"Έφυγε" ο Κώστας Καρράς

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
καλο του ταξιδι!!!

πολυ κριμα!!!

πολυ καλος ηθοποιος, απο τους αγαπημενους μου
 
Φτωχότερος ο καλλιτεχνικός κόσμος...Άλλος ένας αγαπημένος ηθοποιός...Μου άρεσε ιδιαίτερα στην κωμική σειρά ''Πάτερ ημών''.
 
στενοχωρηθηκα πολυ που το εμαθα τον συμπαθουσα πολυ και σαν ηθοποιο και σαν ανθρωπο ακομα και σαν βουλευτης αγωνιζοταν για τα δικαιωματα των αναπηρων ειρωνεια να φυγει ημερα εκλογων κριμα καλο του ταξιδι....
 
Εκπληκτικός ηθοποιός... Για τα δικά μου σινεφίλ γούστα, μπορούσε ν' αποδώσει εξίσου καλά το δράμα και την κωμωδία. Θα τον θυμάμαι για τις εξαιρετικές του ερμηνείες στις πολεμικές ταινίες, συνήθως στο ρόλο του γερμανού αξιωματικού.

Θα τον θυμάμαι, γιατί πάλι τελείωσε άλλο ένα μεγάλο κεφάλαιο του ελληνικού κινηματογράφου... Αλήθεια, το βλέπετε ότι σιγά-σιγά τελειώνει το "βιβλίο"? :(

Δροσιά & ανάπαυση...
 
Φτωχότεροι ακόμα... Κρίμα, καλό του ταξίδι.
 
Κι εγώ τον γνώρισα από το Πάτερ ημών και κάπως μου ήρθε η είδηση του θανάτου του. Ένας αξιολάτρευτος ηθοποιός που κατάφερε με το ταλέντο του να κάνει ένα σχετικά καλό σήριαλ εξαιρετικό!
 
Ας αναπαυθεί η ψυχή του...

Αλήθεια, στεναχωρήθηκα πολύ. Θεωρώ πως ήταν ένας πολύ καλός ηθοποιός κι έχω να τον θυμάμαι κυρίως μέσα από το ''Πάτερ ημών'' που παρακολουθούσα μικρή...

R.I.P.
 
Ας αναπαυτεί... αν και δεν ήταν από τους αγαπημένους μου, κρίμα πολύ πάντως γιατί αυτό που αναφέρθηκε σε αρκετά μηνύματα ότι σιγά σιγά αδειάζουμε από τους αγαπημένους μου παλιούς...

Μάλιστα τα χτεσινά θανατικά ( και της Μητσοτάκαινας ) τα έμαθα δια τηλεφώνου από μια φίλη, μάλιστα με έβαζε να μαντέψω κιόλας ποιος Κώστας από τον καλλιτεχνικό κόσμο...

R.I.P ..........
 
καλο ταξιδι..σπουδαιος ηθοποιος υπηρετησε το δραμα οσο και την κωμωδια με αριστοτεχνικη μαεστρια και αξιοπρεπεια
 
Ο Καρράς θεωρώ πως ήταν πολύ καλός ηθοποιός. Προσωπικά νομίζω πως στον κινηματογράφο "ψιλοαδικήθηκε"...ενώ και γοητευτικός ήταν και υποκριτικά καλύτερος από πολλούς άλλους ωραίους, εντούτοις ποτέ δεν έγινε ζεν πρεμιέ πρώτου βεληνεκούς. Έδωσε πάντως ρέστα ως Μενέλαος στην "Ιφιγένεια" του Κακογιάννη, και επιπλέον είχε και μια αρκετά καλή πορεία στο θέατρο. Ας αναπαυθεί η ψυχή του
 
Εντωμεταξυ οσοι εχουν πεθανει φετος εχουν υπαρξει ολοι συνεργατες της Νορας σε μεγαλες επιτυχιες της

(Καρρας/Τσιβιλικας/Παρλας/Βουλαλας/Γιουλη/Βασταρδης/Ζαρπα)
 
μην αναγάγουμε τώρα την Νόρα σε Μητσοτάκη, να χαρείς... ;)

(σαφέστατα όμως και μακαβρια η σύμπτωση)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα