"Έφυγε" ο Ray Liotta (1954 –2022)

freaktmp

Expert
Joined
20 Απρ 2009
Μηνύματα
9.310
Αντιδράσεις
9.410
Εντονότατο βλέμμα και με ένα φυζίκ που μοιάζει να έχει γεννηθεί για να παίζει τους σκορτσεζικούς ρόλους.
Καλό ταξίδι.
 
Πολύ κρίμα... :(

Βέβαια δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι "έδωσε" τη φωνή του στον Tommy Vercetti, τον πρωταγωνιστή του βιντεοπαιχνιδιού Grand Theft Auto: Vice City (2002) πράγμα που άλλαξε δραστικά τον ρου των GTAs!

 
Τελευταία επεξεργασία:
Απ' το 2011 τέτοια εποχή (ακριβώς τέλη μαϊου ήταν που το είχα αγοράσει) που πέρασα το παιχνίδι vice city στο καινούργιο μου τότε λαπτοπ άκουγα και ακούω την φωνή του κάθε μέρα ως Τommy Vercetti.. οπότε θα ζει μέσα από τους ρόλους του ...μέχρι και οι δικοί μου που δεν βλέπουν ταινίες και είναι άσχετοι με σινεμά κτλ μια μέρα που έβλεπα τα καλά παιδιά και άκουσαν τον Liotta μου λένε ''αυτος ο ηθοποιός δεν μιλάει σαν αυτόν στο παιχνίδι που παίζεις στο κομπιούτερ;" Κόκκαλο εγώ... Τρομερός και στο Something Wild αλλά και σε ένα πιο καινούργιο το Smoking aces αν και με μικρό ρόλο έδινε ρέστα
 
Τι ομορφος αντρας που ηταν! Καλο του ταξιδι.
Μονο σε μια ταινια τον εχω δει γιατι ηταν πολυ καινουργιος για τα εργα που συνηθως βλεπω. Ηταν η ταινια Unlawful entry και επαιζε τον ψυχοπαθη αστυνομικο που παθαινει εμμονη με τη συζυγο του Kurt Russell. Ωραιο θριλερ.
 
Τι ομορφος αντρας που ηταν! Καλο του ταξιδι.
Μονο σε μια ταινια τον εχω δει γιατι ηταν πολυ καινουργιος για τα εργα που συνηθως βλεπω. Ηταν η ταινια Unlawful entry και επαιζε τον ψυχοπαθη αστυνομικο που παθαινει εμμονη με τη συζυγο του Kurt Russell. Ωραιο θριλερ.
Πολύ ωραία ταινία αυτή πραγματικά!
 
Ωραιος τυπος και αρρενωπος για αναλογους ρολους. Ξερουμε απο τι πεθανε? (υποθετω καρδια)
 
Πίσω
Μπλουζα