"Έφυγε" ο Ηarold Ramis...

stayros

Moderator
Διαχειριστές
Joined
16 Νοέ 2011
Μηνύματα
7.716
Αντιδράσεις
1.787
H θρυλικη παρεα των Ghostbusters εχασε τον Dr. Egon... :(

"Eφυγε" στα 69 του χρονια ο ηθοποιος Harold Ramis...

Προβολή συνημμένου 97680

Πηγη

Rest In Peace Dr. Egon...
attachment.php


 
ηταν και πολυ καλος σκηνοθετης ειχε σκηνοθετησει την μερα της μαρμοτας και το αναλυσε το κριμα πραγματικα....
 
Κρίμα! Είχε σκηνοθετήσει επίσης και την πολύ καλή κωμωδία " Ανάλυσε το " ...
 
κριμα, θα τον θυμώμαστε και για τα Γκοστμπάστερς αλλά και για τις σκηνοθετικές του δουλειές στα Το τρελό θηριοτροφείο πάει διακοπές (1983), Η μέρα της Μαρμότας (1993), Ανάλυσέ το (2000) και Ξανα-ανάλυσέ το (2002). Η τελευταία σκηνοθετική του δουλειά στον κινηματογράφο ήταν το (αμφιλεγόμενο) Οι γκαφατζήδες των σπηλαίων (2009) όπου ερμηνεύει τον ρόλο του Αδάμ
 
Κρίμα μου ήταν συμπαθής και στον ρόλο του πολύ καλός. R.I.P.
 
Κρίμα, θυμάμαι οτι ήταν ο "επιστήμονας" της παρέας στο Ghostbusters, μαζί με τον εξαιρετικό Bill Murray βεβαίως... (Εκτός από τους δύο προηγούμενους και τον Dan Acroyd μου θυμίζετε ποιος ήταν ο τέταρτος της παρέας)?

Κι απ' οτι μαθαίνω είχε σκηνοθετήσει και πολύ καλές ταινίες, όπως την "Ημέρα της Μαρμότας"!
 
Και μια ευστοχη ζωγραφια...

1618574_10152201338857978_1024289636_n.jpg
 
Σώτος Σώτος είπε:
(Εκτός από τους δύο προηγούμενους και τον Dan Acroyd μου θυμίζετε ποιος ήταν ο τέταρτος της παρέας)?
Ernie Hudson...ο τεταρτος της παρεας.
 
Περονόσπορος έχει πέσει ρε παιδιά; Ενας, ένας φεύγουν...

Καλό του ταξίδι, εγώ τον θυμάμαι εκτός από το Ghostbusters και στην καταπληκτική κωμωδία Stripes.

 
Πραγματικά ξαφνική απώλεια.Μία ακόμα στις πολλές που συνέβησαν τον τελευταίο καιρό στο χώρο της 7ης τέχνης.Θα τον θυμόμαστε πάντα από το Γκοστμπάστερς. Ηταν βέβαια και δραστήριος και επιτυχημένος σεναριογράφος και σκηνοθέτης αλλά η εικόνα είναι αυτή που επιβάλλεται πολλές φορές και η εικόνα των τεσσάρων Γκοστμπάστερς στους δρόμους της Νέας Υόρκης είναι πλέον κλασική.
 
Πίσω
Μπλουζα