Έπαιζε ή παίζει κάνεις το παιχνίδι Don't Starve???

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.318
Αντιδράσεις
5.876
To Don't starve ειναι ενα παιχνιδι που ελεγχουμε τον ηρωα μας μεσα σε ενα εχθρικο περιβαλον και σκοπος μας ειναι η επιβιωση μας.Μαζευουμε ξυλα,αναβουμε φωτια και χιλια δυο αλλα πραγματα ωστε να μπορεσουμε να επιβιωσουμε απο την πεινα η απο διαφορους αλλους κινδυνους και ο κυριος στοχος μας ειναι να επιζησουμε οσο το δυνατων πιο πολλες μερες γιατι αν πεθανουμε το παιχνιδι ξεκιναει απο την αρχη που με βοηθο το μαθημα που εχουμε παρει απο τα λαθη μας στο προηγουμενο πχ playthrough μπορουμε να παρουμε διαφορετικες αποφασεις και να επιζησουμε περισσοτερες μερες.

Το παιχνιδι αυτο το ειχα αγορασει απο το steam οταν πρωτοκυκλοφορησε αλλα με τα εκατονταδες παιχνιδια που εχω να παιξω σε συνδιασμο με τον ελαχιστο ελευθερο χρονο στην ουσια δεν το ξεκινησα ποτε στα σοβαρα.Τωρα ομως ειδα στο steam που ειχε εκπτωση στα dlc σε τιμη χωμα οποτε και τα πηρα και λεω να ασχοληθω σοβαρα της παρα πολλες ωρες που ειμαι στο μαγαζι γιατι ειναι και ενα απο τα παιχνιδια που τα σηκωνει ανετα το ρημαδολαπτοπ που εχω στο μαγαζι.

Ετσι λοιπον αν τυχον και παιζει κανεις το συγκεκριμενο παιχνιδι η επαιζε παλαιοτερα ας ποσταρει να ρωτησω διαφορα πραγματακια αλλα και να μας πει διαφορα tips αν υπαρχουν αλλα και αν γνωριζει για τα πολλα Mods του παιχνιδιου και ποια απο αυτα αξιζουν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ομοιως το εχω στο Steam και ουτε καν το θυμομουν οτι ειχα τσιμπησει. Αναμενω και εγω κανα hint μηπως με τσιγκλισει να ασχοληθω.
 
Κοιτα τι γινετε το τελευταιο dlc ονομαζετε Don't starve shipwrecked και στην ουσια δεν ειναι απλο dlc αλλα καινουργιο παιχνιδι και αυξανει πολυ περισσοτερο την ολη εμπειρια απο το απλο Don;t starve γιατι εδω ημαστε ναυαγοι σε ενα νησι και στην πορεια μπορουμε να εξρευνουμε και διαφορα αλλα νησια κλπ και γενικα εχει πολυ πραμα.Στο πρωτο playthrough Που εκανα σημερα μολις αγορασα το dlc σπαταλησα τον χρονο μου στο να μαζευω προμηθειες και φαγωσιμα και αργησα να μαζεψω τα πραγματα ωστε να αναψω φωτια οποτε ηρθε η νυχτα που δεν εβλεπα την τυφλα μου οποτε με δαγκασε και ενα φιδι με επιτεθηκε και κατι αλλο που δεν πηρα χαμπαρι τι ηταν και αντε γεια game over χαχαχαχαχαχαχαχαχα :fafoutis: :fafoutis: :fafoutis:
 
Πίσω
Μπλουζα