Καζούλλη στην Κηφισιά.
 
Όντως γυρίστηκε και στη βίλα Καζούλη στη Κηφισιά. Η συγκεκριμένη βίλα είναι αυτή με τα πέτρινα λιοντάρια (που αυτοκτονεί στο τέλος ο Καρράς). Το σπίτι που έβαλα εγώ είναι από άλλη σκηνή , στην αρχή της ταινίας και είναι το "σπίτι" της Νατάσσας. Που κατεβαίνει ο Καρράς στην αρχή της ταινίας και τη φωνάζει και κείνη είναι με τους γονείς της κάτω.
 
@ tonytony

Κατατοπιστικός όπως πάντα. Δράττομαι της ευκαιρίας να ρωτήσω και το εξής: Αληθεύει ότι έχουν γίνει και γυρίσματα στην Κύπρο; Θα κοιτάξω και στη Φιλμογραφία Αλίκης Βουγιουκλάκη αλλά μια που το συζητάμε.

Ευχαριστώ :)
 
caprice είπε:
@ tonytony
Κατατοπιστικός όπως πάντα. Δράττομαι της ευκαιρίας να ρωτήσω και το εξής: Αληθεύει ότι έχουν γίνει και γυρίσματα στην Κύπρο; Θα κοιτάξω και στη Φιλμογραφία Αλίκης Βουγιουκλάκη αλλά μια που το συζητάμε.

Ευχαριστώ :)
Ναι! Οι σκηνές στην έρημο είναι στην Κύπρο!
 
Πίσω
Μπλουζα