"Έφυγε" ο Μιχάλης Γιαννάτος

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

nick

RetroNuts!
Joined
12 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.623
Αντιδράσεις
542
Δυστυχώς άλλη μια απώλεια σήμερα. Έφυγε εντελώς ξαφνικά από την ζωή ο γνωστός σε όλους μας ηθοποιός Μιχάλης Γιαννάτος. Εμφανίστηκε για πρώτη φορά στους “Στιγματισμένους” του Γιώργου Ζερβουλάκου, στο πλευρό των Γιώργου Φούντα και Μάρως Κοντού. Πήρε μέρος σε πολλές επιτυχίες της ελληνικής τηλεόρασης (όπως Λωξάντρα, Λεηλασία μιας Ζωής, Κλειστά Παράθυρα, ο Θείος μας ο Μίμης, Τα Καθημερινά, Χατζημανουήλ, Επικίνδυνες Σχέσεις κ.α Καλό του ταξίδι..... Θα τον θυμόμαστε πάντα....


mix1.jpg


ΠΗΓΗ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ ωραίος καρατερίστας, χαρακτηριστικός στους ρόλους του. Καλό ταξίδι.
 
Ένα "καλό ταξίδι!" και από μένα για τον συμπατριώτη (από την Κωνσταντινούπολη και οι δυο μας)... Πολύ καλός ηθοποιός β', κυρίως, ρόλων και αρκετά καυστικός όταν έβγαινε σε προγράμματα στην τηλεόραση! Αυθεντικός! Κάθε μέρα και φτωχότερο το σανίδι... :cry:
 
Να του ευχηθώ καλό ταξίδι και από εδώ. Καλός ηθοποιός και με διεθνή παρουσία.
 
Φτωχότερος ο καλλιτεχνικός κόσμος! Συμπαθής φυσιογνωμία!
 
Καλός ηθοποιός και ωραίος άνθρωπος ο Μιχάλης Γιαννάτος. Καλό του ταξίδι.
 
Πολύ καλός ηθοποιός και άνθρώπος. Τον είχα σει πριν μερικά χρόνια στην Βαβυλωνία. Καλό του ταξίδι.
 
Θα τον χαρακτήριζα ήρεμη δύναμη. Χαρακτηριστικός ο ρόλος του στο Εξπρες του μεσονυχτίου. Πολύγλωσσος, δεν είναι τυχαιο ότι ήταν από τους ελάχιστους ελληνες ηθοποιούς που επιλέγονταν σε ξένες παραγωγές. Οντως φτωχότερη η ελληνική σκηνή.
 
Oλος τυχαιως ειδα το εξπρες πριν κανα δυο μερες και θαυμαζα τους ελληνες στην παραγωγη και αυτον και τον Ζαννίνο.
 
Χαρακτηριστική φάτσα που δεν ξεχνουσες και την έβλεπες "παντού". Από γκεστ σταρ σε σειρες μεχρι και σε διεθνεις κινηματογραφικες παραγωγες. Και όχι μονο, αλλά (καλώς ή κακώς) πριν λιγα χρονια τον βλέπαμε και ως πανελίστα μεσημεριανάδικου, οπου και φαινόταν εξαιρετικά θερμόαιμος σε κάποια θέματα.

Πραγματικά ενας ηθοποιός μορφή που θα λειψει.
 
Οπως ειπα και στο αλλο thread, οταν εμενα στα Ανω Ιλισσια τον εβλεπα παντα μεσα στο προποτζιδικο της γειτονιας.

Φρικαρα σημερα οταν διαβασα οτι πεθανε μεσα στο προποτζιδικο.

Ηταν φιλος και με τον πεθερο μου...εχει στεναχωρηθει πολυ
 
Το συγκεκριμένο πρακτορείο πάντως είναι στο όνομα Γιαννάτος, οπότε πρέπει να ήταν της οικογένειας....
 
κρίμα.. πολύ καλός ηθοποιός, με πλούσια κινηματογραφική παρουσία. Μικρός τον έλεγα "αυτός που πάντα κάνει τον Τούρκο"...
 
Συμπαθητικη φυσιογνωμια και χαρισματικος ηθοποιος.

Τελευταια φορα που τον απολαυσα ηταν στην σειρα "50-50",ωπου εκανε τι αλλο...τον Τουρκο διοικητη των φυλακων!

Καλο του ταξιδι... :(
 
απο τις πιο συμπαθητικες φιγουρες του κινηματογραφου..

καλο παραδεισο..
 
Καλό ταξίδι και από εμένα στον εκλεκτό αυτό ηθοποιό,άνθρωπο και γείτονα μου[μένω Ζωγράφου] και τον είχα δει και εγώ στο συγκεκριμμένο πρακτορείο...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα