"Έφυγε" ο Leslie Nielsen 1926-2010

Rygar

Apple Lover
Joined
14 Ιουλ 2006
Μηνύματα
8.261
Αντιδράσεις
3.235
Ποιος δεν είχε γελάσει με το Μια απίθανη πτήση που έκανε το γιατρό! Η τις Τρελές σφαίρες. Ο Λεσλι Νιλσεν ο,τι και να έκανε, ήταν κορυφαίο και παντα παρήγαγε γέλιο. Χτες 28/11/2010 μας άφησε χρόνους έχοντας προσφέρει κοντά στις 100 ταινίες συνεχίζοντας να μας κανει να γελαμε μεχρι τώρα.

..................................

Πηγές: www.wikipedia.org
 
Ωραίος ηθοποιός. Έβγαζε αυθόρμητο γέλιο!

Καλοτάξιδος!!
 
Κρίμα ! ...από τους πλέον αγαπημένους μου κωμικούς....
 
Καλό του ταξίδι...
 
Με τις 3 ταινιες "Τρελες Σφαιρες" αφησε την δικη του ιστορια.

Θα τις βλεπουμε και θα γελαμε συνεχεια.
 
leslie_nielsen.jpg
Χθες Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2010 απεβίωσε ο ηθοποιός Leslie Nielsen λόγω επιπλοκών από πνευμονία. Ήταν 84 ετών.




Ο άνθρωπος που μας χάρισε απλόχερα το γέλιο για 30 χρόνια ξεκίνησε την καριέρα του με δραματικούς ρόλους.

Η δεύτερη του ταινία "Ο απαγορευμένος Πλανήτης" του χάρισε ένα πολυετές συμβόλαιο με την MGM.

800px-ForbiddenPlanet1-2.jpg


Μετά από δεκάδες ταινίες αποφασίζει να φύγει από την MGM και συμμετέχει σε πολλές τηλεοπτικές σειρές.Συνεργάζεται με το στούντιο της Disney για τη μίνι σειρά Swamp Fox και γίνεται ευρύτερα γνωστός.

Εμφανίστηκε σε πάνω από 100 ταινίες και 1500 τηλεοπτικά προγράμματα!!!

Υποδύθηκε συνολικά πάνω από 220 ρόλους, αλλά γι'αυτούς που θα μείνει αξέχαστος είναι του Dr. Rumack στο Airplane και του Lt. Frank Derbin στο Τρελές Σφαίρες (Naked Gun).



 
Πάντοτε ανεξάντλητος! Εξαιρετικός κωμικός με ατελείωτο γέλιο. R.I.P.
 
Απο το πρωί που το έμαθα έχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ ................ Δε μπορώ να εκφράσω με λόγια πως αισθάνομαι.... Τόσα χρόνια μας χάριζε ατέλειωτο γέλιο, σήμερα απλά δε μπορώ να γελάσω ... Ας αναπαυτεί εν ειρήνη, ηταν απο τους ποίο αγαπημένους κωμικούς.... αντιο!!!!!
 
Ποιός θα ξεχάσει την απίστευτη σκηνή στο "Τρελές σφαίρες 2" όπου ενώ προσπαθεί να λυθεί ρίχνει στο κεφάλι του άλλου δεμένου ομήρου ένα κάρο πράγματα...ή τη σκηνή με την Πάμελα Άντερσον στο τρίτο μέρος της σειράς, όταν οι δυό τους μένουν μόνοι και ανακαλύπτει το "μυστικό" της...
 
Καλο ταξιδι κ.Νινλσεν!Απο τους αγαπημενους ξενους ηθοποιους που μας εχει χαρισει πολυ γελιο!!!!
 
Πραγματικά λυπήθηκα...rip
 
!!

Από τους αγαπημένους μου κωμικούς...ήταν ο καλύτερος σε αυτό το είδος της κωμωδίας. Οι καλύτερες ταινίες του είναι το Airplane, Naked gun 1 και 2.
 
Εκεί που είχα λυθεί στα γέλια ήταν στο "Dracula: Dead and Loving it !" απίστευτο γέλιο...ειδικά στις σκηνές με τον συγχωρεμένο Mel Brooks, που προσπαθεί να την πει ο ένας στον άλλο με βρισιές στα αρχαία Μολδαβικά !...χαχ

Ο Θεός να τον αναπαύσει....
 
Πωπω... Πλάκα κάνετε έτσι;

RIP, δεν έχω τι άλλο να πω, τα έργα του μιλάνε μόνα τους.
 
Amigovios είπε:
Εκεί που είχα λυθεί στα γέλια ήταν στο "Dracula: Dead and Loving it !" απίστευτο γέλιο...ειδικά στις σκηνές με τον συγχωρεμένο Mel Brooks, που προσπαθεί να την πει ο ένας στον άλλο με βρισιές στα αρχαία Μολδαβικά !...χαχ
Ο Θεός να τον αναπαύσει....

Πραγματικα κριμα για αυτο τον ηθοποιο να φυγει παντως ο Mel Brooks δεν ειναι συγχωρεμενος(οχι ακομα) αν και ειναι και αυτος 84
 
θεος και σαν Mr magoo και σαν προεδρος στο scary movie 3 και 4 ειχα πεθανει στο γελιο

Amigovios είπε:
Εκεί που είχα λυθεί στα γέλια ήταν στο "Dracula: Dead and Loving it !" απίστευτο γέλιο...ειδικά στις σκηνές με τον συγχωρεμένο Mel Brooks, που προσπαθεί να την πει ο ένας στον άλλο με βρισιές στα αρχαία Μολδαβικά !...χαχ
Ο Θεός να τον αναπαύσει....
o mel brooks δεν συγχωρεθηκε ακομα εχει ιδια ηλικια με τον nielsen αλλα ζει ακομα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:( RIP!

Πολύ καλός κωμικός...

Ο Θεός να τον αναπαύσει.
 
κρίμα :( κα ήταν από τους αγαπημένους μου ηθοποιούς...RIP...

πάνω που ετοίμαζαν το naked gun 4... :( :(
 
Πίσω
Μπλουζα