"Έφυγε" ο Νίκος Ξανθόπουλος (1934-2023)

Πριν λίγα χρόνια ο Μαστοράκης είχε αναφέρει στο Facebook ότι είχε γυρίσει με τον Ξανθόπουλο έναν πιλότο για μια σειρά επιστημονικής (μάλλον) φαντασίας που δεν προβλήθηκε ποτέ στην τηλεόραση, αλλά νομίζω θα προβάλλονταν απ' το διαδικτυακό gold tv εκείνες τις μέρες που είχε κάνει την ανάρτηση. Λεγόταν "ο άνθρωπος που κυνηγούσε τον εαυτό του" κάπως έτσι. Το ψιλοανεφερε και τις μέρες που είχε πεθάνει ο Ξανθόπουλος.
 
Πριν λίγα χρόνια ο Μαστοράκης είχε αναφέρει στο Facebook ότι είχε γυρίσει με τον Ξανθόπουλο έναν πιλότο για μια σειρά επιστημονικής (μάλλον) φαντασίας που δεν προβλήθηκε ποτέ στην τηλεόραση, αλλά νομίζω θα προβάλλονταν απ' το διαδικτυακό gold tv εκείνες τις μέρες που είχε κάνει την ανάρτηση. Λεγόταν "ο άνθρωπος που κυνηγούσε τον εαυτό του" κάπως έτσι. Το ψιλοανεφερε και τις μέρες που είχε πεθάνει ο Ξανθόπουλος.
ειναι γυρισμενο; η θα γυριζοταν;
 
3 εκπομπες του πανου γεραμανη με τον νικο ξανθοπουλο.



 
Δηλαδή ρε παιδιά, κάθε φορά που θα γράφετε κάτι για τον Ξανθόπουλο και για όσους έχουν πεθάνει εδώ και δεκαετίες, θα χρησιμοποιείτε τα κηδειοθρεντς τους; Καποιος δηλαδή Θα μπαίνει στο φόρουμ το έτος 2056 και θα βλέπει θρεντ με τίτλο "Εφυγε ο Θανάσης Βέγγος";; Το θεωρείτε σωστό; Δε θα ηταν πιο σωστό να τα γράφατε όλα αυτά τα ωραία που γράφετε για τους καλλιτέχνες αυτούς σε θρεντς αφιερωμένα σε αυτούς; Αν δεν υπαρχει θρεντ για τον Ξανθόπουλο, απλά ανοίξτε το. Καποια μερα θα έρθει ο αντμιν και θα διαγράψει εντελώς τα κηδειοθρεντς επειδή γουστάρει κι επειδή συμφωνήσαμε οι περισσότεροι να το κάνει, και όλα όσα γράφατε τόσα χρόνια θα πάνε στον απόπατο.

Σκεφτείτε. ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ λίγο.

υγ. Δεν αναφέρομαι στο παληκάρι που εγραψε πριν από εμένα, απλά το ποστ του ηταν αφορμή να παραπονεθώ.
 
Πίσω
Μπλουζα