"Έφυγε" ο Black (Colin Vearncombe)

pugwizard

RetroWannaBe
Joined
2 Οκτ 2013
Μηνύματα
64
Αντιδράσεις
43
«Έφυγε» από τη ζωή, έπειτα από σκληρή μάχη που έδινε στην εντατική όπου νοσηλευόταν τις τελευταίες εβδομάδες, ο τραγουδιστής Colin Vearncombe, γνωστός και ως Black. Ο 53χρονος βρετανός καλλιτέχνης είχε τραυματιστεί σοβαρά, ύστερα από ένα σφοδρότατο τροχαίο που είχε στην Ιρλανδία.

Ο Black καταγόταν από το Λίβερπουλ και έγινε ευρέως γνωστός όταν ερμήνευσε τις επιτυχίες «Wonderful Life» και «Everything Is Coming Up Roses» το 1987. Ήταν παντρεμένος και πατέρας τριών παιδιών.
 
Τι;;; Απιστευτο! Μολις προχτες εμαθα αυτον τον τραγουδιστη!
 
Tι γινεται φετος??

πολυ κριμα!!

R.I.P.
 
Ο....Θεέ μου....
 
Το εμβληματικό του τραγούδι, δυστυχώς ξέπεσε αρκετά στην άπειρη τότε ιδιωτική τηλεόραση...΄"Έντυσε" από διαφημίσεις για καφετέριες, μέχρι τηλεμάρκετινγκ για λαχανοκόπτες..... Ωστόσο το ακούσαμε και σε γάμους, είναι υπέροχο πάντα.

Καλό του ταξίδι !
 
imperium είπε:
Tι γινεται φετος??
Την ιδια σκεψη εκανα ακριβως!!!

Το Wonderful Life θαρρω πως ηταν - και ειναι - απο τα ωραιοτερα τραγουδια του.

Αλλο ενα τραγουδι του επισης που μ'αρεσει πολυ ειναι και το παρακατω...

Black (Colin Vearncombe) - Sweetest Smile (HQ)

https://www.youtube.com/watch?v=GbR6GKRD6GU

Κριμα...νεοτατος....
rip.gif
"]
rip.gif
[/url]
 
Πωπωωωωω!!!!! πολύ στεναχωρήθηκα τώρα!! Ειχα διαβάσει για τον τραυματισμό του αλλά δυστυχώς ήρθε το μοιραίο. Από τους αγαπημένους μου καλλιτέχνες. Το Wonderful life είναι από τα καλύτερα κομμάτια που έχουν γραφτεί και τραγουδηθεί ποτέ. Ελαφρύ το χώμα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γιατί αρχίσαμε το νέο ετος με απώλειες...???
 
Ο Γενάρης του 16 μπήκε άσχημα και χάσαμε πολλούς μεγάλους μουσικούς... :(
 
Λυπηρό...

Damn! Τι να πω... Να σταματήσει εδώ η φάση...

Θυμάμαι στο Λύκειο, που αλληλογραφούσα στο θρανίο με ένα κορίτσι της άλλης βάρδιας, με είχε ρωτήσει αν μου αρέσει ο Black...

Ήταν στα φόρτε του, τότε...
 
Εκτός απο τα γνωστά του τότε κομμάτια, αυτό που ήταν κολλημένο στο μυαλό μου για πολύ καιρό και για διάφορους λόγους ήταν το παρακάτω.(Paradise)

Μέχρι και σήμερα ο δίσκος του παίζει συχνά-πυκνά στο πικάπ....γενικά όλο το album είναι γεμάτο με εξαιρετικές μελωδίες.

Ήταν ένας καλλιτέχνης ο οποίος ήταν ιδιαίτερα σεμνός και με χαμηλούς τόνους χωρίς να απασχολήσει ποτέ απ'ότι μπορώ να θυμηθώ με κάτι άλλο εκτός απο την μουσική του.
 
Kαλό ταξίδι να έχει... εξαιρετική φωνή και πολύ σεμνός.
 
Πολύ κρίμα... και νέος...

Από τα πιό αγαπημένα μου κομμάτια των 80's είναι και το παρακάτω:
 
πηγε πολύ νεος, κριμα και ηταν σημειο αναφορας των 80'ς και των 90'ς
 
1987 εποχές εφηβείας και νοσταλγία, το Μουσικόραμα τον είχε πολύ συχνά. Κρίμα
 
«Wonderful Life» και «Everything Is Coming Up Roses»: δύο υπέροχα τραγούδια του Black που θα ακούμε για πολλά χρόνια ακόμη.
 
DINO είπε:
Θυμάμαι στο Λύκειο, που αλληλογραφούσα στο θρανίο με ένα κορίτσι της άλλης βάρδιας, με είχε ρωτήσει αν μου αρέσει ο Black...

Ήταν στα φόρτε του, τότε...
Φαντάζομαι τον πιο κάτω διάλογο:

Κορίτσι διπλανής βάρδιας: DINO σου αρέσει ο Black;

DINO: Ποιόν Black; Α, τον Blackie λες; Αμέ! :D

Ναι ξέρω, λίγο οφτόπικ. Για να ευθυμήσουμε μόνο λίγο. Η ζωή συνεχίζεται αλλως τε.

EDIT: Βασικά το ποστ μου είναι άκυρο γιατί εντελώς βιαστικά νόμισα ότι είχε ποστάρει ο Wally οχι ο DINO (διόρθωσα το όνομα πιο πανω), τεσπα, δεν πειράζει. Mε το Blackie εννοώ τον Lawless των WASP που του αρέσουνε του Γουώλη :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:points:

Ήμουν έτοιμος να γκουγκλάρω "Blackie"... :fafoutis:
 
Ο "ύμνος" Wonderful Life θα τον κρατήσει αιώνια ζωντανό! Καλό του ταξίδι...
 
Πίσω
Μπλουζα