"Έφυγε" o Νίκος Λύρας (Εργοστάσιο LYRA)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Να εκφράσω κι εγώ τα συλλυπητήριά μου...Τα παιχνίδια της LYRA ήταν αγαπημένο κομμάτι στην καρδιά μας...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ένα μεγάλο ευχαριστώ και από μένα γιατί οι δημιουργίες των ανθρώπων αυτών, ήταν αναπόσπαστο κομμάτι της παιδικής μας ηλικίας...

Η σκέψη μας είναι στην οικογένειά του.

Κουράγιο...
 
Συλλυπητήρια... Όλοι έχουμε παίξει με τα παιχνίδια και , ναι, κάποια τα έχουμε διασώσει και για τις επόμενες γενιές.
 
Ακομα θυμαμαι την ημερα που ο ξαδερφος μου, μεγαλος πια, ειχε ερθει στο σπιτι με ενα τεραααστιο σακι γεματο πλειμομπιλ απο την Lyra.

Τα αδειασε στο κεντρο του δωματιου μου γεμιζοντας το με λαμψη! Τα πρωτα μου παιχνιδια ηταν λοιπον αυτα, τα αγαπημενα της Lyra, κι ας θεωρουνταν για αγορια, ηταν τα μονο που με ειχαν κανει να ξεχασω για ατελειωτες ωρες την μπιμπιμπο που τοσο λαχταρουσα μα αργησα να αποκτησω.

Ενα κομματι της παιδικης μου ψυχης, εκεινης του αγοροκοριτσου, τα παιχνιδια της Λυρα.

Θερμα συλλυπητηρια στους αγαπημενους ανθρωπους του Νικου Λυρα, μεσα απο την καρδια μου.

Μακαρι αυτο το ταξιδι του να "ελευθερωσε την ανάσα από τα ασταμάτητα κύματά της, για να μπορέσει να υψωθεί και ν' απλωθεί και να γυρέψει το Θεό ελαφριά κι ανεμπόδιστη".





 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα