"Έφυγε" ο ηθοποιός Μπάμπης Αλατζάς

Αγαπημένος ηθοποιός με καλές ερμηνείες όπου έπαιξε.

Δεν ήξερα ότι αντιμετώπιζε προβλήματα με την υγεία του. Κρίμα που έφυγε σχεδόν ξεχασμένος

Καλό του ταξίδι.....
 
"Μόνος του?

Εκτός από την αδελφή του, την επί σειρά ετών σύντροφό του, δυο ? τρεις φίλους μετρημένους στα δάχτυλα και το προσωπικό του Νοσοκομείου Μυτιλήνης ο Μπάμπης δεν είχε στο πλευρό του κανέναν?"

Αν είναι έτσι οι μόνοι...
 
Καλό ταξίδι σε ένα μεγάλο και σπουδαίο Ηθοποιό που έφυγε πράγματι νέος. Έπαιξε σε πολλές σειρές του σκηνοθέτη Πολ Σκλάβου όπως την Λάμψη των Άστρων (ΕΡΤ2 1983) και τα Φώτα της πόλης (ΕΡΤ2 1986) αλλά και στην Μεγάλη Απεργία του 1982 απο την ΕΡΤ. Σημαντικός ο ρόλος του και στην σειρές του ΑΝτ1 "Άγγιγμα Ψυχής και "Μη μου λές Αντίο". Θα τον θυμόμαστε πάντα.....
 
Συμπαθέστατη φιγούρα και καλός ηθοποιός ήταν ο Μπάμπης Αλατζάς. Καλό του ταξίδι.
 
Καλό ταξίδι να έχει ο Μπάμπης...

Υ.γ. Με βρίσκει σύμφωνο το σχόλιο του 85devotee. Έφυγε με αυτούς που ήθελε δίπλα του...
 
Έφυγε από τη ζωή ο ηθοποιός Μπάμπης Αλατζάς, ο οποίος τα τελευταία χρόνια έδινε μάχη με τον καρκίνο.

Σύμφωνα με το lesvosnews.gr ο ηθοποιός, ο οποίος πριν από λίγες ημέρες είχε ζητήσει να μπει στο Γηροκομείο Μυτιλήνης, πέθανε στις 11 το πρωί της Κυριακής.

http://www.protothema.gr/culture/article/426862/pethane-o-ithopoios-mabis-alatzas/
 
πολυ κρίμα!!καλο ταξίδι να έχει....
 
Ας αναπαυθεί εν ειρήνη.
 
Σπουδαίο στυλ, και "χαρακτηριστική" μουστάκα ! Καλό του ταξίδι...
 
Ο ηθοποιός Μπάμπης Αλατζάς ήταν συμπαθητική φυσιογνωμία, τον θυμάμαι στη σειρά του Alpha ''Ακροβατώντας''...

Φτωχότερος ο καλλιτεχνικός κόσμος...
 
Παιδια ειμαι απο Μυτιληνη με το Μπαμπη ετσι τον αποκαλουσα κ ας με περνουσε πανω απο 30 χρονια ειμασταν παρα πολυ γνωστοι εχουμε πει παρα πολλα ανοιχτος ανθρωπος σε ολα συζητουσαμε τα παντα απο θεατρο ιστορια μεχρι κ ποδοσφαιρο ειδικα απο ιστορια ηξερε τα παντα βρεισκομασταν στη καφαιτερια που συχναζε.Δε θα σε ξεχασω ποτε φιλε μου Μπαμπη ηξερες κ πολυ καλο ταβλι βρε μπαγασα...
 
Πίσω
Μπλουζα