"Έφυγε" ο Φαίδων Γεωργίτσης!

tonytony

retron00b (sick admin's joke!)
Joined
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
28.133
Αντιδράσεις
48.298
μόλις το είδα και σοκαρίστηκα , ο ηθοποιός Σπύρος Μπιμπίλας έκανε ανάρτηση στο facebook και δε νομίζω να μην αληθεύει , έφυγε ο αγαπημένος ηθοποιός , καλό του ταξίδι...

και είδηση εδώ

https://www.cnn.gr/news/ellada/story/167506/pethane-o-ithopoios-faidon-georgitsis
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αξιέπαινος και σεμνός ηθοποιός... Τα τελευταία χρόνια ζούσε στα Μεσόγεια (Κορωπί) όπου είχε φτιάξει με τα χέρια του, και το δικό του θεατρικό χώρο...

Καλό του ταξίδι !
 
Μια πολύ ευγενική φυσιογνωμία, ένας από τους αγαπημένους μου ηθοποιούς...

Ο καλλιτεχνικός κόσμος μένει φτωχότερος...
 
Αυτο που εξετιμησα προσωπικα στον ηθοποιο ειναι το κωμικο του ταλεντο, κατι για το οποιο δεν εγινε ιδιαιτερα γνωστος. Οταν ομως τον παρακολουθησα στην τηλεοπτικη σειρα Παραμυθια πισω απ΄ τα καγκελα, διαπιστωσα πως ο Φαιδων θα μπορουσε ανετα να ειχε κανει καριερα περισσοτερο στην κωμωδια παρα ως ζεν πρεμιε. Αλλωστε ποτε δεν μου φανηκε ιδιαιτερα ωραιος η γοητευτικος.

Ωρα του καλη και ας ειναι γαληνιος στην αγκαλια του Δημιουργου του.
 
Θα τον θυμόμαστε για πάντα.

 
"Οι θαλασσιές οι χάντρες", "Μια κυρία στα μπουζούκια", "Γοργόνες και μάγκες", "Νύχτα γάμου", "Το παρελθόν μιας γυναίκας" κλπ κλπ κλπ... Ο Γεωργίτσης είναι ανεξίτηλα αποτυπωμένος στο μυαλό όσων βλέπουν και αγαπούν τις παλιές, καλές ελληνικές ταινίες.... Πολύ συμπαθής σαν τύπος και καλός ηθοποιός... Αιωνία του η μνήμη....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νυχτα γαμου, Καγκελοπορτα και ποσες αλλες...πολυ καλος ηθοποιος και χαμηλων τονων ανθρωπος
 
Πίσω
Μπλουζα