"Έφυγε" ο Patrick Swayze 1952-2009

Ενω οι δικες μας που την Κυριακη θα τρεξουν να εισπραξουν με τις προσφορες τους ειναι καλυτερες.

Τοσο καιρο ηταν Out of style oi ταινιες του.
 
Μόλις γύρισα σπίτι, δεν είχα δει ειδήσεις όλη την ημέρα και δεν είχα πρόσβαση στο ιντερνετ. Έχω πάθει σοκ.

Κρίμα! Ήταν νέος ακόμα και ταλαιπωρήθηκε από την ασθένεια.

Ας αναπαυθεί εν ειρήνη.

Rest in Peace, Patrick... :(
 
Θα συμφωνήσω σε αυτό(οι κανιβαλιστικές τάσεις του ανθρώπου είναι βαθειά φυτεμένες στον ιππόκαμπο) αλλά τουλάχιστον θα γίνει με λίγο τακτ και όχι με εξώφυλλο ενός ανθρώπου που λιώνει από τον καρκίνο(ελπίζω τουλάχιστον)
 
όντως πολύ καλός! Είχα δει τους Βόρειους και Νότιους και το Dirty Dancing!

Ας ηρεμήσει τώρα η ψυχή του.... RIP Patrick

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=WpmILPAcRQo]YouTube - Dirty Dancing - Time of my Life (Final Dance) - High Quality
 
picture.php
 
Ένας υπέροχος άνθρωπος, ένας ταλαντούχος ηθοποιός,...μα πάνω απ'όλα ένας όμορφος Άνθρωπος!

Στεναχωρήθηκα πάρα πολύ σήμερα...ήλπιζα σ'ένα θαύμα :( ...

Όπως και να'χει,...είναι χαραγμένος στη μνήμη των πιο τρυφερών νεανικών μου αναμνήσεων!

Το Time of My Life είναι απλά καρμικό,...και το She's like the Wind από τις πιο αγαπημένες μου μπαλάντες!

Μία παρουσία που γέμιζε την οθόνη με φως...

Πάντα θα τον θυμάμαι αγέρωχο, όμορφο και φωτεινό!

Καλό σου ταξίδι αγαπημένε...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=AVi4PUx8bXk]YouTube - Patrick Swayze - She's Like The Wind
 
Έφυγε άλλο ένα κομμάτι της νιότης μου. Ο συνδετήριος κρίκος με τη Μαρία...

Ποια ήταν η Μαρία; Μια παλιά μου πλατωνική σχέση στα 18 -19. Λίγες μέρες πριν φύγω από την πόλη μου στην επαρχία για να πάω στην Αθήνα να σπουδάσω, τη γνώρισα. Ήταν κοπέλα ενός φίλου μου. Αμέσως την ερωτεύτηκα αλλά τα είχε με τον τύπο...

Πληγωμένος και με την ουρά στα σκέλια έφυγα. Λίγες μέρες μετά χώρισαν και άρχισε να με παίρνει τηλέφωνο. Σε ένα από τα αυτά, με έβαλε να ακούσω το She is like the wind που ήταν το αγαπημένο της και στην πορεία έγινε το... τραγούδι μας...

Τότε ξεκίνησα να παίρνω σβάρνα όλα τα μαγαζιά για να βρίσκω τις ταινίες - σε VHS τότε για να μην είμαστε και εκτός πνεύματος - τα σάουντρακ των ταινιών, φωτογραφικά άλμπουμ, βιογραφέις κ.α. για να τα κάνω δωράκια για τη Μαρία... Πέρασαν έξι υπέροχοι μήνες με επίκεντρο της σχέσης τον Πάτρικ. Ήταν πραγματικά πολύ περίεργη αυτή η σχέση και πολύ πολύ γλυκιά.

Μέχρι που ο πρώην κόλητος έμαθε τι είχε γίνει και τότε μπήκε στη μέση και γίναμε μπάχαλο και οι τρεις. Δεν ξαναμιλήσαμε ποτέ και οι τρεις μας μετά από ένα τεράστιο καυγά σε κοινή θέα, κανονικό ξεκατίνιασμα, στον πεζόδρομο του Αμαρουσίου. Ποτέ...

Πρόσφατα συναντηθήκαμε στον δρόμο, πάλι στην μικρή μας επαρχιακή πόλη, και απλά προσπέρασε ο ένας τον άλλο...

Από τότε ο Πάτρικ, ήταν η γλυκιά ανάμνηση αυτών των έξι υπέροχων μηνών που έζησα τον πλατωνικότατο δεσμό μου με την Μαρία. Rest in peace Πάτρικ και μην κουράσεις πολύ τους αγγέλους με το χωρό σου.

Μαρία να είσαι και εσύ πάντα καλά. Δεν πρόκειτα να ξεχάσω ποτέ το ολονύχτιο τηλεφώνημα, αυτό που πέρασα άγρυπνος ένα βράδυ ολόκληρο να ακούω την γλυκιά και ρυθμική αναπνοή σου την ώρα που κοιμόσουν.

Γιάννη μην τολμίσεις να μου ξαναμιλήσεις αν δεν θες να πας να συναντήσεις τον Πάτρικ από κοντά...

Παιδιά συγγνώμη για το παραλήρημα, αλλά είχα ανάγκη να εξομολογηθώ κάποτε αυτή την ιστορία...
 
Α ρε playmolover..... Ειμεθα αισθηματιες και γουσταρουμε κυριες μου!!
 
joe είπε:
Α ρε playmolover..... Ειμεθα αισθηματιες και γουσταρουμε κυριες μου!!
Μα, αγαπητέ Joe,...οι πραγματικοί άντρες ΕΙΝΑΙ αισθηματίες!!! Εξ ορισμού...

Διαφορετικά είναι απλά σώματα που περιφέρονται στον κόσμο...και κάνουν απλά "ζημιές"...ούτε καν γουστόζικες ;) !

Γι'αυτό και τον Patrick τον κλαίμε και απόψε :( ...

Όταν τον ρώτησαν, γιατί ήθελε σώνει και καλά να πάρει τον ρόλο στο Ghost, αν και αρχικά σχεδίαζαν να πάρουν κάποιον άλλον με τελείως διαφορετικό physique - τον οποίο ρόλο και κέρδισε με τις πρώτες του ατάκες - απάντησε: "Γιατί με έκανε (το σενάριο) να κλάψω 4-5 φορές!"
 
Το 2009 στερησε απτο καλλιτεχνικο στερεωμα πολλα απτα αστερια του...

Πολυ ταλαντουχος ηθοποιος με μεγαλο αριθμο θαυμαστων. Και με πολυ μελωδικη φωνη....

RIP Patrick...
 
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=P_uBQ9jvAZU&feature=related]YouTube - ghost

Αντίο, Πάτρικ!
 
RIP Patrick Swayze

O Θεος να σε αναπαυσει!
 
...θα τον θυμόμαστε για πάντα μέσα απο τις ταινίες του... Κυριώς το Dirty Dancing και το Ghost, τα οποία είναι απο τις ταινίες-συμβολα της γενίας των 80s..

...Τη αγάπη που έχεις μέσα σου τη πέρνεις μαζί σου.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν μπορώ να το πιστέψω. Τι κακός χαμός είναι αυτός φέτος παιδιά; Θα θυμάμαι πάντα την αρχοντιά και το όμορφό του χαμόγελο. Πολύ άδικο!
 
Πίσω
Μπλουζα