Έφυγε από τη ζωή ο ηθοποιός Βασίλης Μαλούχος

Always Somewhere

RetroMuseum GateKeepeR
Joined
9 Νοέ 2019
Μηνύματα
3.873
Αντιδράσεις
9.137
malouchos-696x483.jpg


Έφυγε από τη ζωή σε ηλικία 88 χρόνων ο Βασίλης Μαλούχος, ο κωμικός ηθοποιός του παλιού ελληνικού κινηματογράφου.

malouxos_vasilis-1.jpg


Είχε βασανιστεί πολύ η ψυχή του :(

Καλό του ταξίδι...


 
Τελευταία επεξεργασία:
Κριμα.Συλληπητηρια.Παντα ομως τον μπερδευα με τον αδελφο του,τον Γιαννη Μαλουχο

Δεν είσαι ο μόνος...

Μοιάζουν πάρα πολύ και είναι και οι δύο τους σημαντικοί ηθοποιοί του παλιού κινηματογράφου.

Ψάχνοντας λοιπόν πληροφορίες για τον Βασίλη Μαλούχο και τον Γιάννη Μαλούχο είδα ότι και οι δύο τους έχουν συμμετάσχει σε πολύ γνωστές ελληνικές ταινίες και δίπλα στα πιο γνωστά ονόματα ηθοποιών εκείνης της εποχής.

Προσοχή :

Πολλοί ιστότοποι στο διαδίκτυο έχουν μπερδεψει τον Βασίλη Μαλούχο με τον αδελφό του Γιάννη Μαλούχο στο ρόλο που είχε στην γνωστή ταινία Η Αλίκη στο ναυτικό και λανθασμένα παράγουν φωτογραφίες όπως αυτή εδώ. Ο εκλιπών Βασίλης Μαλούχος δεν έπαιζε στην συγκεκριμένη ταινία.

Ο Βασίλης Μαλούχος είχε συμμετάσχει στις ταινίες:

  • Η Λίζα και η Άλλη
  • Αγάπη και Θύελλα,Φυγή
  • Παιδί μου δεν Αμάρτησα
  • Αυτοί που ξέχασαν το Θεό
  • Αχ! Αυτή η Γυναίκα μου
  • Για την Τιμή και για τον Έρωτα
  • Η ταξιτζού
  • Η περιπτερού
  • Εγώ Ρεζίλεψα τον Χίτλερ
  • Αριστοτέλης ο Επιπόλαιος
  • Ο Τρελοπενηντάρης
  • Ο Αγαθιάρης και η Ατσίδα
  • Αέρα αέρα αέρα
  • Αντάρτες των Πόλεων
  • Θύρα 7: Η Μεγάλη Στιγμή
  • Ζητείται Δράκος
  • Ο Γλυκοψεύτης
  • Ο Δυναστείας
  • Μπρός Γκρεμός και Πίσω Ρέμα
  • Της Παλαβής
  • Ο κοντός και οι Μνηστήρες
  • Ρόκυ Νο0 το Νούμερο
  • Αχ τι μου ‘κανες Βασίλη

Στο θέατρο

Συνεργασία με θιάσους: Δημήτρη Μυράτ, Βίλμα Κύρου/Σπύρος Μουσούρης, Βασίλης Διαμαντόπουλος/Μαρία Αλκαίου, Γιάννης Γκιωνάκης/Μάρω Κοντού/Μάρθα Βούρτση/Γιάννης Μαλούχος/Βασίλης Μαλούχος, Αλίκη Βουγιουκλάκη/Δημήτρης Παπαμιχαήλ, Ορέστης Μακρής/Νίκος Σταυρίδης/Γιάννης Γκιωνάκης, Έλλη Λαμπέτη, Γεωργία Βασιλειάδου/Νικήτας Πλατής/Πόπη Λάζου/Βασίλης Μαλούχος, Βασίλης Αυλωνίτης/Γιάννα Βαλέντη/Βασίλης Μαλούχος, Δημητρής Χόρν, Κατερίνα Ανδρεάδη/Αλέκος Αλεξανδράκης, Ρίκα Διαλυνά/Κούλης Στολίγκας/Βασίλης Μαλούχος, Γιάννης Μαλούχος/Βασίλης Μαλούχος.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα