"Έφυγε" ο Μηνάς Χατζησάββας

θανος

RetroJunkie™
Joined
18 Αύγ 2009
Μηνύματα
2.242
Αντιδράσεις
611
ο γνωστος και αγαπητος ηθοποιος που οι περισσοτεροι θυμουνται απο την συμμετοχη του στα σηριαλ του πανου κοκκινοπουλου εφυγε σημερα μετα απο νοσηλεια στην εντατικη του ευαγγελισμου λογω του εγκεφαλικου που υπεστη πριν μερικες μερες καλο του ταξιδι.... http://www.kontranews.gr/koinonia/item/148370-mhnas-xatzhsavvas
 
Το διαβασα πριν λιγες μερες και επαθα ενα σοκ αλλα περιμενα πως τουλαχιστων θα εστρωνε η κατασταση του και δεν θα φταναμε σαυτο το σημειο.Δεν ξερω αλλες δουλειες του αλλα επειδη ειμαι φανατικος οπαδος της ανατομιας ενος εγκληματος,δεκατης εντολης,κοκκινου κυκλου,τριτου νομου κλπ ο ανθρωπος πραγματικα σε οσα επεισοδια εχει παιξει εδεινε ρεστα.Απιστευτος ηθοποιος ας ειναι ελαφρυ το χωμα που θα τον σκεπαζει.
 
Ναι...κατά κάποιο τρόπο, το περίμεναν όλοι, αλλά δεν παύει να είναι πολύ άσχημη είδηση...

All-around o Mηνάς, με μεγάλη γκάμα ρόλων, με αρχαίο θέατρο, με τα πάντα... Και πολύ σεμνός, στα πάντα του (ο νοών νοείτω).

Ο Μηνάς Χατζησάββας, με το όλο "πακέτο", δηλαδή το σωματότυπο, τη φωνή, τους ρόλους που συνήθως έπαιζε, τον ήπιο χαρακτήρα του, μου θύμιζε πάρα πάρα πολύ το Βάσο Ανδρονίδη...

Καλό του ταξίδι...
 
:( Πολύ πολύ κρίμα...καλό του ταξίδι καλό παράδεισο να έχει...
 
Από τους καλύτερους έλληνες ηθοποιούς. Ίσως ο καλύτερος σύγχρονος. Είχα την τύχη να τον γνωρίσω προσωπικά και να τον δω αρκετές φορές στο θέατρο. Ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει.
 
Ήταν πολύ καλός ηθοποιός. Κρίμα! Δυστυχώς με την παρατεταμένη οικονομική κρίση τα εγκεφαλικά και οι παθήσεις της καρδιάς θερίζουν κόσμο...
 
Πολύ καλός ηθοποιός. Είχα την τύχη να τον δω στο θέατρο. Χαρακτηριστική η φωνή και το παίξιμο του. Καλό σου ταξίδι "αστυνόμε Χαρίτο"
 
Τώρα διάβασα την είδηση...γνώριζα ότι είχε προβλήματα υγείας ο ηθοποιός...

ένας από τους αγαπημένους μου ηθοποιούς ο Μηνάς Χατζησάββας!

:(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτο και ηταν κεραμιδα!!!!!

Κριμα....νεοτατος.... :(

Ας ειναι ελαφρυ το χωμα.....Καλο του ταξιδι...
 
Κρίμα ο άνθρωπος... Νεότατος :(

Εξαιρετικός ηθοποιός. Πολύ πειστικός στους ρόλους του.
 
Καλό ταξίδι και καλό παράδεισο.
 
Αγαπημένος ηθοποιός... Καλό ταξίδι.
 
[Απαραδεκτο ποστ]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κόρκος & Μπίρλας είπε:
[Απαραδεκτο ποστ]
επειδη καταλαβαινω προς τα που πηγαινε το post που σβηστηκε σας παρακαλω θερμα να σεβαστουμε αυτον τον τοσο αξιολογο ανθρωπο και ηθοποιο και ας μην επεκταθουμε στην προσωπικη ζωη του για την οποια δεν εδωσε ποτε κανενα δικαιωμα αλλιως ας κλειδωθει το θεμα εδω
 
πολυ μεγαλος ηθοποιος..

δεν μπορω να θυμηθω που επαιξε κ δεν ηταν καλος.

ηταν εξαιρετικος σε καθε ρολο που αναλαμβανε..
 
Δεν τον εχω παρακολουθησει πολυ εκτος απο το Αμυνα Ζωνης οπου επαιζε καταπληκτικα.

Την συγκεκριμενη σειρα την πετυχαινω κατα τυχη αργα το βραδυ. Θελω διακαως να την παρακολουθησω κανονικα επεισοδιο προς επεισοδιο καποια στιγμη!!
 
Εξαιρετικός ηθοποιός και με μεγάλη πορεία σε όλους τους χώρους. Καλό του ταξίδι.
 
Πίσω
Μπλουζα