"Έφυγε" από τη ζωή ο ηθοποιός Μάκης Ρευματάς

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Ειχε εκπληκτικο μεταλο φωνης. Στα ραδιοφωνικα θεατρικα η συμμετοχη του ηταν λογος να ακουσω τη παρασταση.
 
πολύ καλός ηθοποιός. καλό του ταξίδι.
 
Πολύ καλός ηθοποιός. Κρίμα....
 
μεναμε στην ιδια περιοχη και τον ειχα γνωρισει καθως ερχοταν να μας δει στις προβες με την θεατρικη του δημου πολυ καλος ανθρωπος ειχα παει και σπιτι του να του φτιαξω την κεραια πριν 2 χρονια περιπου κριμα :(
 
Πολύ καλός ηθοποιός πράγματι , τον θυμάμαι πάντα σε ρόλους "κακού" ή Γερμανού κτλ. Καλό του ταξίδι...
 
Το έμαθα πριν από λίγο. Κρίμα... Είχε χαρακτηριστική φωνή και έκανε και μεταγλωτίσεις.
 
Περονοσπορος επεσε φετος.Ας ειναι ελαφρυ το χωμα που θα τον σκεπαζει.
 
Ένας σημαντικός ηθοποιός του θεάτρου και του κινηματογράφου...
 
Από τις λίγες "χαρακτηριστικές" φωνές ηθοποιών (μάλιστα ολόιδια με του επίσης αείμνηστου Νίκου Σκυλοδήμου). Στάθηκε αρκετά και στη σύζυγό του, η οποία αντιμετωπίζει επίσης προβλήματα υγείας...

Από τους πρώτους ηθοποιούς που έχω δει επί σκηνής στη ζωή μου, το 1977 στον "Κορυδαλλό" του Αnouille, με Ληναίο-Φωτίου.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τον ακουγα προσφατα στο ραδιοφωνικο θεατρικο Διπλο παιχνιδι, του Ρομπερ Τομα, σε μια ηχογραφηση του 1972.

Δυο υπεροχες ωρες χωρις ανασα, για να μη χασω ουτε μια στιγμη απο το θαυμασιο εκεινο εργο και απο το τοσο ξεχωριστο μεταλλο της φωνης του αγαπημενου ηθοποιου.

Ο Θεος να τον αναπαυσει.
 
kossyfa είπε:
Ποια ηταν η συζυγός του ;
H σύζυγός του δεν πρέπει να είναι γνωστή, πάσχει όμως από χρόνιο βαρύ εγκεφαλικό και ο εκλιπών την περιποιούνταν. Η κόρη τους είναι ηθοποιός και έχει παίξει σε καθημερινή σειρά. Όσοι παρακολουθούν τέτοιες σειρές φαντάζομαι θα την γνωρίζουν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Άλλος ένας πολύ καλός ηθοποιός (πατέρας της ηθοποιού Έφης Ρευματά) έφυγε απο κοντά μας. Είχα την χαρά να του μιλήσω κάποια στιγμή και θυμάμαι χαρακτηριστικά οτι ανάμεσα στις σειρές που είχε παίξει στην τηλεόραση, μου είχε πεί οτι ξεχώρισε τον "Άνθρωπο Δίχως Πρόσωπο". Καλό του ταξίδι....
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα