"Έφυγε" από τη ζωή η Tanya Roberts

LadyNaty

RetroActive
Joined
29 Δεκ 2012
Μηνύματα
580
Αντιδράσεις
650
Έφυγε ξαφνικά από τη ζωή στις 3 Ιανουαρίου 2021 η ηθοποιός Τάνυα Ρόμπερτς σε ηλικία 65 ετών. Οι παλιότεροι τη θυμούνται ως Τζούλι Ρότζερς στους "Αγγέλους του Τσάρλι", ως Σίνα στην ταινία "Σίνα η Βασίλισσα της Ζούγκλας" ή ως Στέισι Σάτον στην ταινία "A view to a kill" από τη σειρά των ταινιών James Bond, ενώ είχε κάνει επίσης γκεστ και στις εξίσου δημοφιλείς σειρές "Fantasy Island", "Το πλοίο της αγάπης" και "Silk Stalkings". Ξεχώριζε κυρίως για την πλούσια ξανθιά χαίτη της και τα μεγάλα γαλανά της μάτια. Σιγά-σιγά μας αφήνουν όλοι αυτοί που γέμισαν με δράση τα παιδικά και εφηβικά μας χρόνια
 

Συνημμένα

  • tanya roberts.jpg
    tanya roberts.jpg
    6,9 KB · Προβολές: 3
  • roberts2.jpg
    roberts2.jpg
    7,6 KB · Προβολές: 1
RIP. Πανέμορφη ηθοποιός που κυριολεκτικά τάραξε το ανδρικό κοινό, με την εμφάνιση της στην Sheena...

995443.jpg
 
RIP. Πανέμορφη ηθοποιός που κυριολεκτικά τάραξε το ανδρικό κοινό, με την εμφάνιση της στην Sheena...

Προβολή συνημμένου 221359
Εγώ τη θυμάμαι στους Αγγέλους του Τσάρλι. Ήμουν μικρή, αλλά τους έβλεπα στη ζούλα όταν τους έβλεπαν οι γονείς μου... Κρίμα πάντως, γιατί πέθανε ξαφνικά και σίγουρα θα μπορούσε να ζήσει πολλά χρόνια ακόμη
 
RIP. Πανέμορφη ηθοποιός που κυριολεκτικά τάραξε το ανδρικό κοινό, με την εμφάνιση της στην Sheena...

Προβολή συνημμένου 221359
Πολυ πολύ αγαπημένη μου ταινια ! Ξέρουμε βρε παιδιά από τι πάει, μοιάζει ως ανακοπή καρδιάς τόσο ξαφνικά αλλά να μην προτρεχω . Πολύ ξαφνικο κάπου τώρα τελευταία είχε εμφανιστεί και με την Μπρουκ Σιλντς
 
Δεν την είχα προλάβει στους Άγγελους γιατί ήμουν μικρή για να τους βλέπω αλλά τη θυμάμαι στο A view to a kill με τον Moore ως James Bond (είναι και η αγαπημένη μου ταινία της σειράς) κι είχα μείνει με το στόμα ανοιχτό από την ομορφιά της. Ελαφρύ το χώμα!
 
Εγώ την γνώρισα μελαχροινή, με υπέροχα γαλαζοπράσινα μάτια, σαν Τζούλι στον τελευταίο κύκλο των "Αγγέλων του Τσάρλι"... Μου άρεσε πάρα πολύ εμφανισιακά, καλλονή! Και από σώμα, καλά! Τι να λέμε τώρα! Μετά την είδα ξανθιά δίπλα στον Τζέιμς Μποντ.... αλλά την προτιμούσα όπως την είχα πρωτοδεί... γιατί ήταν η πρώτη εντύπωση...

Καλή της ανάπαυση....

1609790839005.png
 
Εγώ βρε παιδιά την προτιμούσα ως βασίλισσα της ζούγκλας με το μικροσκοπικό print animal μαγιό. Έπαιξε και στο beastmaster
 
Για μας τους "λιγο" νεωτερους μας ηταν αξεχαστη στη Σινα. Για το Beastmaster δεν τη θυμαμαι. Παντως επαιζε και σε ενα βιντεοπαιχνιδι, το Pandora Directive στα μεσα 90ς
 
Μακάρι να ζει η γυναίκα...
 
Καλά θυμομουνα έπαιξε στο beastmaster! λένε πως είναι σε κρίσιμη κατάσταση αλλά δεν λένε από τι . Θρίλερ τελικά.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210105_085219.png
    IMG_20210105_085219.png
    1,2 MB · Προβολές: 0
Τελευταία επεξεργασία:
Μακαρι να ζει! Θα χαρω πολυ οπως θα χαιρομουν για τον καθε ανθρωπο.
Λεγεται πως εκανε τζογκινγκ και ξαφνικα κατερρευσε. Παντως στη Wikipedia αποσυρθηκε η αναρτηση για το θανατο της και μακαρι να περασουν δεκαετιες μεχρι να τη δουμε ξανα.
 
Χθες μετέδωσαν την είδηση και τα ελληνικά κανάλια για τον δήθεν θάνατο της βέβαια και τα παγκόσμια. Κοίτα να δεις πρώτη φορά γίνεται αυτό.
 
Κορίτσαρος! Ελαφρύ το χώμα, ευχομαι να ήταν καλός άνθρωπος.
Σιγά-σιγά μας αφήνουν όλοι αυτοί που γέμισαν με δράση τα παιδικά και εφηβικά μας χρόνια
Δυστυχώς αυτό συνηθίζω κι εγώ να το λέω τα τελευταία χρόνια :confused:
 
Οντως, νοσηλευεται σε κρισιμη κατασταση και ειχε ανακοινωθει λαθος απο το νοσοκομειο. Εχουμε ακουσει για fake news απο τα μπλογκς αλλα πρωτη φορα γινεται τοσο λανθασμενη επισημη ανακοινωση.

Μαλιστα συμφωνα με τις ειδησεις, ο συζυγος της μιλουσε για αυτην σε ενα δημοσιογραφο, οταν μπροστα στην καμερα (!?!?) ελαβε το τηλεφωνημα απο το νοσοκομειο.

(Μακαρι να μην επαληθευτει)
 
Ωχ! Σορι! Είχα ξεκινήσει χτες να ποστάρω από το κινητό μου και με κόψανε. Το συνέχισα σήμερα χωρίς να διαβάσω τίποτα από ό,τι είχε προηγηθεί. Τότε ίσως να πρέπει να διαγραφεί το θρεντ.
 
Ωχ! Σορι! Είχα ξεκινήσει χτες να ποστάρω από το κινητό μου και με κόψανε. Το συνέχισα σήμερα χωρίς να διαβάσω τίποτα από ό,τι είχε προηγηθεί. Τότε ίσως να πρέπει να διαγραφεί το θρεντ.
Τι φταις εσύ; Ποιος το περίμενε;
 
Πίσω
Μπλουζα