''Έφυγε'' ο Γιώργος Βασιλείου

BETTY BOOP

Official *GOD* of RetRo
Joined
25 Απρ 2010
Μηνύματα
9.320
Αντιδράσεις
6.284
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μου ήταν πολύ συμπαθής. Επίσης τον θυμάμαι και από βιντεοκασέτες που είχε παίξει. :(
 
Κριμα ρε ...! Καλο ατομο. Αν και δεν εβλεπα τα σηριαλ του Φωσκολου, απο στιγμιοτυπα, ενσαρκωνε ενα παλαιας κοπης αστυνομικο (δεν υπαρχουν πλεον) που σε κερδιζε με την ευθυτητα (παρολες τις Φωσκολικες "υπερβολες"). Με αυτη την εικονα θα τον εχω στη μνημη μου.
 
Ειχα την τυχη μια φορα να τον συναντησω,μετα το τελος μιας επιθεωρησης - στο Δελφιναριο νομιζω - ειχα παει στα καμαρινια

για να του ζητησω αυτογραφο. Παρολο την κουραση του,ηταν παρα πολυ ευγενικος,προσχαρος,ομιλητικος και με χιουμορ.

Το εντελως αντιθετο δηλαδη απ'οτι τον ειχαμε συνηθισει στον ρολο του σκληροτραχηλου αστυνομικου Σταθη Θεοχαρη.

Καλο σου ταξιδι κ.Γιωργο.... :(

Σε ευχαριστουμε για ολα που τοσο απλοχερα μας χαρισες!
 
Θεριζει η παλιοαρρωστια... Κριμα :( R.I.P.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλό του ταξίδι. Κρίμα!
 
Ο "σκληρός" της ελληνικής τηλεόρασης στην πραγματικοτητα ήταν μια πολύ αγαπητή φυσιογνωμία..

Καλό σου ταξίδι κ. Γιώργο Βασιλείου..

 
Πριν λίγο το έμαθα από το προφίλ του στο φέισμπουκ, γιατί είχαμε επικοινωνία και ήταν εξαιρετικός. Λυπήθηκα πολύ. Καλό ταξίδι κύριε Θεοχάρη...
 
αμαν παναια μου

πολυ κριμα,εξαιρετικος σε ηθος συναδερφος

ειχα την εντυπωση τοι το ειχε ξεπερασει και με αιφνιδιασε το νεο και με στεναχωρεσε πολυ

καλο ταξιδι
 
Το 2016 έχει ξεκληρίσει αρκετό κόσμο...Διάβασα οτι έφυγε μετά από μάχη με τον καρκίνο...κλασικά.

Να αναπαυθεί η ψυχή του,δεν τον θεωρούσα ποτέ ταλαντούχο ηθοποιό,αλλά τον συμπαθούσα σαν φυσιογνωμία και έδινε ό,τι είχε και δεν είχε στους ρόλους του και αυτό ήταν προς τιμήν του.
 
Καλό του ταξίδι, συμπαθής και αθόρυβος, παρόλο που εκλέχτηκε μέχρι και βουλευτής...Ζούσε στη Σαλαμίνα, απ' όσο ξέρω.

Και, για τους καπνίζοντες, θυμίζω ότι στα τελευταία του μηνύματα, με αφορμή την αρρώστια του, έκανε έκκληση στον κόσμο να το κόψει...
 
Μια απο τις καλύτερες φωνές της παιδικής μας ηλικίας. Καλή πτήση Σιν Καζάμα.
 
Τι ειπες τωρα!!!

Μου ειχε διαφυγει οτι ο Βασιλειου ηταν ο Σιν Καζαμα!!!

Οποτε...peaceful skies Shin Kazama!
 
Πίσω
Μπλουζα