Έχετε δει/θέλετε να δείτε κάποια ξένη σειρά που βλέπατε παλιά, ξανά;

Λοιπον...εχουμε και λεμε...

Τι θα θελα να ξαναδω... :)


The A-Team


 


ALF


 


Baywatch


 


Beauty and the Beast


 


The Cosby Show


 


Dukes of Hazzard


 


Knight Rider


 


Voyagers


 


Tales from the Crypt


 


Tales of the Gold Monkey


 


MacGyver


 


Airwolf


 


Hawaii Five-O


 


Miami Vice


 


Mission Impossible


 


Moonlighting


 


Roseanne


 


Star Trek: The Next Generation


 


The Incredible Hulk


 


North and South


 


The Muppet Show


 


The Benny Hill Show


 


Charlie's Angel


 


Married...with Children
 
Θα ήθελα το Baywatch σίγουρα! ΑΛησμόνητα τα μεσημέρια στον Αντέννα, με την "παρέα με τα κόκκινα"... Δράση, θάλασσα, ωραίες παρουσίες με μαγιό (βεβαίως, βεβαίως :cool: ), φοβερό soundtrack (ακόμα ανατριχιάζω με το που ακούω την εισαγωγή του I'm Always Here)! Ακόμα και το μεσημέρι του μεγάλου σεισμού στην Αθήνα, τον Σεπτέμβρη του 1999, Baywatch έβλεπα, δεν ξεχνώ τις στιγμές εκείνες... Και είναι και μια σειρά, από όπου θυμάμαι πολλές χαρακτηριστικές σκηνές, σχετικά με άλλες σειρές που έβλεπα (πάντα για ξένες παραγωγές μιλώ). Ας πούμε, όταν πέθανε η Stephanie Holden, εν μέσω τρικυμίας (φοβερά γυρισμένες και έντονες οι σκηνές εκεί...), ένα επεισόδιο με έναν τύπο που είχε "κόλλημα" με τα ποιήματα του Edgar Allan Poe, και φυσικά όταν πέθανε (τότε έτσι ξέραμε, μετά αποκαλύφθηκε ότι επέζησε...) ο Mitch Buchannon, με ένα κομμάτι από τη στολή δύτη που φορούσε, μάλιστα από το μέρος που έγραφε το όνομά του, να επιπλέει στη θάλασσα... Σίγουρα αλησμόνητη σειρά για όσους την έχουμε δει!
 
Αυτό τον καιρό βλέπω Matlock (είμαι στη 2η χρονιά, βλέπεται πολύ ευχάριστα και σήμερα) και Star Trek TNG (για 3η φορά νομίζω, τα έχω ψιλοξεχάσει, είμαι στο τέλος της 2ης χρονιάς).

Παλιότερα είχα δει:

- Miss Marple (με τη Joan Hickson - καταπληκτική!)

- Star Trek TOS (λίγα θυμόμουν από τότε που το προτοείχε δείξει η ΕΡΤ)

- Married With Children (θεός...)

- Moonlighting

- MacGyver (δεν το τελείωσα, ξενέρωσα, παίζει πολλή προπαγάνδα και δεν μου κάθησε καλά)

- The Chronicles of Narnia (η σειρά του BBC, δεν είναι άσχημη)
 
Και τί δεν θα'δινα να ξανάβλεπα "Μυστήριο του Χρυσού πιθήκου" με τη μεταγλώττιση του 83. Μια σειρά που δεν έχω ξαναδεί από παιδί. Επίσης πολύ θα ήθελα να θυμηθώι το "Ποιός πληρώνει το βαρκάρη" (ήμουν 5 χρονών όταν παίχτηκε και θυμάμαι πολύ λίγα πράγματα). Εννοείται πως θα ήθελα να έβλεπα και άλλες σειρές, αλλά λίγο πολύ οι περισσότερες βρίσκονται και υπάρχει αρκετό υλικό, ενώ τα 2 προαναφερθέντα είναι πιο δυσεύρετα και δεν παίχτηκαν μάλιστα και ποτέ σε επανάληψη

Πάντως προσωπικά η ξένη σειρά που έχω δει σε όλες τις επαναλήψεις είναι "Τα πουλιά πεθαίνουν τραγουδώντας" (thorn-birds)
 
pardalotzatziki είπε:
Αυτο δεν θελω να το δω...αλλα το θυμαστε?Degrassi Junior High

http://www.imdb.com/title/tt0090417/



Πώς μπορώ να ξεχάσω το θρυλικό Γυμνάσιο Ντεγκρασι! Το έβλεπα μανιωδώς και μου άρεσε επειδή έδειχνε τη σκληρή πλευρά της ζωής. Το θυμάμαι βέβαια τόσο καλά που δεν θα ήθελα να το ξαναδώ. Αυτά θα ήθελα να ξαναδώ:

Καρουζέλ

MacGyver

Tales from the crypt

Τhe Munsters
 
perlastar είπε:
Το έβλεπα μανιωδώς και μου άρεσε επειδή έδειχνε τη σκληρή πλευρά της ζωής.

Πραγματικα, θυμαμαι μια μαθητρια(ψιλοπανκ εμφανιση) που ειχε μεινει και καλα εγκυος. Αισθανομουνα λιγο ασχημα οταν εγινε αυτο...
 
Baywatch! Μόλις πέρασαν οι γιορτές και μπήκα σε καλοκαιρινή διάθεση ;)
 
Θα ήθελα πολύ να ξαναδώ το Matlock (νομίζω ότι αναφέρθηκε προηγουμένως) και πάρα μα πάρα πολύ μια σειρά όπου πρωταγωνιστούσε ο Τζον Κληζ των Μόντι Πάιθονς, όπου υποδυόταν τον ξενοδόχο, το "Ένα τρελό, τρελό ξενοδοχείο".

http://www.pgcosmos.gr/movie.php?id=18933
 
Ας είναι καλά κάποια κανάλια που έβαλαν τέτοιες σειρές και τις είδα για πρώτη φορά μετά από χρόνια που είχαν πρωτοπαιχτεί. Φυσικά και το διαδίκτυο.
Άγγελοι του Τσάρλυ
Μπάτμαν
Μάτλοκ
Συγγραφέας ντετέκτιβ
Επικίνδυνες αποστολές
Φονικό μετάξι
Μις Μαρπλ με την Τζόαν Χίκσον
 
Εδώ και πολλά χρόνια έχω παρακολουθήσει πλήρως σχεδόν όλες τις σειρές που έβλεπα μικρός. Θα ήθελα επιπλέον να βρω και να ξαναδώ, τουλάχιστον με αγγλικούς υποτίτλους, και τις εξής:

1.The High Chaparral (1967-71)
2.Here's Lucy (1968-74)
 
Το νέο σογκουν το έχει δει κανείς;
 
Το νέο σογκουν το έχει δει κανείς;
Ενταξει, δεν κοβω και φλεβα, αλλα βλεπεται ευχαριστα.
Αμα εχεις δει, Games of throne, Spartacus, Eταιρος εγω αντε και Παραξενο ταξειδιωτη, πως να τα συγκρινεις?
 
Ενταξει, δεν κοβω και φλεβα, αλλα βλεπεται ευχαριστα.
Αμα εχεις δει, Games of throne, Spartacus, Eταιρος εγω αντε και Παραξενο ταξειδιωτη, πως να τα συγκρινεις?
Ωραία δεν έχει βία μεσα
 
Πίσω
Μπλουζα