''Έφυγε'' ο Σοφοκλής Πέππας

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.318
Αντιδράσεις
5.883
Εφυγε σημερα το πρωι απο την ζωη ο Σοφοκλης πεππας σε ηλικεια 63 ετων.Αλλος ενας στον μεγαλο καταλογο των ηθοποιων που μας αφησαν.Ας ειναι ελαφρυ το χωμα που θα τον σκεπαζει. http://www.newsbeast.gr/greece/arthro/324295/pethane-o-sofoklis-peppas/
 
Σιγησε η φωνη του μπαμπαΣτρουμφ :(
 
Και τι φωνη! Απο αυτες που μενουν αλησμονητες για την εξαισια χροια τους!

Καλο ταξιδι στον αγαπημενο μας ηθοποιο......
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
καλο του ταξιδι,πολυ καλος ηθοποιος και ιδιαιτερα χαρακτηριστικη η φωνη του αφου συνοδευσε τα παιδικα μας χρονια "δανειζοντας" τη φωνη του στο μπαμπαστρουμφ
 
Νομίζω ότι εκτός από τον Μπαμπαστρούμφ, είχε "δώσει" τη φωνή του και στο Φιλέα Φογκ. Σε κάθε περίπτωση, καλό του ταξίδι...
 
ο θεός ας αναπύσει την ψυχή του
 
Καλό του ταξίδι...Πολύ κρίμα... :(
 
Εγώ, εκτός από τη "φωνή του Μπαμπαστρούμφ" θα τον θυμάμαι με τις ωραιότερες παιδικές αναμνήσεις ως "Βλάση" σε εκείνο το υπέροχο ασπρόμαυρο σήριαλ "Κρουσταλλένια" [μεταφορά τοθ ομώνυμου μυθιστορήματος του Αντώνη Τραυλαντώνη], που προβλήθηκε το 1981 !!! Στο φόρουμ, αλλά και στο μπλογκ μου, έχω αναφερθεί επανειλημμένως για το πόσο αγαπημένες μου είναι οι σκηνές με τον Βλάση και την Κρουσταλλένια στον αχυρώνα, όπου ο Βλάσης, τρελός του χωριου [που ... μόνο τρελός δεν ήταν τελικά] συμπαραστεκόταν στην Κρουσταλλένια και τής προσέφερε τη φιλία του με εντιμότητα και ειλικρίνεια .... R.i.p. :( :( :( [και δυστυχως ... οι "παιδικοί μας ήρωες" συνεχίζουν να μάς αφήνουν, ο ένας μετά τον άλλον :( :( :( ... ] ....
 
Δεν ειχα ποτε καλη σχεση με τα κινουμενα σχεδια, αρα ουτε και με τα Στρουμφακια και απο εσας μαθαινω οτι ο Σοφοκλης συμμετειχε κι εκει.

Μονο απο τηλεοπτικες σειρες θυμαμαι εκεινη την υπεροχη φωνη του, που εγω θα χαρακτηριζα απλως ως μελωδια.

Ακομα εχω τον ηχο της στα αυτια μου!
 
"ειναι μακρια ακομα μπαμπαστρουμφ?"....καλο ταξιδι
 
Φτωχότερος ο καλλιτεχνικός μας κόσμος...
 
Καλο Ταξιδι

Μπαρμπαστρουμφ...

Μπαρμπαστρουμφ.jpg
 
Εξαίρετος ηθοποιός ο Σοφοκλής Πέππας, υπηρέτησε το ποιοτικό θέατρο, χωρίς παραχωρήσεις στη φτήνεια. Και στην τηλεόραση μόνο σε καλές δουλειές συμμετείχε. Πολύ κρίμα.
 
Ειχε υπεροχη φωνη.. ακομη αντηχει στα αυτια μας ως Μπαρμπαστουμφ.

Καλο του ταξιδι
 
Και μπαρμπαστρούμφ και φιλέας φογκ και εξέχων ρόλος στην αγαπημένη μου "αίθουσα του θρόνου"... Καλό του ταξίδι...
 
πολυ κριμα

Καλο του ταξιδι!!!
 
Καλό ταξίδι. Δυστυχώς σαν πολλοί καλλιτέχνες να μας "εγκαταλείπουν" τελευταία. :(
 
knight rider είπε:
Νομίζω ότι εκτός από τον Μπαμπαστρούμφ, είχε "δώσει" τη φωνή του και στο Φιλέα Φογκ. Σε κάθε περίπτωση, καλό του ταξίδι...
Ηθοποιός που θα μείνει για τις μεταγλωτίσεις του στους 2 παραπάνω χαρακτήρες (κυρίως στους συμερινούς 30άριδες).

Έχε γειά λοιπον Μπραρμαστρούμφ...
 
Καλό του ταξίδι μου Μπαμπαστρούμφ (τη δίνει που πεθαίνουν όλοι τελευταία...)
 
Καληνύχτα, Μπαμπαστρούμφ...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα