Έξω από το σπίτι των Goonies

Rakeesh

RetroDB Feeder
Joined
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
4.582
Αντιδράσεις
1.736
Ο ηθοποιος που εκανε τον 'Τσανκ'

Προβολή συνημμένου 56213

μαζι με φανς εξω απο το σπιτι των Γκουνις, 20 χρονια μετα

YouTube - Chunk (Jeff Cohen) meets the fans at the Goonies house

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απ'τις καλυτερες ταινιες ,χωρις πολλα λογια.

Περιμενουμε remake.....

11245984_ori.jpg


11245984_ori.jpg

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελικά τα διαμάντια εμπόδισαν την κατεδάφιση του σπιτιού,μπορείτε να το δείτε όρθιο στο video:D

Εκπληκτική ταινία,πρέπει να την έχω δει πάνω απο 20 φορές και πάντα μου αρέσει
 
Την ειδα παλι μετα απο απειρα χρονια.Τοτε σε VHS και τωρα σε HD.

Παραμενει μια καταπληκτικη περιπετεια!

Δεν εχω προλαβει να δω τα extra που μιλανε οι ηθοποιοι τωρα (αν και ο "Sam"(LOTR) φευγει στα μισα - μια χαρα παιδακι ηταν,πως εγινε ετσι? :) ).

Το εχω ξαναπει το κολλημα που εχω με το χωριο (Astoria,Oregon) ε?

Ωραιο thread!
 
Τα Goonies μαζί με το Electric Dreams και το γκούχου γκούχου Dirty Dancing είναι άνετα οι ταινίες που έχω δει τις περισσότερες φορές στη ζωή μου.

Ειδικά το Goonies ήταν μια περίοδος που μπορεί να το έβλεπα και μια φορά την εβδομάδα. :eek:

Σκηνές κλασσικές το πιάνο φτιαγμένο από κόκαλα, οι νεροτσουλήθρες στο τέλος που οδηγούν στο πλοίο του One eye Willy, οι booby traps...και φυσικά στην αρχή το βίντεο κλιπ της Cindy Lauper Good Enough... :bow:

Ας μη ξεχάσω και τον Mouth με τον οποίο ήμουν ψιλοτσιμπημένη.... :D

Μια ταινία που 'δικαίωσε' όλες τις παρέες μικρών εξερευνητών..
 
Το πιάνο με τα κόκκαλα! Ποιός δεν θα ήθελε να το έχει σήμερα στο σαλόνι του; :D
 
Σαν να έβλεπες adventure της Lucas σε ταινία!

Άψογη πραγματικά.
 
Απο τις πιο ομορφες και προτοτυπες ταινιες με πρωταγωνιστες παιδια, αναμφισβητητα! Και φυσικα παλι περιλαμβανει το must accessory των ταινιων των 80's με παιδια, τα αειθαλεστατα BMX! Οι κραυγες του Chunk παντως ολα τα λεφτα! Σαν σειρηνα πολεμικη που αρχιζει σιγα και κορυφωνεται μετα! :)

Wally είπε:
Το εχω ξαναπει το κολλημα που εχω με το χωριο (Astoria,Oregon) ε?
Εγω παλι Wally, εχω κολημα μονο με ενα μερος λιγο πιο δυτικα απο εσενα, προς California μερια.. ξερεις.. Τι? Δεν ξερεις? :) Να εδω σε αυτη την διευθυνση και γειτονια γενικα.. 7121 Lonzo Street, Tujunga, Los Angeles, California, USA ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επίσης να συμπληρώσω ότι το κινεζάκι της παρέας των Goonies, ο "Data" έπαιξε και πρωταγωνιστικό ρόλο ως "short round" παρέα με τον Indy στο Temple of Doom.

Πολύ τυχερό παιδάκι!! :eek:
 
Aardvark είπε:
Απ'τις καλυτερες ταινιες ,χωρις πολλα λογια.Περιμενουμε remake.....

11245984_ori.jpg

Εεεεε είσαι σίγουρος για το remake? Δεν θα το έλεγα... Άστο καλύτερα!

Από τις πρώτες μου αναμνήσεις, μας είχε πάει ο πατέρας μου στον σινεμά να το δούμε... σνιφ...

BTW, τί κουκλίτσες είναι αυτές;
 
Και μιας και τους συζητήσαμε πολύ, αυτή τη στιγμή έχει Goonies σε συνδρομητικό κανάλι. :eek:
 
Χεχε... όπως όταν συζητούσαμε τα Διόδια και εγώ το χάζευα στην κρατική χωρίς να ξέρω ότι είναι αυτό :D
 
Ποιά διόδια;; Τη σειρά;; :eek:

Ωραία τότε, ποια να συζητήσουμε τώρα για να τη δούμε μέσα στα Χριστούγεννα στη τηλεόραση;;Κάποια σπάνια... :D
 
Ωραίο αναμνηστικό βίντεο σε μια από τις καλύτερες ταινίες της παιδικής μας ηλικίας.
 
και κάτι τελευταίο που βγήκε για τα Goonies :D

The Making of a Cult Classic, The Unauthorized Story of The Gοοnies

[edit] link σε ολόκληρο ντοκιμαντέρ - copyrights
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα