Ήταν όλες τους κουκλάρες!

Arduinna

RetroActive
Joined
27 Ιουλ 2006
Μηνύματα
340
Αντιδράσεις
16
[αφιερωμένο στην candy μετά απο παράκληση της! (ναι άλλο που δεν ήθελα κι εγώ!)]

Πάντα σεμνή και με βικτωριανά συνήθως ντυσίματα, κυρίες και κύριοι η bibibo:

1983uy5.jpg


Πιο "χαλαρών ηθών", μπροστά απο την εποχή της ενδυματολογικά, εδώ με


80's αθλητικό look, h barbie...(Το κούρεμα δικής μου εμπνέυσεως!):


1984cx2.jpg


Εδώ μια που έσωσε τα κανονικά της μαλλιά απο το ψαλίδι μου, με το συνολάκι "κόκκινη λαίλαπα" και μπότα-σκάνδαλο :

1985jj2.jpg


Η bibibo με σύνολο "επαρχιωτοπούλα σε έξοδο ψάχνει για ένα φτωχό πλην τίμιο παλικάρι..." :

1986wy1.jpg


Και για το φινάλε, το απόλυτο disco look έτοιμη να ιδρώσει κάτω απο την disco μπάλα, η barbie-samantha fox :

1987zn8.jpg


Οι κούκλες είναι οτι πρέπει για να εκτονώνεις τις στυλιστικες σου ανησυχίες! candie βγάλτες γρήγορα απο την αποθήκη και θα με θυμηθεις!Με βλέπω όλη νύχτα να σκαρώνω ρούχα!

P.S. Συγνώμη για το τεράστιο μέγεθος των φωτογραφιών δεν έχω εξοικειωθεί ακόμα με το imageshack!
 
Κουκλαρες extra large !!! Ευγε Arduinna :D
 
Σ'ευχαριστώ πολύ arduinna!!!Πολύ 80ς style και ειδικά η 2η (χαλαρών ηθών) έχει άπαιχτο μαλλί. Να'ρθώ να με κουρέψεις έτσι;
 
Το ρισκάρεις???Αυτήν την κούρεψα πριν απο τουλάχιστον 15 χρόνια! Ελπίζω να μην έχω χάσει το μαγικό μου χέρι!
 
Δεν νομίζω να το έχεις χάσει, γιατί απ' ότι κατάλαβα έχετε οικογενειακό χάρισμα (ο αδερφός σου είπες ότι κουρεύει καλά :p ). Το πολύ πολύ να με κουρέψει ο αδερφός σου :D
 
Κουρεύει καλά ευχούληδες! Ε δεν νομίζω να είναι ευχουλίσιο το μαλλι σου! Χε χε...

1988bw7.jpg


Άλλη μία προσθήκη με το πρώτο μου χειροποίητο ρούχο!(εκτός απο το γιλέκο) Μόνο μη μου ζητήσεις να σου ράψω ρούχα candy!Αν δείς την πίσω μεριά της barbie θα καταλάβεις!
 
Απιστευτα!!!!Arduinna Υποκλινομαι!
 
Ευχαριστώ ευχαριστώ...Θα γίνει του Ασλάνη εδώ περα αυτές τις μέρες!Χε χε...Και η barbie ομως ε? Οτι και να φορέσει η άτιμη θεά είναι!
 
Η barbie ηταν πολυ γυναικαρα αντιθετως η bibibo ηταν....

συγνωμη..λιγο μπουρδιτσα?ε?

Παντως προπερσυ ειχε εκθεση της barbie τωρα δεν θυμαμαι που ειχα παει για χαβαλε και εμεινα με το στομα ανοιχτο!

Ειχε κουκλες για συλλεκτες..αλλο πραμα!Η barbie να φοραει ζαρτιερες και ψιλο τακουνι..χε χε
 
okay είμαι γουρούνι oink oink

ΜΠΡΑΒΟ Arduinna
 
Ευχαριστώ xalia...Και επειδή η φούστα δεν ήταν αρκετά ρετρό προσθεσα πούλιες στον ποδόγυρο!Τώρα μάλιστα!Θέλετε να πειραματιστώ με κάτι πιο πρόστυχο ενδυματολογικά??Κάτι θα κάνω...

1989qs4.jpg


P.S. πιο σωστό δεν θα ήταν “θυμήθηκα το ήθος σου

που μου 'κρυβε το στήθος σου...” ???
 
Ωχ Οχι μην πειραματιστεις ειμαστε παντρεμενοι.......Λυπησου τον akmaka!!
 
Μα γιατί φίλε akmakas???Θα πας την φωτο στην γυναίκα σου και θα πείς "αγάπη μου τι θα έλεγες να ράψεις ενα τέτοιο συνολάκι??"...

1990ix3.jpg
 
@ arduinna :

Βάψε και λίγο μαύρα τα μάτια της,

βάλε λίγο "ασπρίλα" στο πρόσωπό της, και ...

ΕΤΟΙΜΗ Η GOTHIC ΚΟΥΚΛΑΡΑ !
 
1991bf4.jpg


ορίστε...έβαψα τα μάτια της και τα χείλια της και ζωγράφισα μικρές νεκροκεφαλές στα σκουλαρικια της...Μονο η χαρλει της λείπει...Α!Κι ενας μαλλιάς να την συνοδεύει..
 
η υπογραφή μου είναι απο τραγούδι οπότε είπα να μη το αλλάξω...

κάτι σε paris hilton look?? hehehehe
 
arduinna ειλικρινά χαραμίζεσαι!!!Μήπως τα καρναβάλια να ερχόμασταν σε εσένα να μας ντύσεις;(έχεις πρωτότυπες ιδέες) Βασικά στο ράψιμο είμαι καλή οπότε μην ανησυχείς, δεν θα χρειαστεί.

akmakas είχα πάει και εγώ στην έκθεση της barbie, χαμός...Πώς και δεν σε πέτυχα; :D Τα εκθέματα απο lego ήταν φοβερά!!!
 
OYAO !!! Barbie - Sisters of Mercy. Έτοιμη για έξοδο στο Underground και Dark Sun :D :D :D
 
Πίσω
Μπλουζα