Έφη Πίκουλα

ισως εννοει τι να απεγινε αν υπαρχει καποια συνεντευξη της κλπ
 
Ένα μίνι βιογραφικό για την αγαπημένη Έφη Πίκουλα απο την σελίδα

http://www.ishow.gr/personBio.asp?guid=A64DC7BD-1A62-44F2-B0DD-C1877413AB28

Η 'Εφη Πίκουλα, η ηθοποιός που χαρακτηρίζεται μια από τις πιο ταλαντούχες, γλυκές και αληθινές ηθοποιούς του 80' , γεννήθηκε το 1959, κατάγεται από την Καλαμάτα και ζει στην Αθηνα. Τελειωσε την Δραματική Σχολη Αθηνών και η πρώτη ταινία που έπαιξε ήταν το 1982, έγινε πιο πολύ γνωστη μέσα από τις ταινίες της δεκαετίας του 80' και η καριέρα της τελειωσε με το τέλος της πολύχρονης καθημερινής σειράς 'Λάμψη' το 2005 στην οποια έπαιζε από το 1991.

Παντρεύτηκε το 1985 και είναι ακόμα παντρεμένη με τον Τάκη Βουγιουκλάκη αδερφό της Αλίκης Βουγιουκλάκης.

Ταινίες στις οποίες έχει παίξει:

Άγρια νιάτα 1982

Έλα να γυμνωθούμε ντάρλινγκ 1984

Βασικά καλησπέρα σας 1982

Κλεφτρόνι και τζέντλεμαν 1987

Ο ροζ γάτος 1985

Σατανάδες στα σχολεία 1982

Το ψώνιο 1983

Βιντεοταινίες στις οποίες έχει παίξει:

Ένας κόκορας στη γειτονιά σας 1986

Έρωτας στα κύματα 1988

Αναρχικές καλόγριες 1986

Γυφτοαριστοκράτης 1986

Εραστής για κλάματα (1987) 1987

Η ταβέρνα του Σωκράτη 1987

Θεατρινάκι (Το) 1985

Λάκης ο 1ος 1987

Λεζεντάνο ο μπάτσος 1988

Μια Μαρία σε τιμή ευκαιρίας 198?

Μια νύχτα στο τμήμα ηθών 1987

Πολυεθνικός γαμπρός 1987

Πόντιος και Σαλονικιός 1988

Σκανταλιάρης 1989

Τρελογιατρός 1987

Χασοδίκης 1990

Σειρές στις οποίες έχει παίξει:

Γαλάζια κρουαζιέρα 1991|1991 ΑΝΤ1

Γκασταρμπάιτερ 1983|1983 ΕΡΤ

Κάθε κατεργάρης στον πάγκο του 1990|1990 ΕΤ1

Καλή πεθερά 1993|1993 ΑΝΤ1

Λάμψη 1991|2005 ΑΝΤ1

Μάχη των πελαργών 1981|1981 ΥΕΝΕΔ

Οι άγγελοι κι εγώ 1989|1989 ΕΤ2

Ορκιστείτε παρακαλώ 1982|1982 ΥΕΝΕΔ

Φόβος 1990|1990 ΕΤ2
 
Πολύ όμορφη ηθοποιός... :flower:
 
μενει στα βριλησσια μαζι με τον συζυγο της και εχει μια απο τις θεατρικες ομαδες του δημου (γιατι υπαρχουν και αλλες) δεν εχει αλλαξει πολυ απο τοτε την βλεπω συχνα
 
εχω την εντυπωση οτι εχω ακουσει τη φωνη της σε παλια παιδικα cartoon εκανε μεταγλωτισεις?
 
Στο Μικρό σπίτι στο λιβάδι και Μικρό μου πόνι έχει κάνει !!

Δεν ξέρω φυσικά αν έχει κανει και σε άλλα έργα ή παιδικά, αλλα έχεις δίκιο!!
 
Το star channel στο καναλι του στο youtube εχει ανεβασει μια εκπομπη απο το star cafe της Κατερινας Λασπα το 1999 με καλεσμενη την ηθοποιο Εφη Πικουλα.

Νομιζω οτι ειναι και η μοναδικη εκπομπη που η Εφη Πικουλα ηταν καλεσμενη και μιλησε για τη ζωη της γιατι δε νομιζω να ξαναπηγε πουθενα καλεσμενη για να μιλησει για τον εαυτο της.

Στη συνεντευξη αυτη του 1999 μιλαει για τη ζωη της,δειχνει το σπιτι της,μιλαει για τη Λαμψη,για την Αλικη Βουγιουκλακη,για τις συνηθειες της και για πολλα αλλα.

Επισης λεει οτι συμμετεχει στη Λαμψη απο το 1996(ενω παντου το γραφουν λαθος οτι ειναι απο το 1991).

Ειναι πολυ ομορφη σαυτη τη συνεντευξη, εδω το λινκ για να την παρακολουθησετε

[video=youtube;dlrwwIUGg-8]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πετυχα εχτες σε μια μεσημεριανη εκπομπη συνεντευξη της.

Μιλαγε μετρημενα και σοβαρα.

Ο χρονος παραειναι καλος μαζι της! Μια χαρα χωρις τραβηγματα, φουσκωματα και παραμορφωσεις.
 
flash_mpak είπε:
Στο Μικρό σπίτι στο λιβάδι και Μικρό μου πόνι έχει κάνει !! Δεν ξέρω φυσικά αν έχει κανει και σε άλλα έργα ή παιδικά, αλλα έχεις δίκιο!!
<<Το μικρό σπίτι στο λιβάδι>> το εβλεπα φανατικά...δεν το ηξερα οτι ειχε κανει μεταγλωτισση για τη σειρά αυτη...σε ποιο ρόλο ειχε δανείσει τη φωνή της???? μήπως ξερετε?????
 
Αυτο το Σαββατο 17 Ιανουαριου στις 23:00 το βραδυ στην εκπομπη "Μη χανομαστε" στο Εψιλον θα ειναι καλεσμενη η Εφη Πικουλα.
 
Ευχαριστούμε vanessa. Η Έφη Πίκουλα ήταν μια πολύ όμορφη παρουσία της εποχής της, γλυκιά και φαίνεται για καλό άτομο. Θα χαρώ να δω τη συνέντευξη.

Edit: Τώρα είδα καλύτερα. Φτου :brick: . Βλέπω τους Επιζήσαντες σε άλλο κανάλι εκείνη την ώρα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aπό τη Μπέττυ στον Πάνο με πολύ αγάπη το "Carried Away"(Βασικά,καλησπέρα σας,1982)

Πολύ όμορφη ηθοποιός,μου άρεσαν και οι ρόλοι της στο Ροζ Γάτο καθώς και στα Άγρια Νιάτα.
 
johnny19818 είπε:
Ευχαριστούμε vanessa. Η Έφη Πίκουλα ήταν μια πολύ όμορφη παρουσία της εποχής της, γλυκιά και φαίνεται για καλό άτομο. Θα χαρώ να δω τη συνέντευξη.
Edit: Τώρα είδα καλύτερα. Φτου :brick: . Βλέπω τους Επιζήσαντες σε άλλο κανάλι εκείνη την ώρα.
Την εκπομπη την ανεβαζουν στο youtube μετα θα τη βρεις ευκολα για να τη δεις, αν δεν μπορεσεις την ωρα της προβολης.Επισης την ιδια εκπομπη την βαζουν επαναληψη Τεταρτη βραδυ την ιδια ωρα.
 
vanessa είπε:
Την εκπομπη την ανεβαζουν στο youtube μετα θα τη βρεις ευκολα για να τη δεις, αν δεν μπορεσεις την ωρα της προβολης.Επισης την ιδια εκπομπη την βαζουν επαναληψη Τεταρτη βραδυ την ιδια ωρα.
Για καθημερινή τόσο αργά πολύ δύσκολο να τη δω. Μάλλον ΥΤ είναι η λύση. Ευχαριστώ για την ενημέρωση.
 
Πίσω
Μπλουζα