Έργα και ημέρες του Γκρίζλυ Άνταμς (The life and times of Grizzly Adams)

(The life and times of) GRIZZLY ADAMS

Xαίρετε!

Η αγαπημένη μου σειρά ever!
 
Μονο που απο τοτε που ανοιχθηκε το thread εχουν περασει 4 χρονια και εχουν αλλαξει πολλα στο φορουμ μας. Δεν ψαχνουμε πια για torrents και rapidshare links ουτε ζηταμε πληροφοριες σχετικα. Ριξε και μια ματια στους Κανονισμους Λειτουργιας μιας και ηρθες.
 
Η σειρά αυτή μήπως παιζόταν και σε επανάληψη στις αρχές της δεκαετίας του 90?
 
Grizzly Adams

Προκαταβολικά συγγνώμη αν υπάρχει ήδη θρεντ για τη συγκεκριμένη σειρά αλλά όσο και να έψαξα δεν το βρήκα...

Λοιπόν, δεν ξέρω αν το θυμάται κανένας το συγκεκριμένο με αυτό τον τίτλο ή τον αντίστοιχο ελληνικό αν υπάρχει, αλλά ήταν μία από τις αγαπημένες μου σειρές στα 80s. Δυστυχώς η μνήμη μου άρχισε να με προδίδει και το μόνο που θυμάμαι είναι πως είχε να κάνει με έναν τύπο που ζούσε με μία αρκούδα :(

Αν δε σας θυμίζει τίποτα ίσως το παρακάτω βιντεάκι το κάνει.

http://www.youtube.com/watch?v=PmdqFe2URnU&feature=related

Ειδικά το τραγούδι από το 1.23 και μετά όποτε το ακούω τηλεμεταφέρομαι με μαγικό τρόπο στα μέσα της δεκαετίας του 80...
 
Ψάχνω σειρά

Γεια σας παιδιά. Ψάχνω μια παλιά σειρά έτσι σε στυλ καουμπόϊκη που παιζόταν αν θυμάμαι καλά το καλοκαίρι του 1983 ή 1984 και πρωταγωνιστούσε κάποιος με ημίμακρο μαλλί και γενειάδα δηλαδή κλασσική φιγούρα της δύσης. Οταν άρχιζε η σειρά μάλιστα έπαιζε και μια μουσική έτσι κάπως συγκινητική και νοσταλγική.Θυμάται κανείς? Ευχαριστώ προκαταβολικά!
 
Μηπως ειχε μαζι του και μια αρκουδα και εναν φιλο του με ενα γαιδουρακι ?
 
Δεν θυμάμαι φίλε μου! Και αυτά που λέω πολύ αμυδρά τα θυμάμαι.
 
Αχ! Μπράβο φίλε σε ευχαριστώ! Αυτό ακριβώς είναι! Η σειρά έτσι λεγόταν?
 
Εψαξα στην Αναζητηση για αυτην την σειρα,βρηκα το θεμα αλλα δυστυχως οι συνδεσμοι ''δεν δουλευουν'' πλεον.



Μου αρεσε πολυ τοτε, την λεγαμε στο χωριο ως ''η αρκουδα ο Μπεν''.
 
Πίσω
Μπλουζα