Ένα Hard Rock-Heavy Metal event μήπως ?

Dragon_K.

RetroActive
Joined
4 Ιαν 2008
Μηνύματα
348
Αντιδράσεις
27
Το βράδυ της Παρασκευής, την ώρα που οι Μεταλλικοί ήχοι των Cloven Hoof έπεφταν σαν βροχή και οι Μπύρες κατέβαιναν σαν νερό, συζητήσαμε μαζί με τον Keeper7k το ενδεχόμενο ενός event "βαριάς κιθαριστικής φύσεως" για τα μέλη του φόρουμ (και όχι μόνο) που θέλουν να τονώσουν το Μεταλλικοροκίζων φρόνημα τους :D :D ή γι αυτούς που δεν "αθλούνται" πλέον αλλά δεν θα τους χάλαγε μια αναδρομή σε ήχους γνώριμους και αγαπημένους.

Δεν είναι κάτι για σήμερα ή για αύριο, αλλά το ρίχνω σαν σκέψη μέχρι την τελική... ωρίμανση. :beer:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κιθάρες μπάσα κτλ μαζί με μπύρα αν κατάλαβα καλά ε;
 
Ένα ...παρτάκι, ίσα ίσα για να σπάσουν τα ...άλατα :headbang: :headbang: :headbangdude: :headbangdude: :headbang: :headbang: :headbangdude: :headbangdude:
 
Θέλει και ρώτημα? Μέσα!
 
Είμαστε σε φάση αναζητήσεως κατάλληλου χώρου
 
με τρέλα όχι άπλα μέσα..
 
Μήπως στο Just ROCK στη Θεσσαλονίκη ???? :rolleyes:
 
Γιατί όχι και στο Underworld! :headbangdude:

Πολύ καλή η ιδέα του Dragon , καιρός να κινηθεί και η Metal Community του GRM :thumbup:
 
κατι σαν αυτο ας πουμε? ειναι απο το ιστολογιο μου

http://nkaggelis.blogspot.com/2008/09/metal.html

http://nkaggelis.blogspot.com/2008/09/85-spam.html

αλλιως παντα λιωνω καθε πρωι οδηγωντας στη δουλεια με Dokken Crimson Glory Helloween Cinderella Dio και στη δουλεια παντα ΜΑ ΠΑΝΤΑ http://www.metalzone.gr radio παιζει συνεχεια 80ς τα πρωινα

ναι ειμαι fan των high pitch vocals , simple guitar riffs και ναι ειμαι 80's heavy μεταλας τιλ αϊ νταϊ!!! λονλι χαααααααααρρττ1!!!
 
Τώρα που θα πέσει δροσούλα κι ο κόσμος θα ταμπουρωθεί στο clubbing, ένα Τεξαλάκι το χτυπάμε με τους πιστούς του είδους άνετα (η αλήθεια είναι ότι λόγω υποχρεώσεων μου έχει λείψει πολύ). Δεν χρειάζεται τπτ φανφαροειδές σε πρώτη φάση, απλά να γνωριστούμε. Θα ανεβάσω σήμερα και σχετικό thread για τα διαθέσιμα clubs, ώστε να υπάρχει πλήρης λίστα πιθανών επιλογών (τόσο για αυτήν την φορά όσο και για τις επόμενες).
 
Συμφωνω οτι δεν χρειαζονται φανφαρες!!

Θα ελεγα οτι μια απλη πανοπλια θωρακα,ενα διμετρο sword ή ενα οχι πολυ επιτηδευμενο battleaxe και ισως καποιο απλο κρανος με κερας αρκουν.

Αλογα,σκλαβες και λοιπα θα προτεινα να τα αφησουμε στα καστρα μας σε πρωτη φαση... :D :D:D
 
Το μόνο που θέλω να ξέρω είναι...πού και πότε ? :D

:headbangdude: :headbangdude:
 
Πληροφοριακά,το Underworld στο κέντρο της Αθήνας,μεταφέρεται στο πρώην Texas,απ' ότι έμαθα...
 
Θα συμφωνήσω με τον Wally. Εγώ λόγω μέσης δε μπορώ να έρθω με πανοπλία και θα αρκεστώ σε μια περικεφαλαία και στον ώμο ένα κασετόφωνο (για να είμαι και ρετρό) να παίζει Rime of the ancient mariner :headbangdude:
 
Αν δεν έχει σκλάβες, εγώ δεν πατάω! :diablotin:
 
Εσύ άσε τις σκλάβες. Πέρασε πιά η εποχή σου.

Άσε κάτι και για μας τους νεους! :D :D

Τεξαλάκι, που λέει και ο Πρόεδρος, χαλαρά. Πρέπει να κανονιστεί μια Παρασκευή βραδάκι. Να γίνει μπυροποσία, μπυροπόλεμος και να χαλάσει ο κόσμος.

Και φυσικά πρέπει και επιβάλλονται ακούσματα από Iron Maiden, Stratovarious, Motorhead, Manowar, Judas και φυσικά Hammerfall.

Γουστάρω θα γίνει της κόλασης!!!!!!!!!!!! :D :D
 
Rygar είπε:
Εσύ δε θες σκλάβες, νοσοκόμες θες ;)
Αν είχες ποτέ δοκιμάσει να δώσεις ιατρικές οδηγίες σε νοσοκόμα δημόσιου Νοσοκομείου, θα γνώριζες ότι μόνο για σκλάβες δεν είναι κατάλληλες. Μάλλον κάτι σε dominatrix φέρνουνε οι περισσότερες... :eek:
 
παρασκευη εχουμε συναυλια στο texas οσοι γουσταρουν....!
 
Πίσω
Μπλουζα