"Έφυγε" ο Δημήτρης Ιωακειμίδης...

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

tonytony

retron00b (sick admin's joke!)
Joined
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
28.486
Αντιδράσεις
49.919
Άλλος ένας γνωστός ηθοποιός , ο Δημήτρης Ιωακειμίδης , έφυγε από κοντά μας...Τον θυμόμαστε όλοι και από τον Ελληνικό κινηματογράφο αλλά και από την παλιά καλή τηλεόραση...Καλό ταξίδι...

 


Πηγή


 


http://left.gr/news/efyge-o-dimitris-ioakeimidis


 
το εγραψα και εγω στο θεμα με τους ηθοποιους του βιντεο ηταν παντρεμενος με την γκαρυ βοσκοπουλου κριμα ουτε μια συνεντευξη ουτε ενα αφιερωμα πραγματικα αυτους τους ανθρωπους τους ξεχασαν ολοι....
 
θανος είπε:
το εγραψα και εγω στο θεμα με τους ηθοποιους του βιντεο ηταν παντρεμενος με την γκαρυ βοσκοπουλου κριμα ουτε μια συνεντευξη ουτε ενα αφιερωμα πραγματικα αυτους τους ανθρωπους τους ξεχασαν ολοι....
Δεν το είδα ζητώ συγνώμη , ναι πολύ κρίμα και δυστυχώς η τηλεόραση πια δεν έχει χώρο για τα ιερά τέρατα του Ελληνικού Κινηματογράφου... :(
 
προς θεου ταιριαζει και εδω σιγουρα αυτο ακριβως και την ειδηση αν δεν την ειχε το συγκεκριμενο site δεν θα την μαθαινε κανεις ειναι κριμα πραγματικα να φευγουν τοσο ταλαντουχοι ανθρωποι που εχουν δωσει πραγματα και να μην ενδιαφερετε κανεις να τους κανει εστω ενα αφιερωμα....
 
Παντα τον εχω στο μυαλο μου για το ρολο του Θ.Κολοκοτρωνη στον θρυλικο Παπαφλεσσα-απο τις πιο σημαντικες ελληνικες ταινιες-πολυ καλος ηθοποιος με χαρακτηριστικη φωνη,καλο του ταξιδι
 
Κομματική φαγούρα από τον "Ποδόγυρο" και το κλασικό στοκ χαουζ από τον "Ηλεκτρονικό γύφτο"...

[video=youtube;hJ-aR2RLXhg]


Α ρε ηθοποιοί!!!

Ο Θεός να τον αναπαύσει...
 
Ο Μπουλντοζας απο το Ημερολογιο ενος θυρωρου!

Πριν απο λιγους μηνες τον εβλεπα σε ενα απο τα καλυτερα επεισοδια της σειρας Τα παλιοπαιδα τ' ατιθασα, με τιτλο Προσκληση σε γευμα και ηταν απολαυστικος, οπως παντα αλλωστε.

Ας ειναι αναπαυμενος στην αγκαλια του Θεου.
 
Φτωχότερος ο καλλιτεχνικός κόσμος...
 
Kαλό του ταξίδι ! Και να θυμήσω ότι τη δεκαετία του 80-90 είχε ιδρύσει το "Θέατρο Πολύτεχνο", στη Μαυρομιχάλη.
 
Μόλις το διάβασα και έχω μείνει "άφωνος". Και αυτό γιατί προχθές μιλούσα με τον κύριο Γκότση, ο οποίος διατελεί σήμερα πρόεδρος της ενώσεως συνταξιούχων ηθοποιών και του ζητούσα να μου δώσει στοιχεία για το Δημήτρη τον Ιωακειμίδη και όπως μου είπε, τα ίχνη του είχαν χαθεί και δεν ξέρει τι είχε απογίνει.... Και δυστυχώς μαθαίνω σήμερα ότι δεν υπάρχει πια... Δεν έχω να πώ πολλά, άλλωστε η ίδια η πορεία του έδειξε ότι ήταν ένας πολυτάλαντος ηθοποιός, σεμνός απέφευγε τις δημόσιες εμφανίσεις, συμμετείχε σε πολλές και καλές σειρές και θεατρικές παραστάσεις. Θα τον θυμόμαστε πάντα....

Εδώ και μια φωτογραφία του (πιθανώς τραβηγμένη το τελευταίο διάστημα):

10689625_352665218233476_7861832823297793648_n.jpg
 
Κρίμα...μου άρεσε πολύ σαν ηθοποιός και ήταν εξαιρετικός στον ρόλο του Κολοκοτρώνη.
 
Ήταν ο Μπουρλέκας στη σειρά "Κάθε κατεργάρης στον πάγκο του" και ο 3Τ στην ταινία "Πάμε για καφέ;;;" με τον Πάντζα και τον Ψάλτη.
 
Καλο του ταξιδι...

aristotelis64 είπε:
Παντα τον εχω στο μυαλο μου για το ρολο του Θ.Κολοκοτρωνη

RIO είπε:
Κρίμα...μου άρεσε πολύ σαν ηθοποιός και ήταν εξαιρετικός στον ρόλο του Κολοκοτρώνη.
Η καλυτερη επιλογη ηθοποιου για την αποδοση πραγματικου προσωπου στον κινηματογραφο....ανυπομονω καθε φορα να φτασει η ταινια στις σκηνες με τον Κολοκοτρωνη!!!
 
Tassoulis είπε:
Ήταν ο Μπουρλέκας στη σειρά "Κάθε κατεργάρης στον πάγκο του" και ο 3Τ στην ταινία "Πάμε για καφέ;;;" με τον Πάντζα και τον Ψάλτη.
Ακριβώς για αυτούς τους ρόλους τον θυμάμαι και γώ. αλλά και για ορισμένες βιντεοταινίες πλάι στο Μιχάλη Μόσιο.

Ο τηλεοπτικός "Μπουρλέκας" απο τη Μάνη με τον δυναμίτη άφισε εποχή στην ελληνική τηλεώραση..

ΚΡΙΜΑ για έναν τόσο καλό ηθοποιό. Ηταν απο τις Persones των ελληνικών 1980ς... :(
 
Τον είχα δει πριν λίγες εβδομάδες στη βιντεοταινία "Ο ΛΑΧΑΝΑΓΟΡΙΤΗΣ" και ήταν απολαυστικότατος.

Αιωνία η μνήμη του ...
 
Έλα ρε συ, τώρα το έμαθα κι εγώ, ρε το φουκαρά! Πολύ μου άρεσε αυτός ο ηθοποιός! Ειδικά στο Ταμτάκο τον ηλεκτρονικό είχε δώσει ρεσιτάλ! "Να ανοίξω ένα στοκ χάουζ ρε..." έλεγε με την βαριά χαρακτηριστική του φωνή!

Ελαφρύ το χώμα που τον σκεπάζει! Έφυγε στα αζήτητα κι αυτός, αλλά εμείς θα τον θυμόμαστε πάντα φυσικά!
 
κριμα!!πολυ καλος ηθοποιος!!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα